Akademik
Komfort naszych studentów zapewni 40 dwuosobowych pokoi z własnymi, oddzielnymi łazienkami. Oba piętra akademika mają wspólną kuchnię i wspólną pralnię, z której studenci mogą korzystać bezpłatnie. Do wspólnego użytku jest również przestronny salon. Dostęp do Internetu jest zapewniony na pokój.
W tym roku akademickim wnioski o miejsce w akademiku można składać za pośrednictwem systemu Neptun. Po zalogowaniu się do Neptun możesz złożyć wniosek wybierając opcję Wnioski w pozycji menu Administracja.
Nasi zagraniczni studenci (magister fotografii i projektowania interakcji) powinni skontaktować się z naszymi kolegami w sprawie szczegółów procesu przeprowadzki do akademika.
Centra badawcze
Centrum Innowacji prowadzi badania w pięciu głównych obszarach, z których każdy jest reprezentowany przez osobny ośrodek.
Centrum badań materiałowych
Interdyscyplinarna grupa badawcza zajmująca się namacalną technologią, dynamicznymi powierzchniami, biomateriałami, elektronicznymi tekstyliami i miękką robotyką. Opracowują prototypy, badają metodologie wytwarzania i tworzą nowe materiały.
Centrum opowiadania danych
Gromadzenie danych jest codzienną praktyką w XXI wieku, ale historie kryjące się za danymi rzadko są ujawniane. Opowiadanie historii danych pomaga dzięki interaktywnym narzędziom i metodom narracyjnym pokazywać wzorce, które mogą pomóc nam w podejmowaniu decyzji.
Centrum zrównoważonego przemysłu
Wykorzystując tradycyjną wiedzę ekologiczną, najnowocześniejsze technologie oraz ludzką pomysłowość i intuicję, badamy, w jaki sposób przemysł mógłby zrobić więcej za mniej i służyć nie tylko gospodarce, ale także ekologii.
Centrum interakcji i zanurzenia
W Interaction and Immersion Hub przyglądamy się lukom projektowym środowisk podobnych do Metaverse i staramy się stworzyć takie prototypy, które mogą mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, a także na nasze codzienne życie.
Centrum projektowania społecznościowego
Rozwijanie i wspieranie badań projektowych opartych na praktyce w celu poszukiwania możliwości bardziej zrównoważonego stylu życia i gospodarki.
Inkubacja
Naszym celem jest rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych, poprawa pewności siebie i pomoc w przekształcaniu innowacyjnych pomysłów w bardziej rozwinięte koncepcje biznesowe. Połączyliśmy nasze mocne strony w pielęgnowaniu młodych talentów w program inkubacji oparty na projektowaniu.
MOME wyznaczyło ambitny cel, aby do 2030 roku stać się wiodącym ośrodkiem przemysłu kreatywnego i innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Aby uzupełnić wysiłki uniwersytetu zmierzające do osiągnięcia tego celu, uruchomiliśmy program inkubacji oparty na projektowaniu, aby pomóc młodym innowatorom, badaczom i początkującym przedsiębiorcom na Węgrzech.
Do naszego programu inkubacji może zgłosić się każdy, bez względu na wiek, wykształcenie, dyscyplinę, branżę czy kierunek studiów. Naszym celem jest stworzenie interdyscyplinarnej grupy uczestników, a preferowane są te projekty, które koncentrują się na wpływie, są związane z dobrostanem lub w inny sposób powiązane z obszarami specjalizacji lub dziedzinami badawczymi MOME.
TechPark
MOME Technology Park (TechPark) - z 25 warsztatami i studiami - zapewnia technologię, sprzęt, warsztaty i mistrzostwo stosowane niezbędne do edukacji akademickiej. Miejsce, w którym uczniowie mogą eksperymentować, doświadczać i wprowadzać w życie swoje pomysły dzięki wsparciu i mentoringowi ekspertów Techparku.
TechPark składa się z warsztatów/laboratoriów/pracowni niezależnych od wydziałów wydziału edukacji nadzorowanych przez kierownictwo TechParku - działających i uzgadnianych poprzez stałe konsultacje z wydziałami wydziału w zakresie szkoleń zawodowych i zagadnień rozwojowych.
TechPark od lat pełni funkcję technologicznego centrum serwisowego, dostarczając ekspertyzę, moce budowlane i dostęp do infrastruktury dla Akademii i IK (IC) oraz dodatkowo dla klientów zewnętrznych (produkcja filmowa, nagrania dźwiękowe, eventy, kursy, obozy itp.).
Warsztaty/laboratoria/pracownie są w pełni otwarte i dostępne dla wszystkich studentów, w zależności od nabycia niezbędnych umiejętności i uprawnień, z zastrzeżeniem priorytetów i możliwości dydaktycznych i badawczych. (korzystanie/wynajem sprzętu i pomieszczeń).
Warsztaty i pracownie
Laboratorium betonu
Laboratorium daje studentom możliwość mieszania i odlewania różnych rodzajów betonu. Wyposażenie obejmuje: •
- Mały mikser
- Mikser 50 l
- Waga
- Wibrujący Potencjalne zagrożenia
Zabrania się przebywania na terenie warsztatu bez instruktora. Korzystanie ze sprzętu jest możliwe po przeszkoleniu z zakresu BHP i wprowadzeniu.
Warsztat skórzany
Oprócz wykonywania zadań ze Specjalizacji Projektowanie Dodatków Odzieżowych Programu Projektowania Tekstyliów, nauczane są również rzemiosło kaletnicze oraz technologie produkcji obuwia i kapeluszy. Jest to pracownia modelarska wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, która współpracuje również z innymi pracowniami (modelarstwo, metal, drukarka 3D, cięcie laserowe). Oprócz surowców wykonanych ze skór naturalnych, pracownia ta zajmuje się również tekstyliami, foliami i innymi materiałami alternatywnymi.
Laboratorium tworzenia obiektów cyfrowych
Laboratorium wprowadza nowoczesną technologię w świat tworzenia obiektów. Technologie w warsztacie obejmują cięcie laserowe, grawerowanie, druk 3D, skanowanie 3D, cięcie folii winylowej (cięcie ploterem), druk kalkomanii ceramicznej i prototypowanie. Do dyspozycji uczniów są cztery komputery. Prosimy wziąć pod uwagę, że drukowanie może trwać do 10-20 godzin, dlatego prosimy o zapoznanie się z wszelkimi niezbędnymi informacjami na czas. Prosimy o przyniesienie modeli 3D w formacie .stl format.