Keystone logo
Milano Fashion Institute

Milano Fashion Institute

Milano Fashion Institute

Statystyka

  Funkcje kampusu

  Milano Fashion Institute KAMPUS

  Współczesna, przestronna i elegancka przestrzeń inspirowana urbanistyką Mediolanu, zapewniająca płynną i najbardziej efektywną naukę.

  UDOGODNIENIA

  • Wnętrza zaprojektowane przez czołowych włoskich projektantów wnętrz
  • 12 godzin uczęszczanego holu z instalacjami ściennymi w kształcie fali
  • Stand-up funkcji społecznych lobby
  • Współczesna sala z wyselekcjonowaną galerią włoskiej mody
  • Ekskluzywne udogodnienia, przestronne toalety i wygodne strefy socjalne
  • Szybkie łącze Wi-Fi, bezpłatne dla studentów we wszystkich obszarach kampusu
  • Klimatyzacja do chłodzenia i ogrzewania
  • 24-godzinna ochrona CCTV z w pełni funkcjonalną usługą ochrony prywatnej
  • Niezależny dostęp i łączenie wejść wewnętrznych między MFI budynkami
  • Dziedziniec zewnętrzny z terenami zielonymi

  WYPOSAŻENIE I USŁUGI W KLASACH

  • Komputer, system kamer z wieloma widokami, wideoprojektor, wzmacniacz i multimedia do nauki na odległość
  • sprzęt do interakcji na żywo.
  • Cyfrowe tablice dotykowe z ekranem dotykowym Wi-Fi.
  • Bezpłatne szybkie łącze internetowe wi-fi.
  • Indywidualne stacje ładowania energii elektrycznej i gniazda USB na wszystkich biurkach studenckich.
  • System głośników Bose®.
  • Połączone sale lekcyjne na planie otwartym poprzez modułowe ściany ruchome.
  • Dźwiękoszczelne szklane ściany od podłogi do sufitu.
  • Klimatyzacja do chłodzenia i ogrzewania.
  • Zautomatyzowany system żaluzji słonecznych.
  • Codziennie aktywowane międzynarodowo certyfikowane systemy dezynfekcji.
  • Okna otwierane dźwiękoszczelne.
  • Certyfikowane ergonomiczne siedzenia.

  Najbardziej wykwalifikowany wybór sprzętu, usług i udogodnień, które ucieleśniają i łączą standardy szkolnictwa wyższego z duchem Mediolanu, stolicy mody.

   Rekrutacja

   Proces selekcji

   Rekrutacja na studia Masters in Fashion Direction trwa od 16 lutego 2024 r. do 30 listopada 2024 r. Po otrzymaniu niniejszego formularza zgłoszeniowego Milano Fashion Institute przeprowadza wstępną selekcję na podstawie przesłanych dokumentów. Następnie Komitet Akademicki poinformuje Cię, czy Wniosek jest odpowiedni / czy nie. Jeśli kwalifikują się, kandydaci muszą wziąć udział w rozmowie ustnej z Komitetem Akademickim, po której zostanie przekazany ostateczny wynik (dopuszczenie lub brak przyjęcia).

   Wywiady na odległość są akceptowane dla studentów zagranicznych.

   Proces ten trwa zwykle od 3 do 6 tygodni. Zachęcamy zatem kandydatów do jak najszybszego przesyłania aplikacji. Proces selekcji odbywa się przez cały okres otwarcia napisów, w odrębnych sesjach selekcyjnych.

   Termin rozpoczęcia wykładów Masters in Fashion Direction: 27 stycznia 2025 r.

   Wymagania wizowe

   Milano Fashion Institute angażuje się w mentoring studentów zagranicznych, w szczególności spoza UEobywateli, aby w pełni zrozumieć, jaką procedurę należy zastosować, aby pozostać we Włoszech i uczestniczyć w MFI magisterskich.Informacje podane poniżej są alternatywnie dla obywateli spoza UE i dla obywateli UE.

   Obywatele spoza UE

   Przed przyjazdem do Włoch

   1. WIZA studencka

   Wiza to zezwolenie wydawane obywatelom innego kraju, który nie jest częścią Unii Europejskiej, w celu wjazdu na terytorium Republiki Włoskiej.

   Aby uczęszczać na studia magisterskie Milano Fashion Institute , perspektywiczni studenci, którzy nie są obywatelami UE, muszą posiadać wizę studencką.Wiza ta jest specjalnie dedykowana studentom, którzy wezmą udział w kursie i pozostaną we Włoszech dłużej niż 90 dni.

   O wizę studencką należy wystąpić przed wyjazdem do Włoch w Ambasadzie Włoch lub w konsulacie włoskim w kraju pochodzenia lub w kraju, w którym student mieszka na stałe.

   Aby dowiedzieć się, jakie dokumenty są wymagane do ubiegania się o wizę i znaleźć najbliższe miejsce, w którym można się o to ubiegać, możesz kliknąć poniższy link: http://vistoperitalia.esteri.it/home/en

   2. MFI Certyfikat rejestracji

   Podczas procesu ubiegania się o wizę studenci są zobowiązani do przedstawienia świadectwa wpisu do lokalnej ambasady lub konsulatu włoskiego.

   Milano Fashion Institute dostarczyć zaświadczenie o wpisaniu kwalifikującym się studentom perspektywicznym do 5 dni roboczych.Po przyjeździe do Włoch

   3. Zezwolenie na pobyt (permesso di soggiorno)

   Włoskie prawo imigracyjne przewiduje, że obywatele spoza UE, którzy planują pozostać we Włoszech dłużej niż 3 miesiące, muszą złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt w ciągu 8 dni od przybycia do Włoch.

   Obywatele spoza UE muszą złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt w każdym urzędzie pocztowym, w którym dostępny jest punkt Sportello Amico.W tym celu uczniowie mogą otrzymać zestaw bezpośrednio na poczcie i postępować zgodnie z instrukcjami.Są również proszeni o okazanie następujących dokumentów: paszport, MFI zaświadczenie o wpisie, kserokopię dowodu ubezpieczenia zdrowotnego, stempel cła 16,00 € (można go kupić u Wyrobów Tytoniowych, tj.sklep z tabacchi).Jednak Milano Fashion Institute zaleca uważne przeczytanie i przestrzeganie instrukcji dostępnych w zestawie.

   Koszt tej aplikacji, który należy uiścić na poczcie, wynosi 30,00 €.Z urzędu pocztowego zostaniesz wyznaczony (dzień i godzina) na udanie się do Urzędu Imigracyjnego Questura w celu pobrania odcisków palców.Na tę wizytę będziesz musiał przynieść 4 identyczne zdjęcia paszportowe oraz oryginały dokumentów, których kopie zostały dołączone do zestawu aplikacyjnego, w tym wszelkie dokumenty, których może brakować we wniosku.

   4. Kod identyfikacji podatkowej (tjKodeks fiskalny)

   Po przybyciu studenta do Włoch konieczne jest uzyskanie kodu fiskalnego, czyli unikalnego kodu identyfikacji podatkowej używanego we wszystkich kontaktach z agencjami rządowymi i administracją publiczną we Włoszech, a także do innych celów (takich jak otwarcie banku konto, podpisanie umowy najmu mieszkania lub pokoju, podpisanie umowy na telefon komórkowy itp.).

   Wniosek jest łatwy i należy go złożyć w lokalnym biurze Agenzie delle Entrate za okazaniem ważnego paszportu lub pozwolenia na pobyt.

   Biura Agenzia delle Entrate dostępne w Mediolanie, do których studenci mogą się odwoływać, znajdują się w następujących lokalizacjach:

   Via dei Missaglia 97.Tel: 02.893075;
   E-mail: [email protected]
   Via Abetone, 10.Tel: 02.540011 lub 02.54100729;
   E-mail: [email protected]
   Via della Moscova, 2. Tel: 02.636791;
   E-mail: [email protected]
   Via Ugo Bassi, 4°.Tel: 02.697161;
   E-mail: [email protected]
   Via Leonardo Bistolfi, 5. Tel: 02.210491;
   E-mail: [email protected]
   Piazzale Carlo Stuparich, 2. Tel: 02.330251;
   E-mail: [email protected]

   Obywatele UE, wraz z Norwegią, Szwajcarią, Liechtensteinem i Islandią

   Obywatele Unii Europejskiej, a także obywatele Norwegii, Szwajcarii, Liechtensteinu i Islandii, którzy pozostaną we Włoszech przez ponad 90 miesięcy, są zobowiązani do zarejestrowania się w Ufficio Anagrafe (urzędzie stanu cywilnego) gminy w mieście Mediolan.

   Do rejestracji w Ufficio Anagrafe wymagane są następujące dokumenty:

   - Paszport lub równoważny dokument
   - Kod Identyfikacji Podatkowej we Włoszech (Codice taxe)
   - Umowę najmu mieszkania lub oświadczenie właściciela mieszkania, w którym przebywa student, stwierdzające, że student jest gościem. potwierdzić fakty.

   Dodatkowe przydatne informacje

   Jeśli jesteś studentem zagranicznym, istnieje możliwość otwarcia rachunku bieżącego w dowolnym banku lub na poczcie.Do otwarcia rachunku bieżącego we Włoszech wymagane są następujące dokumenty:

   - Numer identyfikacji podatkowej (Codice Fiscale)
   - Ważny paszport lub równoważny dokument
   - Zezwolenie na pobyt (ten dokument nie jest potrzebny obywatelom UE, Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii).

   Stypendia i Finansowanie

   Na jakie studia magisterskie można ubiegać się o stypendium?

   Dostępne są stypendia w wysokości 9 000 € (zwolnienie z płacenia trzeciej i czwartej raty), równe 50% wartości studiów magisterskich, są dostępne dla studiów magisterskich w kierunku mody 2025: Zarządzanie marką i produktem; Zarządzanie marką i biznesem; Zarządzanie marką i komunikacją; Zarządzanie marką i luksusem: projektowanie i zarządzanie modą.

   Jak to działa?

   Przyznanie stypendiów następuje przed rozpoczęciem studiów, z uwzględnieniem kryteriów dochodowych i merytorycznych, przez Komisję Naukową. Przyjęcie na studia magisterskie jest niezależne od przyznania jakiegokolwiek stypendium.

   Jak złożyć wniosek?

   Formularz wniosku o stypendia znajduje się w „Formularzu wniosku” i można go wypełnić na tej stronie, na stronie „Aplikuj”. Po złożeniu Formularza zgłoszeniowego Komisja Akademicka podejmie decyzję podczas okresowych sesji oceniających o ewentualnym zaliczeniu, informując o wyniku przed rozpoczęciem kursu. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o zapoznanie się z regulaminem modułu. Do kogo kierowane są stypendia?

   Stypendia są skierowane zarówno do obywateli Włoch, jak i obcokrajowców, którzy chcą wziąć udział w Mistrzostwach Mediolańskiego Instytutu Mody.

   Kiedy należy złożyć wniosek?

   Wniosek o stypendium należy złożyć w terminie do 30 listopada 2024 r.

   Lokalizacje

   • Milan

    Milano Fashion Institute via Durando, 38, 20158, Milan

   pytania