Keystone logo
Merito Group: WSB Merito Universities & DSW University of Lower Silesia

Merito Group: WSB Merito Universities & DSW University of Lower Silesia

Merito Group: WSB Merito Universities & DSW University of Lower Silesia

Wstęp

Jeśli myślisz o studiach w Polsce, sercu Europy , jesteś o krok od dokonania właściwego wyboru. Nasze Uczelnie charakteryzują się wysoką jakością kształcenia, warsztatowymi formami nauczania, wykładowcami - specjalistami w swoich dziedzinach oraz przystępną organizacją studiów.

Wszystko to pomoże Ci zdobyć wiedzę, którą wykorzystasz w życiu zawodowym. Studia w WSB Merito oraz Dolnośląskiej Szkole Wyższej DSW to miejsce spotkań praktyków: nasi wykładowcy zdobywali doświadczenie w najlepszych firmach naszego regionu. Są wśród nich przedsiębiorcy, właściciele firm, eksperci z zakresu finansów, zarządzania i marketingu. Omawiają zjawiska i procesy oraz ilustrują je przykładami zaczerpniętymi z pracy zawodowej, dzięki czemu poznają Państwo nowoczesne rozwiązania stosowane w codziennym biznesie.

12 uczelni w 11 miastach

W skład Grupy wchodzą Uczelnie Merito WSB oraz Dolnośląskia Szkoła Wyższa DSW, łącznie Grupa posiada sześć uczelni i siedem wydziałów w 11 największych miastach Polski. Uczelnie WSB Merito i Dolnośląskia Szkoła Wyższa DSW zajmują bardzo wysokie miejsca w najbardziej prestiżowych polskich rankingach uczelni niepublicznych. Nasze programy studiów kierowane są przede wszystkim do tych, którzy chcą pracować i uczyć się. Nawet na studiach stacjonarnych zajęcia odbywają się zaledwie 3-4 dni w tygodniu, a harmonogramy są napięte, aby przerwy były minimalne. Również większość naszych studentów zagranicznych z łatwością łączy studia WSB Merito University z pracą.

Funkcje kampusu

Nasza uczelnia może poszczycić się różnorodnymi kampusami rozsianymi po różnych lokalizacjach w Polsce, z których każdy oferuje unikalne zalety. Te odrębne kampusy nie tylko zapewniają studentom bogate doświadczenia kulturalne, ale także udostępniają im szeroką gamę możliwości akademickich i pozalekcyjnych. Od tętniącego życiem środowiska miejskiego naszego warszawskiego kampusu, gdzie studenci mogą kontaktować się z profesjonalistami z branży i wydarzeniami kulturalnymi, po spokojną i zwartą atmosferę społeczności naszego wrocławskiego kampusu, promującą głębsze więzi z rówieśnikami i profesorami – zaspokajamy różne preferencje i aspiracje . Nasz gdański kampus łączy nowoczesność z morskim akcentem, wspierając innowacje i badania w badaniach wybrzeża. Strategicznie rozmieszczając nasze kampusy, zapewniamy studentom możliwość wyboru miejsca, które im odpowiada, jednocześnie korzystając z wysokiej jakości edukacji i zasobów, z których słynie nasza uczelnia.

  Rekrutacja

  Łatwe ubieganie się o studia - krok po kroku

  Studentem studiów pierwszego stopnia (licencjackich lub inżynierskich) na uczelni WSB można zostać po ukończeniu szkoły średniej i odebraniu świadectwa dojrzałości. Pamiętaj, że w Polsce obowiązują różne tryby walidacji świadectw ukończenia szkoły średniej, w zależności od kraju, który ukończyłeś.

  Pamiętaj, aby uzyskać potwierdzenie świadectwa ukończenia szkoły przed wyjazdem do Polski. Jest to dokument, który zatwierdza dotychczas zdobyte wykształcenie i pozwala zapisać się na studia w kraju, w którym studiowałeś.

  Aby kwalifikować się do przyjęcia na studia w WSB, znajomość języka angielskiego musi być na poziomie CEFR B2.
  Jeśli nie posiadasz świadectwa ukończenia szkoły średniej w języku angielskim lub uznawanych na całym świecie kwalifikacji językowych, Uczelnia WSB oceni Twoją biegłość w tym języku, przeprowadzając test pisemny i rozmowę kwalifikacyjną przez Skype.

  Rankingi

  WSB Merito University: 3. miejsce w Polsce

  W prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych - Perspektywy 2022 Wyższa Szkoła Bankowa zajęła 3. miejsce w Polsce (z 6. na 3. w porównaniu z rokiem poprzednim) i jest jedyną uczelnią niepubliczną poza Warszawą, która zajęła tak wysokie miejsce. W Rankingu Uczelni Akademickich 2021 - Wyższa Szkoła Bankowa znalazła się na 35. miejscu w kraju (z 42. na 35. w porównaniu z rokiem poprzednim) wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych posiadających prawo do nadawania stopnia doktora.

  Doceniono poszczególne kierunki studiów: Bezpieczeństwo Narodowe – 4 miejsce, Informatyka – 5 miejsce, Zarządzanie – 12 miejsce, Pedagogika – 13 miejsce, Transport – 18 miejsce i Fizjoterapia – 24 miejsce. To ogromne wyróżnienie dla Uczelni WSB i sukces wszystkich jej Pracowników, Studentów i Absolwentów.

  Ranking Uczelni Akademickich obejmuje 27 wskaźników pogrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Dzięki temu jest to jeden z najbardziej rozbudowanych i przejrzystych rankingów edukacyjnych.

  Gala Finałowa odbyła się 22 czerwca 2021 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Podczas Gali wręczono dyplomy dla Rektorów najlepszych uczelni. Dyplom dla WSB odebrał Rektor – doc. prof. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz

  Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 uwzględnia zdecydowaną większość uczelni w Polsce. Stosowana metodologia klasyfikacji uczelni i poszczególnych kierunków studiów sprawia, że jest to ważne źródło informacji dla kandydatów na studia. Komisja Rankingowa oceniając uczelnię uwzględnia głos społeczności akademickiej i modyfikuje jej wskaźniki.

  Akredytacje

  Akredytowane przez AACSB

  Lokalizacje

  • Wrocław

   WSB Meritto University in Wroclaw ul. Fabryczna 29-31, 53-609 Wrocław, Wrocław

  • Warsaw

   Łabiszyńska,25, 03-204, Warsaw

  • Torun

   Młodzieżowa,31a, 87-100, Torun

  • Poznań

   Powstańców Wielkopolskich,5, 61-895, Poznań

  • Opole

   Augustyna Kośnego,48, 45-372, Opole

  • Łódź

   Brzozowa,5, 93-101, Łódź

  • Chorzow

   Sportowa,29, 41-506, Chorzow

  • Bydgoszcz

   Fordońska,74, 85-739, Bydgoszcz

  • Wrocław

   DSW University of Lower Silesia ul. Strzegomska 55, 53-611, Wrocław

   Programy

    Instytucja oferuje również:

    pytania