Keystone logo
Medical University Pleven

Medical University Pleven

Medical University Pleven

Wstęp

Uniwersytet Medyczny - Pleven jest jednym z pięciu uniwersytetów medycznych w Bułgarii. Powstał w 1974 roku, poszerzając horyzonty, wielkość i renomę Szpitala Miejskiego, założonego w 1865 roku. Dziś, łącząc tradycje przeszłości z możliwościami teraźniejszości, obejmuje placówki edukacyjne i terapeutyczne, współczesną bazę przedkliniczną, Szpital Uniwersytecki z ponad 1000 łóżek i klinik we wszystkich głównych dziedzinach medycyny, a także dużą liczbą specjalistycznych klinik i jednostek badawczych z nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i terapeutycznym. Są one skutecznie wykorzystywane do leczenia pacjentów, szkolenia studentów, lekarzy stażystów, doktorantów i prac badawczych.

Uczelnia posiada wszystkie niezbędne wydziały teoretyczne, przedkliniczne i kliniczne wymagane do wyższej edukacji medycznej. W chwili pisania tego tekstu uniwersytet ukończyło ponad 6000 bułgarskich i zagranicznych studentów z ponad 30 krajów.

Obecna liczba studentów to 2044. Całkowita liczba studentów zagranicznych studiujących medycynę na kursie anglojęzycznym wynosi 519. W bieżącym roku akademickim 2014/2015 liczba nowoprzyjętych studentów zagranicznych wynosi 163 z 25 krajów; największą społeczność studentów (88) stanowią obywatele Wielkiej Brytanii. Żywa społeczność międzynarodowa w MU-Pleven obejmuje Macedonię, Serbię, Ukrainę, Mołdawię, Grecję, Turcję, Nigerię, Albanię, Cypr, Kongo, Syrię, Algierię, USA, Japonię, Wielką Brytanię i Francję. 835 młodych lekarzy z Bułgarii i zagranicy uczestniczy w kursach podyplomowych w różnych specjalistycznych klinikach, będących częścią Szpitala Uniwersyteckiego.

Lokalizacje

  • Pleven Center

    Pleven Center, Bułgaria

    pytania