Keystone logo
© Domus Academy
Maranello Design Academy

Maranello Design Academy

Maranello Design Academy

Wstęp

„W Maranello tworzymy Future Car Designers”

117698_Maranellokeystone02.png

Maranello Design Academy to dyplomowana szkoła specjalizująca się w projektowaniu. Kursy są certyfikowane przez Uniwersytet „Europa di Roma.

https://www.universitaeuropeadiroma.it

W Maranello Design Academy jesteśmy zobowiązani do szkolenia studentów i przekształcania ich w profesjonalistów wysokiego szczebla.

Mamy unikalny program, który opiera się na bardzo bliskiej współpracy z branżą i oferuje wyjątkowe możliwości doświadczenia włoskiego designu i kultury artystycznej.

Nasz program opiera się na trzech głównych filarach:

1. Uczenie się przez robienie

Uczniowie MDA uczą się, wykonując małe zajęcia w studio prowadzone przez profesjonalnych projektantów, dając możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu umiejętności projektowych i kompetencji w trakcie lat studiów.

2. Szkicowanie w pełnym zanurzeniu

Szkicowanie i nauka projektowania w galeriach i muzeach najbardziej znanych samochodów sportowych i producentów motocykli, takich jak Ferrari, Maserati, Lamborghini, Ducati, Pagani i Alfa Romeo.

3. Sztuka pełnego zanurzenia

Program nauczania MDA obejmuje wizyty w najważniejszych włoskich muzeach sztuki i historycznych miejscach architektury. W ten sposób uczniowie rozwijają swoje umiejętności estetyczne w dziedzinach takich jak malarstwo, rzeźba i architektura, odwiedzając historyczne arcydzieła włoskiej kultury artystycznej w Rzymie, Florencji i Wenecji.

Pełne zanurzenie

Projektowanie samochodów żyje i oddycha zarówno w klasie, jak iw otaczającym ją środowisku. Maranello Design Academy jest poświęcona zanurzeniu studenta w tych dziedzinach, oferując unikalny „Program szkicowania na żywo”.

Pod okiem profesjonalnych projektantów i wycieczek po muzeach samochodowych w Motor Valley studenci Maranello Design Academy są wystawieni na przykłady współczesnych i historycznych modeli samochodów i motocykli w Muzeach i Galeriach Maserati, Ferrari, Lamborghini, Ducati i Pagani gdzie będą ćwiczyć szkicowanie „na żywo”.

Podczas tych specjalnych zajęć szkicowych uczniowie zapoznają się z podstawowymi sposobami widzenia, myślenia i robienia tego, które są niezbędne dla wszystkich zainteresowanych karierą w projektowaniu transportu.

Wizyty fabryczne

Filozofia edukacyjna Maranello Design Academy jest zakorzeniona w głębokiej interakcji między nauczycielami i uczniami w studiu, w terenie i podczas indywidualnego mentoringu. Kurs Full Immersion jest szeroki w swoim zakresie dyskursu, ale jest przeznaczony specjalnie dla każdego uczestnika. Po zakończeniu programu uczniowie otrzymali angażujące wprowadzenie do bogatego kontekstu projektowego i inżynieryjnego Motor Valley, w którym mieści się szkoła, i zaczęli opracowywać i udoskonalać własne, odrębne podejście do nauki projektowania.

Maranello Design Academy zabiera swoich studentów w kulturową podróż przez fascynujące muzea i zakłady produkcyjne pełne historii i technologii Ferrari, Lamborghini, Pagani, Maserati i Ducati. Wierzymy, że „Pełny program zanurzenia” stanowi prawdopodobnie najwyższy przykład pod względem jakości i wiedzy technicznej oferowanej studentom. Program zapewnia spersonalizowane wizyty i indywidualne wykłady z udziałem wybitnych projektantów i inżynierów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi i poświęcą pilną uwagę wszystkim wyzwaniom projektowym ucznia.

Pełna sztuka zanurzenia

Michał Anioł i Leonardo da Vinci: Rzym, Wenecja i Florencja to muzea architektoniczne na wolnym powietrzu, w których ewolucję stylów, technik można zobaczyć, spacerując po wspaniałych placach lub odwiedzając ich niezwykle bogate muzea.

Dla studentów wzornictwa Włochy są rajem z nieocenionym bogactwem dzieł i miejsc.

Maranello Design Academy ma specjalny „Pełny program zanurzenia”: wciągający program, który wprowadza uczniów w cenne bogactwo dzieł i miejsce włoskiej tradycji artystycznej i kultury.

Program ten ma na celu pomóc uczniom zdobyć i rozwinąć głębsze poczucie form, proporcji i kolorów poprzez krytyczne myślenie i obserwację najważniejszych arcydzieł sztuki świata.

Zapoznając się z bogatą kulturą architektoniczną i artystyczną Włoch, studenci zanurzają się w krajobraz wizualny i strukturalny oraz jego kontekst kulturowy.

Maranello Design Academy zapewnia uczniom wyjątkową okazję poznania włoskiej architektury, malarstwa i rzeźby z pierwszej ręki poprzez wycieczki do Rzymu, Wenecji, Florencji, Bolonii i wielu innych ważnych miast i muzeów.

Lokalizacje

  • Maranello

    Via Terra delle Rosse, 12, 41053, Maranello

pytania