Keystone logo
Maitripa College

Maitripa College

Maitripa College

Wstęp

Maitripy College jest pierwszą College buddyjski w Pacific Northwest, był gospodarzem szczytu Dalajlamy Środowiska w maju 2013 r. Maitripy College opiera się na przekonaniu, że buddyjskiej myśli i praktyki mają znaczący wkład wnieść w amerykańskim społeczeństwie i kulturze. Kierowana przez Geshe Lharampa, Yangsi Rinpocze, model edukacyjny Maitripy opiera się na trzech filarach, Medytacja, stypendium i usług, zapewniając kontemplacyjne i transformacyjny doświadczenie edukacyjne. Stypendia i wyświęceni stypendia Sangha elastyczny harmonogram, i atrakcji Portland, Oregon, połóż niedrogie wyższe wykształcenie lub kształcenia w zasięgu ręki. Maitripy to zarówno uczelni i medytacji buddyjskiej Center.

Maitripy College

Nasza filozofia edukacji: Trzy filary

Wierzymy w siłę edukacji pielęgnować nasz potencjał, aby stworzyć sensowne życie. U podstaw edukacji Maitripy College to trzy filary Stypendialnego, medytacji i usługi.

Trzy filary edukacji na Maitripy College

Dla obu Magister studiów buddyjskich i Master of Divinity stopni, trzy filary Stypendialnego, medytacja, i obsługa są fundamentalne. Zdajemy sobie sprawę, że każdy z tych trzech filarów jest dostępny w wielu różnych sposobów życia w naszych szkoleniach, uważność, ośrodków Dharmy szkół i organizacji non-profit są wszędzie. Dopiero na Maitripy College są łączone w celu utworzenia transformacyjny i zintegrowanego kształcenia, który jest zakorzeniony w tradycji.

Unikalne Maitripy College jest fakt, że nasze medytacji i filozofii kursy są prowadzone zarówno przez przeszkolonych zachodnich uczonych i tradycyjnie wyszkolonych mistrzów tybetańskich, w tym rdzeniu naszego wydziału w chwili obecnej, Geshe Lharampa Yangsi Rinpocze, który mówi biegle po angielsku i daje instrukcje w sposób że jest spokojny, kochający, i bezpośrednio z własnego doświadczenia.

Stypendium

Poprzez rygorystyczne badania naukowe, w tym kursów na lamrim, madhjamaki zaangażowany Buddyzm, historia buddyjskiej filozofii, teorii i metod, i nie tylko, mamy dostęp zarówno do szerokości stypendium dostępnych w zachodniej akademii i głębokości wiedzy i mądrości transmitowanego przez tradycję gelug buddyzmu tybetańskiego. Poprzez zajęcia otwartego dialogu i seminarium stylu, nasz wykładowców i studentów sprawiają buddyjska Stypendium ożywają.

Medytacja

W przeciwieństwie do wielu miejsc, gdzie można praktykować uważność lub medytują dzisiaj, nasze kursy medytacyjne są połączone z badania i oferują jasną i bezpośrednią drogę do zapoznania się z czyjegoś umysłu. Poprzez początkowej ekspozycji na drodze przez literatury klasycznej i współczesnej, a następnie od razu siedząc praktyki na tym samym tworzymy mapę dla zrozumienia nasze doświadczenia w medytacji. W wyniku filaru medytacji uczymy odtrutki do niepokoju lub tępy umysł zarówno w teorii i praktyce. Nasze zajęcia są jednocześnie nowoczesne, koncentruje się na wspólnych problemów i nieporozumień współczesnej praktyce, a stare, sięganie do metod tradycyjnych i wypróbowanych przez zaznajomienia się z umysłem.

Serwis

Filar usługa jest gdzie "gumy spełnia drogowego" w ramach edukacji Maitripy College. Zbadanie relacji poza terenu College studenci są sparowane z partnerem społeczności, z którymi są w stanie poświęcić swój czas i wysiłek w trakcie eksploatacji. Praca w hospicjum, w więzieniach, w szkołach, z bezdomnymi społeczności, w środowiskach ekumenicznych lub w dowolnej liczbie innych pojemnościach wolontariuszy w okolicach Portland, studenci kierują się rozwijać osobistą formację duchową jako podstawa z którego można wziąć ich analizę i praktykować wyłączyć poduszkę i na świat, aby pomagać innym.

W pierwszym semestrze nauki usługi Learning uczniowie koncentrują się na badaniu potrzeb-analizy grup docelowych usług społecznych w Portland. W kolejnych semestrach studenci trenować i ostatecznie służyć z wybranymi organizacjami partnerskimi, a także uczestniczyć w regularnych sesjach strukturze refleksji i analiz w małych grupach z Yangsi Rinpocze i innych pracowników Maitripy. Jednocześnie studenci korzystają z doświadczeń wielu prelegentów z lokalnych organizacji usługowych, którzy wejdą do klasy, aby dzielić się swoją wiedzą i inspiracji.

Program Serwis Nauka kulminuje w końcu dwa lata z prezentacji ustnych i pisemnych, które mają na celu integrację wewnętrznych i zewnętrznych doświadczeń uczniów w eksploatacji, a także contextualize swoim doświadczeniem serwisowym w większej paradygmatu edukacji w Maitripy.Nie wystarczy, by stać się pasją. Musisz działać. Istnieją dwa aspekty działania. Jednym z nich jest przezwyciężenie zakłóceń i cierpienia własnego umysłu, to znaczy w zakresie uspokojenia i ostatecznie rozwiać gniew. Jest to działanie ze współczucia. Drugi jest bardziej społeczna, bardziej publiczne. Kiedy coś do zrobienia w świecie w celu naprawienia krzywd, jeśli ktoś jest naprawdę dotyczy przynoszenia pożytku innym, jeden musi być włączony, zaangażowany. His Świątobliwości Dalajlamy

Lokalizacje

  • Portland

    1119 SE Market St. Portland, Oregon 97214, , Portland

pytania