Keystone logo
Maine College of Art

Maine College of Art

Maine College of Art

Wstęp

Położona w samym sercu dzielnicy Portland Arts District, Maine College of Art oferuje licencjat, tytuł magistra sztuk pięknych w sztuce studyjnej, tytuł magistra w nauczaniu, dyplom ukończenia studiów podyplomowych z zakresu studiów dokumentalnych oraz studia podyplomowe dla dorosłych i młodzieży, w tym intensywny kurs przedszkolny dla uczniów szkół średnich.

College przekształcił flagowy dom towarowy w główny budynek kampusu z sklepionymi salami lekcyjnymi i studiami, które są otwarte przez całą dobę. Zlokalizowany również w Porteous Building, Instytut Sztuki Współczesnej w Maine College of Art pełni kluczową rolę regionalną w swoim zaangażowaniu w prezentowanie współczesnych, prowokujących prac żyjących artystów z Maine i całego świata. Biblioteka Joanne Waxman jest jedną z największych niezależnych bibliotek w północnej Nowej Anglii.

W Maine College of Art studenci pierwszego roku studiów licencjackich spędzają pierwszy rok na tworzeniu fundacji, a drugi na eksplorowaniu różnych mediów. Na początku pierwszego roku studenci deklarują kierunek i przez następne dwa lata pracują w ramach swojej dyscypliny. Maine College of Art oferuje 11 kierunków w programie BFA: animacja i sztuka gier, ceramika, projektowanie graficzne, ilustracja, metalurgia i biżuteria, malarstwo, fotografia, grafika artystyczna, rzeźba, projektowanie tkanin i mody oraz obróbka drewna i projektowanie mebli. College zapewnia indywidualne studia dla wszystkich juniorów i seniorów. Maine College of Art jest częścią sojuszu obejmującego pięć uczelni, który umożliwia studentom dostęp do zajęć i zasobów w okolicy.

Lokalizacje

  • Portland

    Congress Street,522, 04101, Portland

    pytania