Keystone logo
Mahawithayalai Huachiew Chalermprakiet (HCU)

Mahawithayalai Huachiew Chalermprakiet (HCU)

Mahawithayalai Huachiew Chalermprakiet (HCU)

Wstęp

Uniwersytet Huachiew Chalermprakiet został założony przez chińską fundację Poh Tek Sieng Tung Overseas, która jest największą charytatywną chińską organizacją w społeczeństwie tajskim. Naszą stałą polityką jest wspieranie edukacji w celu rozwoju zasobów ludzkich w projekcie, który nazywamy „Służbą społeczeństwu i rozwojowi edukacyjnemu”.

Uniwersytet Huachiew Chalermprakiet ma ponad pięćdziesięcioletnią historię instytucjonalną i ścieżkę rozwoju, którą można podzielić na trzy okresy:

1941 CE Szkoła Położnych Szpitala Huachiew została utworzona w celu wyszkolenia kierowników położnych; mają posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa, co ma być stosowane dla dobra społeczeństwa i narodu.

1982 n.e. Komitet Fundacji Poh Tek Tunga, świadomy pracy rządu nad rozwojem narodu zgodnie z IV Krajowym Planem Rozwoju Społeczno-Gospodarczego (1977-1981 n.e. ), rozbudowuje dawny szpital Huachiew do szpitala ogólnego oferującego usługi lecznicze i porady dla osób przyjeżdżających w celu uzyskania usług z każdej dziedziny medycyny, a ponadto rozbudowuje szkołę położniczą do kolegium pielęgniarskiego, w którym Wydział Pielęgniarstwa prowadzi studia licencjackie w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa oraz nadaje uczelni nazwę „ Huachiew College”, później otwarcie Wydziału Pracy Socjalnej, z programem Bachelor of Social Work, jako wydział dodatkowy.

1990 n.e. to rok, w którym Fundacja Poh Tek Tung działa od 80 lat. Fundacja prowadzi stałą politykę wspierania i poszerzania zakresu swojej pracy w szkolnictwie wyższym. Aby z szacunkiem przyczynić się do królewskich zasług i wychwalania królewskiego honoru, pokornie wspominając królewskie wielkie współczucie i cnotę królewskiej mości Pana Króla i Jej Królewskiej Mości Pani Sirikit Królowej, Fundacja Poh Tek Tung postanowiła podnieść stan Huachiew Kolegium do tego z „University” i otrzymuje zgodę Biura University dla jej powstania jako uniwersytecie i otrzymuje królewską wielkie współczucie i cnoty w łaskawie przyznany tytuł „Huachiew Chalermprakiet University” w dniu 11 maja 1992 roku, uznawany za bardzo pomyślny z punktu widzenia instytucji i mający znaczenie dla Chińczyków, którzy wkroczyli w cień łaski króla.

„ Huachiew ” oznacza „chiński zagraniczny” i jest to nazwa, której fundacja używa jako nazwa szpitala i uczelni fundacji.

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Samut Prakan

    Location 18/18 Bangna-Trad Road Km.18, Bang Chalong Subdistrict, Bang Phli District,, , Samut Prakan

    pytania