Keystone logo
Mahasarakham University

Mahasarakham University

Mahasarakham University

Wstęp

MSU w skrócie

 • MSU to kompleksowa uczelnia, składająca się z 17 wydziałów, 2 szkół wyższych, 1 szkoły i 1 instytucji.
 • MSU ma 2 kampusy
 • MSU oferuje 177 programów studiów: 87 programów licencjackich, 57 studiów magisterskich i 33 programy doktoranckie.
 • W 2016 r. MSU zatrudnia 1 268 pracowników akademickich i 2 316 pracowników pomocniczych.
 • W 2016 r. Na MSU studiuje 40 759 studentów, w tym 49 studentów dyplomowanych (0,12%), 37 644 studentów licencjackich (92,36%), 2 206 studentów magisterskich (5,41%) i 860 doktorantów (2,11%).
 • W 2016 r. MSU zapisało 123 międzynarodowych studentów z Kambodży, Chin, Indii, Indonezji, Japonii, Laosu, Pakistanu, Korei Południowej, Sudanu, Tajwanu, Wielkiej Brytanii, USA i Wietnamu.
 • MSU mieści ponad 30 kluczowych jednostek zaangażowania społecznego i wspiera edukację.
 • W 2016 r. MSU podjęło 148 projektów angażujących społeczność o łącznym budżecie 11 570 000 THB, a wiele innych zostanie uruchomionych w kolejnych latach.
 • W 2016 r. MSU przeprowadził 166 różnych projektów badawczych o łącznym budżecie 46 100 628 THB.

Mahasarakham University (MSU), założony w 1967 r., Jest publicznym i postępowym uniwersytetem położonym w sercu północno-wschodniej Tajlandii. Jest znany jako Centrum Edukacji, oferując światowej klasy panoramę z bardziej ekologicznym życiem i zrównoważonymi projektami. MSU ma długą i dumną tradycję doskonałości akademickiej i badawczej. Jako instytucja edukacyjna MSU uznaje nieodłączny obowiązek służenia światu stypendialnemu, jego studentom i absolwentom, zawodom i społeczeństwu.

MSU jest uważany za jeden z najlepszych wszechstronnych uniwersytetów w Tajlandii. Spośród wielu renomowanych uniwersytetów w Azji, szczególnie w ASEAN, MSU dowiodło, że jest instytucją, która zapewniła swoim studentom liczne dobrze przyjęte stopnie naukowe. Jako wszechstronny uniwersytet publiczny, MSU oferuje łącznie 177 programów studiów licencjackich i podyplomowych, w tym 87 studiów licencjackich, 57 magisterskich i 33 doktoranckie w dziedzinie nauk o zdrowiu, nauk humanistycznych i społecznych oraz nauk i technologii. Z tych szerokich zakresów stopni MSU oferuje również programy międzynarodowe z językiem angielskim jako medium nauczania składające się z 4 licencjatów, 1 magistra i 2 programów doktoranckich, a mianowicie licencjat z zarządzania biznesem (biznes międzynarodowy), licencjat z rachunkowości, licencjat z sztuki ( International Tourism Management), Program Bachelor of Arts w języku angielskim dla komunikacji międzynarodowej, Master of Science (Paleontology), Doctor of Philosophy (Palaeontology) i Doctor of Philosophy (Food Technology).

MSU obecnie (od 2017 r.) Ma 17 wydziałów, 2 kolegia, 1 szkołę i 1 instytucję: Kolegium Muzyki, Kolegium Polityki i Zarządzania, Wydział Nauk Kulturowych, Wydział Edukacji, Wydział Sztuk Pięknych i Sztuk Stosowanych, Wydział nauk humanistycznych i społecznych, Wydział Prawa, Wydział Turystyki i Hotelarstwa, Szkoła Biznesu Mahasarakham, Wydział Lekarski, Wydział Pielęgniarstwa, Wydział Farmacji, Wydział Zdrowia Publicznego, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Wydział Architektury, Urbanistyka i sztuki kreatywne, Wydział Inżynierii, Wydział Środowiska i Studiów Zasobowych, Wydział Informatyki, Wydział Nauk, Wydział Technologii i Instytut Badawczy Walai Rukhavej.

MSU zatrudnia ponad 3584 osób. Z tego 1 268 to akademiccy nauczyciele, a 2316 to pracownicy administracyjni i pomocniczy uniwersytetów. Łączna liczba zapisów szkolnych na MSU w roku akademickim 2017 wzrosła do 41 000 studentów.

119074_pexels-photo-1543895.jpeg

MSU jest uważany za jeden z wiodących uniwersytetów w Tajlandii i uważany jest za szybko rozwijający się, uznany na świecie uniwersytet. MSU to jedyny tajski uniwersytet, który oferuje studia magisterskie i doktorat w paleontologii i BA w języku khmerskim. MSU jest pierwszym uniwersytetem w północno-wschodniej Tajlandii, który oferuje program Bachelor of Arts w zakresie rachunkowości, a drugi, aby rozpocząć doktorat. oczywiście w tym samym temacie. MSU jest pierwszym uniwersytetem w kraju, który założył Wydział Nauk o Kulturze. MSU jest pierwszym tajlandzkim uniwersytetem, który przystąpił do programu Microsoft Regional Campus IT. Ponadto Wydział Edukacji, flagowy MSU, został wybrany przez Wydział Edukacji Narodowej jako najlepszy wydział edukacji w Tajlandii. MSU utworzył American Corner i nowe Centrum Studiów ASEAN na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. Poza tym MSU ma pierwsze muzeum naturalnych grzybów leczniczych w Tajlandii i Azji o nazwie Natural Medicinal Mushroom Museum, które powstało jako centrum edukacyjne w celu poszerzania i rozpowszechniania wiedzy na temat naturalnych grzybów leczniczych.

Jakość światowej klasy MSU została jasno określona przez wiele organizacji międzynarodowych, w tym URAP, ranking QS Asian University, SCImago Institution Ranking (SIR) World Report, ranking UI GreenMetric World Universities, Webrometric, 4icu Web Ranking popularności i ranking Alexa Web . Ten sukces oznacza, że w najbliższej przyszłości MSU ustali swoje wyjątkowe uznanie w skali krajowej i globalnej.

119077_pexels-photo-256262.jpeg

MSU jest dobrze rozpoznawany i ceniony za doskonałość nauczania i badań, piękne i nowoczesne kampusy, zaangażowanie na rzecz społeczności i jakość absolwentów. MSU otrzymał 5 gwiazdek za nauczanie, wyposażenie i zaangażowanie w rankingu QS Stars. Sprawia to, że MSU posiada najnowocześniejsze urządzenia i międzynarodowy renomowany wydział dydaktyczny, a także zaangażowanie regionalne i społecznościowe. Ponadto MSU znalazło się w rankingu UI GreenMetric World University, potwierdzając swoje zaangażowanie w kampanię „Green University”, a także dobro ludzi i środowiska. MSU stara się również promować dostępność swoich publikacji online i znajduje się w rankingu Webometrics. MSU będzie kontynuować swój plan wzbogacania akademickiego i jest zaangażowany w utrzymywanie bliskich kontaktów z naszymi partnerami i pobliskimi społecznościami poprzez naszą „Wspólnotę Uczonych”.

Każdego roku jest wielu badaczy kalibru i profesorów wizytujących z rządowych i pozarządowych sekcji na całym świecie, którzy odwiedzają MSU w celu prowadzenia wspólnych projektów badawczych w takich dziedzinach, które rzadko znajdują się gdzie indziej lub różnią się od innych części świata; na przykład w Centrum Badań i Edukacji Paleontologicznej, Instytucie Badań Botanicznych Walai Rukhavej, Centrum Konserwacji Napisów Liścia Północno-Wschodniego i Muzeum Grzybów Naturalnych.

Jako instytucja szkolnictwa wyższego w XXI wieku MSU zdaje sobie sprawę, że nie możemy już wyznaczać linii konwencjonalnych misji nauczania i badań, ale musimy także przyjąć misję przekazywania wiedzy społecznościom. MSU jest przekonany, że poprzez poszerzenie uczestnictwa w społecznościach, Uniwersytet może pomóc w tworzeniu i dodawaniu wartości, a także zwiększać możliwości szerokiego grona osób, w tym światowej klasy naukowców, lokalnych badaczy, pracowników MSU, studentów MSU, społeczności i społeczności lokalnej. Dlatego też silna pozycja MSU w środowisku akademickim i zaangażowaniu sprawia, że Uniwersytet jest profesjonalistą w świecie edukacji, wierząc, że światowej klasy uniwersytet powinien nie tylko być w stanie produkować i publikować badania na poziomie międzynarodowym, ale także być w stanie pomóc w rozwoju i ulepszeniu społeczności w społeczeństwie.

119076_pexels-photo-1059116.jpeg

MSU jest mocno zdeterminowany i dąży do uzyskania dalszego międzynarodowego uznania.

Aby ułatwić współpracę akademicką z zagranicznymi instytucjami partnerskimi, MSU podpisało porozumienia z ponad stu pięćdziesięcioma instytucjami w dwudziestu ośmiu krajach, a mianowicie w Australii, Belgii, Brunei, Kambodży, Kanadzie, Chinach, Danii, Francji, Niemczech, Indiach, Indonezja, Japonia, Laos, Malezja, Mongolia, Birma, Holandia, Nowa Zelandia, Pakistan, Filipiny, Rosja, RPA, Korea Południowa, Tajwan, Tajlandia, Wielka Brytania, USA i Wietnam.

Idąc dalej w kierunku jaśniejszej przyszłości na etapie światowej klasy, MSU kontynuuje ścisłą współpracę ze współpracownikami na całym świecie poprzez szereg wspólnych działań akademickich; na przykład wspólne programy studiów między MSU a uczelniami partnerskimi, w tym Groupe Sup De Co Montpellier Business School (Francja), Hue University (Wietnam), Guangxi University for Nationalities (Chiny) i Nanjing Audit University (Chiny).

Ponadto, jako zorientowana na badania instytucja edukacyjna, naukowcy z MSU są zaangażowani w badania o znaczeniu globalnym. Podkreślają interdyscyplinarne podejścia czerpiące z nauk ścisłych, nauk społecznych i humanistycznych. MSU w pełni wspiera swoją społeczność badawczą, aby rozwijać naukę poprzez twórczą interakcję nauczania i badań najwyższej jakości. W szczególności MSU współpracuje z lokalnymi, regionalnymi, krajowymi i międzynarodowymi członkami społeczności badawczej w celu promowania i zarządzania doskonałością w badaniach (recenzowane, wysokiej klasy, z uznaniem krajowym i międzynarodowym). Szczególny nacisk kładzie się na badania interdyscyplinarne ze współpracą między wieloma wydziałami, programami, dyscyplinami, ośrodkami i instytutami oraz zaangażowaniem studentów (zarówno absolwentów, jak i studentów) w prace badawcze i projekty.

119078_people-coffee-notes-tea.jpg

MSU podejmuje wiele projektów związanych z rozwojem studentów, aby zwiększyć mobilność uczniów, a także rozpowszechniać wiedzę akademicką w całym regionie. W 2015 r. MSU podjęło 126 projektów związanych z rozwojem studentów o łącznym budżecie 5 978 740 bahtów i przeprowadziło ponad 760 projektów badawczych o łącznym budżecie na badania z funduszy wewnętrznych i zewnętrznych 94 435 305 bahtów.

Teraz iw przyszłości MSU stara się nadal wspierać badania, które są niezbędne, ekscytujące i odpowiedzialne, a jednocześnie dążą do tego, aby nasze wydziały szanowały podstawowe zasady badań, jednocześnie dążąc do otwarcia nowej ery naukowej z przełomowymi badaniami.

MSU posiada patenty narodowe pochodzące z wybitnych i wysokiej jakości badań oraz rosnącą liczbę patentów w nowatorskich dziedzinach, takich jak nanotechnologia, biotechnologia, inżynieria i innowacje w dziedzinie jedwabiu. Dlatego uważa się, że MSU może pracować nad poprawą jakości badań i wyników, co wkrótce uczyni MSU jednym z wiodących uniwersytetów badawczych w kraju i regionie.

W związku z tym MSU wspiera również współpracę uczelni z przemysłem w dziedzinie edukacji, badań i transferu technologii, ze szczególnym naciskiem na pomoc przedsiębiorstwom społecznościowym w zdobyciu przewagi technologicznej w ich konkurencji. Centrum Współpracy Uniwersytecko-Przemysłowej MSU (UIC) finansowane przez Komisję Szkolnictwa Wyższego Tajlandii i Narodowe Biuro ds. Nauki i Rozwoju Technologii (NSTDA) zapewnia powiązania między studentami MSU, pracownikami, naukowcami, departamentami rządowymi, prywatnymi przedsiębiorstwami i innymi instytucjami edukacyjnymi. badania i rozwój innowacji lub produktów poprzez wykorzystanie najlepszych dostępnych zasobów technologicznych i badawczych.

Zgodnie z mottem „Nabożeństwo publiczne jest cnotą uczonych” MSU dokłada wszelkich starań, aby zapewnić potencjalnym studentom i potencjalnym partnerom wysokiej jakości programy, których zdobyta wiedza ułatwi silne relacje między społecznościami i wykształconymi osobami. MSU, zdając sobie sprawę z korzyści wynikających z bycia usytuowanym lokalnie, będzie dążyć do jego międzynarodowego uznania w celu zwiększenia mądrości lokalnej ludności i, co ważne, kalibru jego studentów i personelu jako wykwalifikowanych naukowców.

Lokalizacje

 • Kham Riang

  Khamriang Sub-District, Kantarawichai District, 44150, Kham Riang

  pytania