Keystone logo
Luleå University of Technology

Luleå University of Technology

Luleå University of Technology

Wstęp

Luleå University of Technology

Luleå University of Technology rozwija się w szybkim tempie dzięki wiodącym na świecie kompetencjom w kilku obszarach badań. Nasze badania prowadzone są w ścisłej współpracy z branżami takimi jak Bosch, Ericsson, Scania, LKAB, SKF i wiodącymi międzynarodowymi uniwersytetami. Całkowity obrót Luleå University of Technology 1,7 miliarda SEK rocznie. Obecnie mamy 1650 pracowników i 15.500 studentów.

Luleå University of Technology to politechnika położona najbardziej na północ w Skandynawii, położona na wschodnim wybrzeżu północnej Szwecji, zaledwie 100 km na południe od koła podbiegunowego, z dramatycznymi różnicami między latem a zimą. Od spektakularnego północnego światła, dużej ilości śniegu i zamarzniętego morza, po ciepłe letnie dni na niektórych plażach i 24-godzinne światło dzienne zapewnia ogromne możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu przez cały rok.

Lokalizacja znajduje się w niewielkiej odległości od najbardziej aktywnych obszarów wydobycia i eksploracji w Europie. Uczelnia ma silną pozycję w dziedzinie edukacji i badań dotyczących eksploracji, wydobycia, metalurgii i środowiska. Odzwierciedla to długa tradycja interakcji z przemysłem poszukiwawczym i wydobywczym oraz finansowanie badań przez przemysł.

Luleå University of Technology"}" />

123680_170518-ltu2-046.jpg
/ photo courtesy of Luleå University of Technology

zdjęcie dzięki uprzejmości Luleå University of Technology

Wizja i strategie 2030

Wizja 2030

Luleå University of Technology - Vision 2030:

 • Kształtujemy przyszłość poprzez innowacyjną edukację i przełomowe wyniki badań. Opierając się na naszej lokalizacji w regionie arktycznym, tworzymy globalne korzyści społeczne.

Ogólne cele

Dwa ogólne cele Politechniki Luleå University of Technology na rok 2030 to:

 • Jesteśmy uniwersytetem nastawionym na wyzwania, znanym ze swojego wkładu w konkurencyjne i zrównoważone społeczeństwo.
 • Charakteryzuje nas interdyscyplinarna edukacja i badania na najwyższym poziomie.

Główne strategie

Aby zrealizować naszą wizję i nasze ogólne cele, koncentrujemy się na sześciu głównych strategiach.

 • Dzięki solidnej i długoterminowej współpracy zapewniamy jakość, trafność i widoczność.
 • Poprzez strategiczne sieci i sojusze pozycjonujemy się i wpływamy na rozwój społeczny.
 • Dzięki wysokiej jakości infrastrukturze potwierdzamy nasz profil i wzmacniamy współpracę.
 • Poprzez umiędzynarodowienie wzmacniamy i poszerzamy naszą działalność oraz przyczyniamy się do globalnych korzyści społecznych.
 • Poprzez cyfryzację i nowe technologie promujemy innowacyjne środowiska nauczania i uczenia się, a także wydajne i dostępne usługi.
 • Dzięki kulturze integracyjnej utworzonej przez odwagę, otwartość i zaufanie, tworzymy rozwój i innowacje.

Luleå University of Technology"}" />

123682_170518-ltu2-041.jpg
/ photo courtesy of Luleå University of Technology

zdjęcie dzięki uprzejmości Luleå University of Technology

Zrównoważony rozwój

Luleå University of Technology rozwija atrakcyjne, zrównoważone społeczeństwo poprzez badania i edukację. Wiele naszych tematów badawczych dotyczyło różnych aspektów zrównoważonego rozwoju, takich jak zarządzanie zasobami naturalnymi, zrównoważony rozwój obszarów miejskich, gospodarka odpadami i recykling. Zrównoważony rozwój jest również kluczową kwestią w naszej pracy nad stworzeniem najlepszego środowiska uczenia się w Szwecji.

Zostań studentem na Luleå University of Technology

Kiedy zostaniesz studentem Politechniki w Luleå University of Technology , otrzymasz wykształcenie na światowym poziomie.

Mamy śnieg!

Niezależnie od tego, czy szukasz świeżo przygotowanych stoków narciarskich, wspaniałych wypraw na szczyty po zboczach górskich, czy heliiskiingów, Luleå University of Technology oferuje najlepsze szwedzkie narciarstwo. Od października do końca lata każdy znajdzie coś dla siebie, pod słońcem o północy lub w środku zimy.

Badania światowej klasy

Luleå University of Technology w Luleå University of Technology znajduje się w czołówce wielu obszarów badawczych o dużym znaczeniu dla społeczeństwa. Niektórzy z naszych badaczy to byli studenci uniwersytetu, a dziś są uznawani na całym świecie. Na przykład instrument wkrótce wyląduje na Marsie, aby szukać wody i być może znaleźć życie na planecie.

Uniwersytet Przemysłu

Firmy takie jak my, zarówno we współpracy badawczej, jak i jeśli chodzi o pomoc naszym studentom w kursach i projektach dyplomowych.

Jako student Politechniki w Luleå University of Technology korzystasz z naszej bliskiej współpracy z firmami i społeczeństwem.

Niezależnie od tego, który program wybierzesz, podczas nauki będziesz miał okazję nawiązać kontakt z pracodawcami. Wiele naszych kursów jest prowadzonych w formie projektów, w ramach których pracujesz nad rozwiązywaniem zadania dla firmy lub organizacji. Może to być również Twoje wejście do przyszłej pracy, szansa, z której skorzystało wielu naszych byłych uczniów. Niektóre innowacje opracowane w ramach naszych kursów projektowych odniosły taki sukces, że zaowocowały patentami.

Środowisko studiów na Luleå University of Technology w Luleå University of Technology

Na Politechnice w Luleå University of Technology w prawie każdym budynku znajdują się jasne i świeże obiekty z wieloma przestrzeniami socjalnymi dla studentów, kawiarni i restauracji.

Lokalizacje

 • Luleå

  Lulea university of technology, 97187, Luleå

pytania