Keystone logo
Louisiana State University at Eunice

Louisiana State University at Eunice

Louisiana State University at Eunice

Wstęp

Louisiana State University Eunice znajduje się na południowy zachód od Eunice, wzdłuż Louisiana Highway 755 na 196-akrowym terenie należącym pierwotnie do rodziny Arnold LeDoux, która przekazała pięćdziesiąt akrów na założenie kampusu uniwersyteckiego. Uniwersytet pierwotnie zakupił dodatkowe pięćdziesiąt akrów, a później nabył kolejne 95,83 akrów w celu przyszłej rozbudowy. Kampus znajduje się w parafii Acadia, w pobliżu granic Evangeline i St. Landry Parishes, w bogatej i żyznej części południowo-zachodniej Luizjany, określanej jako „obszar trójparafialny”.

Rada Nadzorcza LSU została upoważniona przez zmieniony Statut 17: 1521 do założenia Louisiana State University at Eunice . Działając z tego upoważnienia, Zarząd uruchomił łańcuch wydarzeń prowadzących do powstania dwuletniego kolegium dla podmiejskich w Eunice, z przełomowymi uroczystościami w maju 1966 roku.

Louisiana State University Eunice wyznaje zasadę, że jednostki powinny mieć możliwość rozwoju poprzez edukację współmierną do ich możliwości i zainteresowań. W tym celu Uniwersytet dąży do zapewnienia programów edukacyjnych i związanych z nimi usług, które odzwierciedlają zróżnicowane zainteresowania, uzdolnienia, talenty, potrzeby i cele swojego okręgu wyborczego i odpowiadają na nie.

Lokalizacje

  • Eunice

    Johnson Highway,2048, 70535, Eunice

    pytania