Keystone logo
© ©Linnaeus University
Linnaeus University

Linnaeus University

Linnaeus University

Sesja studencka

Przeprowadzka do nowego kraju, rozpoczęcie studiów i nowego życia to duży krok. Na szczęście dla Ciebie, nasi studenci już przez ten proces przeszli! Dlatego chcieliby zaprosić Cię na webinarium dla studentów przez studentów.

Wstęp

Linnaeus University to nowoczesny, międzynarodowy uniwersytet w południowo-wschodniej Szwecji. Znajdujemy się w dwóch kochających przyrodę miastach, jednym nad Morzem Bałtyckim, a drugim otoczonym jeziorami w najbardziej zielonym mieście Europy.

Studiuj na Linnaeus University

Studiowanie za granicą to coś więcej niż zdobycie wykształcenia. Studiowanie oznacza poznawanie nowych przyjaciół, poznawanie nowej kultury, zakochiwanie się, budowanie kariery, nauka nowego języka, kupowanie roweru i stawanie się częścią społeczności. Linnaeus University życiem. Wybierz uczelnię, na której życie jest możliwe.

Życie studenckie

Życie uniwersyteckie ma wiele do zaoferowania, od spotkań z przyjaciółmi w pubie studenckim po udział w wydarzeniach i wydarzeniach kulturalnych. Związek studencki i stowarzyszenia studenckie dokładają wszelkich starań, abyś czuł się jak w domu.

Jakość czasu wolnego jest ważna, gdy jesteś studentem. Jeśli znajdziesz radość i spełnienie w życiu studenckim, zyskasz dodatkową energię na studia. Nie będzie trudno znaleźć coś do zrobienia. Studenci świetnie sobie radzą w organizowaniu pełnych zabawy konkursów, przyjęć, koncertów i wycieczek.

Jeśli skorzystasz z okazji, aby wziąć udział w związku studenckim lub w innych zajęciach pozalekcyjnych, możesz zdobyć przydatne umiejętności i doświadczenia, które mogą okazać się bezcenne przy ubieganiu się o pracę w późniejszym życiu.

Unia Linneusza pracuje, aby zapewnić Ci najlepszą edukację, ale ma również na celu oferowanie przyjemnych zajęć poza studiami. Na uniwersytecie istnieje wiele organizacji i klubów studenckich, które oferują studentom szeroką gamę zajęć rekreacyjnych.

ESN (Erasmus Student Network) to największa organizacja studencka w Europie. Tworzy ją sieć sekcji lokalnych organizujących wydarzenia dla studentów wyjeżdżających za granicę na studia, a także studentów lokalnych. Sekcje ESN na Linnaeus University to ESN Kalmar i ESN Växjö (VIS). Obie sekcje organizują lokalne imprezy, takie jak grille, zajęcia sportowe i wieczory tematyczne z typowymi szwedzkimi tradycjami, a także wycieczki po Szwecji i poza nią.

Program dla znajomych

Program dla przyjaciół łączy studentów zagranicznych (głównie szwedzkich). Kumple pomagają międzynarodowym studentom w codziennych pytaniach, wprowadzając ich w szwedzką kulturę i styl życia, a także jak to jest być studentem na Linnaeus University w Linnaeus University .

Stowarzyszenia studenckie

Linnaeus University istnieje około 70 stowarzyszeń studenckich, w których jako student możesz uczestniczyć w różnych zajęciach. Sprawdź stowarzyszenia studenckie.

Może wolisz imprezy sportowe, granie w orkiestrze studenckiej, sesje filmowe, śpiewanie lub zajmujesz się pisaniem na tematy, które dotyczą Ciebie jako studenta? Aktywność w życiu studenckim to okazja do poznania nowych przyjaciół, możliwości rozwoju w jednym ze swoich zainteresowań i wspólnej pracy w zespole z ludźmi, którzy kochają robić to samo.

Możliwości międzynarodowe

Jako student na Linneus University uzyskasz perspektywy międzykulturowe poprzez zarówno nauczanie, interakcję z zagranicznymi studentami, międzynarodową literaturę kursów, jak i zaproszonych profesorów z innych krajów. W ten sposób poszerzysz swoje horyzonty i przyjmiesz wyzwania oraz różne perspektywy zarówno na siebie, jak i na otoczenie. Doświadczenia międzynarodowe sprawiają, że rozwijasz się akademicko, osobiście i zawodowo.

Statystyka

Więcej faktów o Linnaeus University:

 • Założona w 2010 roku poprzez połączenie Uniwersytetu Kalmar i Uniwersytetu Växjö;
 • Znajduje się w Kalmar i Växjö;
 • 44 000 zapisanych studentów;
 • 2,200 zapisanych studentów międzynarodowych;
 • 6. największy uniwersytet w Szwecji pod względem liczby studentów;
 • 780 uczelni partnerskich w ponad 80 krajach;
 • 100 programów studiów na poziomie pierwszego stopnia, 8 z nich prowadzonych w języku angielskim;
 • 80 programów studiów na poziomie drugiego stopnia, 35 z nich prowadzonych w języku angielskim.

  Funkcje kampusu

  Kalmar i Växjö

  Linnaeus University znajduje się w dwóch miastach w południowo-wschodniej części Szwecji - Kalmar i Växjö. Oba miasta znajdują się w regionie Smalandii, hrabstwie, w którym morze i przyroda są zawsze w pobliżu.

  Kalmar - miasto studenckie nad morzem

  Miasto Kalmar znajduje się na wybrzeżu, z czego Linnaeus University niedawno skorzystał, budując nowe budynki uniwersyteckie tuż przy porcie i skupiając Uniwersytet w jednym miejscu. Ponieważ port znajduje się w centrum Kalmar, studenci mogą zająć się codziennymi sprawami w centrum miasta i wypełnić miasto gwarem zajęć. Kalmar ma około 65 000 mieszkańców i długą historię sięgającą średniowiecza - coś, co nie pozostanie niezauważone, gdy stary zamek Kalmar znajduje się tuż za rogiem kampusu. Miasto zostało ogłoszone „Szwedzkim Letnim Miastem”, być może dzięki wielu słonecznym dniom, rozrzuconym po mieście plażom oraz wydarzeniom i koncertom.

  Vaxjo - żywy kampus

  Wszystko na terenie kampusu w Växjö znajduje się w odległości pięciu minut spacerem – zakwaterowanie studenckie, sale lekcyjne, biblioteka, restauracje i puby, jeziora i obiekty rekreacyjne. Kampus jest pełen życia i energii i jest naturalnym miejscem spotkań wszystkich studentów i zainteresowań. Vaxjo ma około 90 000 mieszkańców i zostało ogłoszone najbardziej zielonym miastem w Europie” ze względu na wdrożone rozwiązania przyjazne dla środowiska. Nazwa Vaxjo jest tłumaczona na „miasto jezior”, co nie pozostaje niezauważone, mając jedno z liczne jeziora tuż przy kampusie.Wraz z otaczającymi lasami staje się idealnym miejscem do spacerów i joggingu.

   Rekrutacja

   Znajdź więcej informacji, klikając w zakładkę Jak się ubiegać.

   Wymagania wizowe

   Ubieganie się o zezwolenie na pobyt za pośrednictwem Szwedzkiej Agencji Migracyjnej.
   Informacje ogólne, kliknij Czytaj więcej.

   Stypendia i Finansowanie

   Mamy dostępne stypendia dla studentów studiujących na studiach magisterskich. Możliwe jest uzyskanie nawet 75 procent obniżki czesnego za pełny program.

   Sprawdź także stypendia Szwedzkiego Instytutu na https://si.se/en/apply/scholarships/swedish-institute-scholarships-for-global-professionals/

   Dla studenta studiującego na studiach licencjackich/licencjackich nie oferujemy stypendium od pierwszego roku.

   Statystyki absolwentów

   Rankingi

   • Times Higher Education Ranking 2021. Linnaeus University plasuje się wśród 100 najlepszych uniwersytetów w obszarze Jakość edukacji i wśród 200 najlepszych w obszarze Zmiany klimatu; Godna praca i wzrost gospodarczy. W ogólnym wyniku Linnaeus University plasuje się na miejscu 301–400 z łącznej liczby 1115 uczelni.
   • Ranking szanghajski 2020. Linnaeus University znajduje się na liście 800–900 najlepszych z 18 000 uniwersytetów na świecie.

   Referencje studentów

   Lokalizacje

   • Växjö

    P G Vejdes väg, 351 95, Växjö

   • Kalmar

    Universitetsplatsen 1, 39231, Kalmar

    Chat with students

    pytania