Keystone logo
Liaocheng University

Liaocheng University

Liaocheng University

Wstęp

Liaocheng University (LCU) znajduje się w prowincji Shandong, miejscu narodzin Konfucjusza i jego kultury. Jest to kluczowy uniwersytet prowincjonalny, założony w 1974 roku jako Shandong Teachers 'College, Liaocheng Branch. W 1981 r., Za zgodą Rady Stanu, Oddział Liaocheng został przemianowany na Liaocheng Teachers 'College, aw 2002 r. Został przekształcony w Liaocheng University za zgodą Ministerstwa Edukacji.

Zachodnie i wschodnie kampusy uniwersytetu zajmują łączną powierzchnię 500 akrów z przestrzenią budowlaną o powierzchni 750 000 m2. Łączna wartość obiektów i wyposażenia laboratoryjnego wynosi 3,35 miliona RMB. Jego biblioteki mają kolekcję 2 700 000 woluminów oraz 28 808 GB książek i czasopism elektronicznych. Dzięki malowniczym jeziorom i wiecznie zielonym - wraz z wieloma nowoczesnymi obiektami dydaktycznymi, budynkami laboratoryjnymi, bibliotekami, centrami internetowymi i salami gimnastycznymi - kampus tworzy eleganckie środowisko do nauki i badań.

Uczelnia oferuje stopnie magisterskie i licencjackie. Obecnie obejmuje 25 kolegiów z 88 programami licencjackimi i 127 programami magisterskimi. Programy studiów licencjackich obejmują między innymi filozofię, ekonomię, prawo, pedagogikę, literaturę, historię, naukę, inżynierię, rolnictwo, administrację, sztukę i medycynę. Obecnie LU kształci 33 362 studentów w pełnym wymiarze godzin, zatrudniając 1925 pracowników dydaktycznych i administracyjnych.

Liaocheng University koncentruje się na doskonałości w nauczaniu i stale ulepsza swój model edukacyjny --- Nauczanie studentów zgodnie z ich umiejętnościami i aspiracjami. LU ukończyło ponad 160 000 studentów, którzy odgrywają ważne role w różnych środowiskach społecznych. Wielu z nich jest uznanych za wybitnych nauczycieli, administratorów, naukowców i przedsiębiorców.

Uniwersytet ma solidne podstawy akademickie i przewagę w chemii, inżynierii informacji i komunikacji, historii świata, języku i literaturze chińskiej, edukacji i rolnictwie. Opracowano również ciekawe badania dotyczące wysp Pacyfiku, Wielkiego Kanału Pekin-Hangzhou, farmacji biologicznej i informacji o środowisku. Kształcenie nauczycieli i kultywowanie rezerwowych oficerów wojskowych utworzyły dwa odrębne kierunki studiów. Liaocheng University , wraz z samorządem lokalnym, utworzył platformy badawcze na wysokim poziomie, takie jak Instytut Samochodów Nowej Energii, Centrum Badań Metali Nieżelaznych, Instytut Kontroli Jakości i Rozwoju, aby lepiej służyć i promować rozwój lokalnej gospodarki i społeczeństwa.

Lokalizacje

 • Liaocheng

  Hu Nan Lu, , Liaocheng

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania