Keystone logo
LASALLE College of the Arts Magister sztuk pięknych
LASALLE College of the Arts

Magister sztuk pięknych

Singapore, Singapur

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

30 Mar 2025

Aug 2025

SGD 31 500 / per year

W kampusie

Wstęp

Rozwijaj swój głos jako artysta.

Ten wyjątkowy, oparty na badaniach program dla artystów sprzyja głębokiemu badaniu praktyk artystycznych poprzez badania. Sztuk Pięknych wspiera artystów w rozwijaniu głębokiego konceptualnego i estetycznego podejścia do ich praktyki oraz w osiągnięciu poziomu doskonałości zawodowej wymaganego przez wymagania dynamicznego krajobrazu sztuki współczesnej.

Podstawowe zainteresowania programu związane z tworzeniem sztuki współczesnej przyciągają różnorodną grupę studentów, którzy reprezentują różne dyscypliny i obszary geograficzne. W multidyscyplinarnym środowisku wzajemnego uczenia się otrzymasz wsparcie w budowaniu słownictwa artystycznego poprzez prowadzenie niezależnych badań na wysokim poziomie, zgodnie z wymaganiami profesjonalnych rezydencji artystycznych, prac archiwalnych i terenowych oraz studiów doktoranckich. Poprzez rygorystyczne eksperymenty studyjne i innowacje, angażujesz się w pojawiające się dyskursy krytyczne, teoretyczne i historyczne, aby rozwijać swoją praktykę.

Strategiczne położenie geograficzne i kulturowe Singapuru w Azji oraz inwestycje w infrastrukturę artystyczną stworzyły artystom liczne możliwości nawiązywania kontaktów na całym świecie i angażowania się w dyskurs o sztuce współczesnej. Program wpisuje się centralnie w ten rozwój, zapewniając zrównoważone możliwości kariery artystycznej.

Znajdując się w McNally School of Fine Arts, będziesz miał kontakt z szeroką gamą wiedzy specjalistycznej. Wydział, z których wielu to wielokrotnie nagradzani artyści i naukowcy, zapewnia zindywidualizowany nadzór wraz z grupą międzynarodowych artystów, kuratorów i krytyków.

Program jest znany z tworzenia wielu nagradzanych artystów działających na całym świecie, reprezentujących na najważniejszych biennale i targach sztuki, kuratorów wystaw i pokazów muzealnych, rezydencji i konkursów artystycznych, galerii komercyjnych i non-profit, a także jako artyści-badacze i pedagodzy . Nadal to robi.

Dlaczego aplikować

Uczenie się oparte na praktyce i w studiu: Zanurz się w szeregu podejść edukacyjnych, które obejmują wykłady, warsztaty, seminaria, dyskusje grupowe i krytykę, prezentacje i indywidualne tutoriale, a wszystko to kończy się końcowym projektem badawczym obejmującym wystawę dzieł sztuki i wystawę dokument pomocniczy w formie egzegezy.

Niezależność i autonomia: Naucz się motywacji i angażowania się w niezależne badania wizualne i teoretyczne, a także rozwijaj umiejętność oceny własnej pracy i poszerzania świadomości na temat krytycznych osiągnięć w sztuce współczesnej.

Praktyka zawodowa i społeczność: zapoznaj się z szeregiem praktyk w dziedzinie sztuki współczesnej i modeli zaangażowania poprzez gościnnych prelegentów i krytykę grupową.

Wyjazd studyjny i zanurzenie międzykulturowe: Dowiedz się, jak artyści i społeczności artystyczne reagują na różne konteksty społeczne i kulturowe w produkcji sztuki, odwiedzając pracownie artystów, galerie, biennale i przestrzenie artystyczne, a także zdobądź nieocenione możliwości badawcze dzięki nawiązywaniu kontaktów z lokalnymi społecznościami artystycznymi.

Możliwości związane z karierą

Program

Rekrutacja

Opłata za program

Stypendia i Finansowanie

O szkole

pytania