Keystone logo
L’Ecole Du Journalisme de Nice

L’Ecole Du Journalisme de Nice

L’Ecole Du Journalisme de Nice

Wstęp

Nauczyciele-dziennikarze

Praktyczne media

Doświadczenie w branży

Nasi nauczyciele to aktywni profesjonaliści w swojej branży.

Własne media szkoły: EDJ News, EDJ TV i EDJ FM dają szansę wykonywania zawodu bezpośrednio tutaj, w szkole.

Nasi studenci w trakcie studiów odbędą średnio 3 staże w lokalnych, krajowych lub międzynarodowych przedsiębiorstwach medialnych.

Odkryj za granicą

Pracujący absolwenci

Uznana szkoła

Możliwości studiowania i pracy w ponad 60 miastach na całym świecie.

88% naszych absolwentów studiów licencjackich i 81% absolwentów studiów magisterskich ma pracę w dziennikarstwie 6 miesięcy po ukończeniu studiów (2021).

Nasza szkoła jest uznawana przez państwo.

Zrobimy z Ciebie dziennikarza!

EDJ szkoli młodych przyszłych dziennikarzy od 1990 roku.

Od tego czasu szkoła rozrosła się i zatrudnia ponad 40 pracujących dziennikarzy i profesorów uniwersyteckich, którzy uczą swojego fachu. Przez lata nasi absolwenci odnosili wielkie sukcesy w każdym aspekcie branży; jako prezenterzy telewizyjni, redaktorzy naczelni, reporterzy polityczni, przyrodniczy i sportowi, żeby wymienić tylko kilku.

Szkolenia multimedialne

Wszystkie programy studiów dziennikarskich prowadzone w EDJ są autentycznie multimedialne. Od samego początku tradycyjne dziennikarstwo drukowane, fotograficzne, radiowe i telewizyjne jest badane i praktykowane w połączeniu z ich nowoczesnymi odpowiednikami cyfrowymi: mediami internetowymi, mediami społecznościowymi i dziennikarstwem mobilnym (MOJO).

Studia w EDJ to nauka pracy w rytmie prawdziwej firmy medialnej. Każdy typowy dzień może obejmować burzę mózgów i sugestie dotyczące historii; współpraca z kolegami w celu zbadania tematu i opracowania planu… Dzięki szkolnej flocie profesjonalnego sprzętu nagrywającego, nasi uczniowie są często wysyłani w teren, aby zebrać niezbędne materiały do swoich raportów. Po powrocie do szkoły pod okiem nauczycieli przygotowują ostateczne wersje robocze w biurze redakcyjnym, zanim raporty zostaną udostępnione współpracownikom w celu krytycznej analizy i konstruktywnej informacji zwrotnej.

Poza zajęciami uczniowie EDJ mają możliwość dalszego doskonalenia swojego rzemiosła za pośrednictwem niezależnych, prowadzonych przez studentów mediów szkoły: EDJ FM, EDJ TV, EDJ News (wiadomości drukowane online i EDJ Live (transmisja strumieniowa na żywo). dzięki własnym studiom radiowym i telewizyjnym studenci mogą tworzyć autentyczne treści dziennikarskie, które są publikowane i transmitowane publicznie.

Praktyczne umiejętności; Umiejętności na całe życie

W EDJ nauczysz się i wzmocnisz swoje umiejętności w zakresie analizy, badań, pisania, redagowania, produkcji, prezentacji, wystąpień publicznych i wielu, wielu innych. Narzędzia te są niezbędne każdemu dziennikarzowi.

Oprócz edukacji praktycznej wyposażamy naszych uczniów w niezbędne umiejętności życiowe, które pomogą im dojrzeć jako młodzi, ambitni profesjonaliści. Ciekawość, pracowitość, pewność siebie i kreatywność: pielęgnujemy i wspieramy te cechy, dając uczniom przestrzeń, której potrzebują, aby w pełni wykorzystać własną naukę i odkrywanie.

Indywidualna superwizja

Ponieważ jesteśmy małą szkołą, nasz niski stosunek liczby uczniów do nauczycieli pozwala na większe zindywidualizowane wsparcie i szybsze postępy niż w standardowym środowisku uniwersyteckim.

Oznacza to, że uczniowie korzystają z informacji zwrotnych i superwizji uzupełniającej precyzyjnie dostosowanych do ich indywidualnych mocnych stron i obszarów wymagających poprawy.

Profesjonalna integracja

EDJ bierze odpowiedzialność za zapewnienie staży wielu swoim studentom. Studenci EDJ odbywają średnio 350 staży w newsroomach lokalnych, krajowych i międzynarodowych rocznie. Jeszcze przed ukończeniem studiów nasi studenci mogą zacząć budować swoje sieci zawodowe.

Oznacza to, że droga do zatrudnienia absolwentów EDJ jest bardzo szybka – w większości przypadków niezbędne powiązania zostały już nawiązane dzięki stażom. Ponad 88% naszych absolwentów studiów licencjackich i 81% absolwentów studiów magisterskich pracuje w dziennikarstwie w ciągu 6 miesięcy od opuszczenia nas.

Zorientowany na arenie międzynarodowej

Szkoła posiada Kartę ERASMUS+ od 2010 roku i współpracuje z grupą medialną lepetitjournal.com (międzynarodowa publikacja dla francuskojęzycznych mieszkających za granicą). Ułatwiło to studentom odbycie staży w ponad 60 miastach na całym świecie.

Lokalizacje

  • Nice

    Rue de Roquebillière,69, 06300, Nice

    pytania