Keystone logo
KU Leuven: Faculty of Theology and Religious Studies

KU Leuven: Faculty of Theology and Religious Studies

KU Leuven: Faculty of Theology and Religious Studies

Wstęp

Witamy na stronie głównej Wydziału Teologicznego i Religioznawstwa.

Nasz Wydział jest jednym z najstarszych wydziałów teologicznych na świecie. Od 1432 roku Wydział dotknął życia niezliczonych studentów, którzy obecnie pracują i mieszkają na całym świecie. Wydział Teologii i Studiów Religijnych uważa się za usytuowany na skrzyżowaniu akademii, Kościoła i współczesnej kultury i społeczeństwa, ze szczególnym miejscem dla tradycji katolickiej. Badania i nauczanie Wydziału zawsze charakteryzują się staranną obsługą przeszłości, głębokim zaangażowaniem w teraźniejszość i nadzieją na lepszą przyszłość.

To nigdy nie było tak, jak w dzisiejszych czasach. Zaangażowana grupa profesorów i naukowców stara się kształcić wszystkich uczniów (międzynarodowych lub innych) w taki sposób, aby przygotować ich do przyszłej pracy zawodowej w wielu domenach, do których nasze programy przyznają dostęp. Możliwości zawodowe są różnorodne: nasi absolwenci pracują w edukacji, badaniach, duszpasterstwie, organizacjach społecznych itp. Ich praca naprawdę robi różnicę. Dlatego Wydział zamierza kontynuować naukę teologii chrześcijańskiej w dialogu z innymi religiami świata i innymi naukami humanistycznymi. Współczesna teologia powinna interesować się kulturami, które są odrębne od religii. Tam, gdzie chodzi o inne religie świata, szczególną uwagę zwraca się na "religie książki": islam i judaizm.

Wydział jest żywo zainteresowany odpowiednim i wyróżniającym się wkładem do społeczeństwa wszystkich, studentów, profesorów i członków personelu, każdy na swój sposób. Zapewnia żywe środowisko dla badań teologicznych, nauczania i służby, dla których Wydział otrzymuje międzynarodowe uznanie i uznanie. Nasz Wydział przyjmuje każdego roku wielu nowych zagranicznych studentów do udziału w pełnym programie w języku angielskim oferowanym przez nasz Wydział. Dzięki bogatej różnorodności w tle i dziedzictwu uczniowie dodają swój własny smak do już stymulującej różnorodności pomysłów i opinii.

Ci studenci i wielu innych zagranicznych badaczy zdaje sobie sprawę z tego, że nasz Wydział ma do swojej dyspozycji jedną z najbogatszych i największych bibliotek teologicznych na świecie. Usytuowany w samym sercu miasta, nasz Wydział jest także doskonałą lokalizacją dla wielu konferencji i sympozjów organizowanych przez naszych kolegów.

Nasze strony internetowe Wydziału mają wiele do zaoferowania: praktyczne informacje, ale także informacje na temat Wydziału i jego historii, z których jesteśmy dumni, tak dumni, że dzisiaj ciężko pracujemy, aby podtrzymać tradycję łączenia wnikliwych badań, doskonała edukacja i znacząca służba w projekcie zwanym Wydziałem Teologicznym i Religioznawczym.

PRZYJDŹ DO STUDIUM AT KU LEUVEN

Witamy w Katholieke Universiteit Leuven, jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie. Oferujemy wysokiej jakości edukację opartą na najnowszych międzynarodowych badaniach naukowych oraz doskonałe, szerokie zaplecze dla studentów. Leuven to malownicze historyczne miasto, ale tętniące życiem i życiem studencki rytm.

Położony w Belgii, w sercu Europy Zachodniej, KU Leuven jest centrum nauki od prawie sześciu wieków. Obecnie jest to największy uniwersytet w Belgii i, założony w 1425 roku, jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych uniwersytetów w Europie. Jako wiodący europejski uniwersytet badawczy i współzałożyciel Ligi Europejskich Uniwersytetów Badawczych (LERU), KU Leuven oferuje szeroką gamę międzynarodowych programów magisterskich, wspieranych przez wysokiej jakości, innowacyjne, interdyscyplinarne badania.

Od momentu założenia KU Leuven ma swoją siedzibę w mieście, które ma swoją nazwę. Leuven to przyjemne, bezpieczne i tętniące życiem miasto studenckie, w którym wielowiekowa bogata historia spotyka się z najnowocześniejszą nauką. Uniwersytet oferuje również programy studiów na kampusach w 11 miastach belgijskich, w tym w Brukseli, Gandawie i Antwerpii.

Misja

KU Leuven wypełnia swoją misję, zapewniając wysokiej jakości interdyscyplinarne badania i edukację z katolickim podpisem.

Akredytacje

Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

Lokalizacje

  • Leuven

    Sint-Michielsstraat 4, 3000, Leuven

pytania