Keystone logo
KTH Royal Institute of Technology Magister nanotechnologii
KTH Royal Institute of Technology

Magister nanotechnologii

Stockholm, Szwecja

2 Years

Język angielski

Pełny etat

Aug 2024

SEK 342 000 / per year *

W kampusie

* spoza UE/EOG/Szwajcarii wynosi 342 000 SEK.

Wstęp

Nanotechnologia to ekscytująca dziedzina nauki i technologii związana z materiałami i strukturami urządzeń o charakterystycznych wymiarach w trybie nanometrów. Rynek pracy w tym rozwijającym się obszarze znacznie się rozwija, a nanotechnologia przenika do kilku sektorów technologicznych.

Nanotechnologia w KTH

Program, oparty na solidnych podstawach podstawowej inżynierii materiałowej, zapewnia głębokie zrozumienie zależnych od rozmiaru materiałów, właściwości urządzeń i systemów, a także tego, w jaki sposób kontrolowana manipulacja mikrostrukturą może dostosować te właściwości do poziomu atomowego lub molekularnego. Ponadto zapewnia wszechstronną wiedzę na temat różnych urządzeń w skali nano oraz ich zastosowań i metod wytwarzania. Szczególny nacisk kładzie się na zrozumienie i wykorzystanie zaawansowanych metod charakteryzacji w celu oceny szczegółowych właściwości materiałów i urządzeń. Program jest ściśle powiązany z szeroko zakrojonymi działaniami badawczymi w laboratorium KTH Electrum, wiodącym na świecie źródle informacji na temat edukacji, badań i rozwoju produktów związanych z mikro i nanoprodukcją. Jest również ściśle powiązany z Albanova Nanolab, który jest centrum badań fizycznych prowadzonym wspólnie przez KTH i Uniwersytet w Sztokholmie.

Projekt dyplomowy kończący semestr pozwala na przeprowadzenie pogłębionych studiów w zakresie ich specjalizacji i wykazanie się umiejętnościami nabytymi podczas studiów. Może być realizowany w instytucji akademickiej lub przemysłowej, musi być związany z głównym kierunkiem studiów magisterskich i jest zaplanowany na ostatni semestr studiów.

Jest to dwuletni program (120 punktów ECTS) prowadzony w języku angielskim. Absolwenci otrzymują stopień magistra. Program prowadzony jest głównie na kampusie KTH w Sztokholmie przez Wyższą Szkołę Elektrotechniki i Informatyki (w KTH ).

Rekrutacja

Program

Wynik programu

Stypendia i Finansowanie

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania