Keystone logo
KTH Royal Institute of Technology

KTH Royal Institute of Technology

KTH Royal Institute of Technology

Wstęp

KTH Royal Institute of Technology w Sztokholmie jest jedną z wiodących europejskich uczelni technicznych, a także kluczowym ośrodkiem talentów intelektualnych i innowacji. Jesteśmy największą w Szwecji instytucją zajmującą się badaniami technicznymi i edukacją oraz domem dla studentów, naukowców i wykładowców z całego świata zajmujących się rozwojem wiedzy.

Historia

KTH to uniwersytet z bogatą historią pionierskich pomysłów i innowacji, która sięga 1827 roku. Przez prawie 200 lat KTH kształciło studentów, którzy wpływali na naszą teraźniejszość i dokonywali postępów technologicznych, które definiują współczesne społeczeństwo. Jeszcze dziś KTH kształtuje talenty, które znajdą rozwiązania dla wyzwań jutra.

Badania

KTH współpracuje z przemysłem i społeczeństwem w poszukiwaniu zrównoważonych rozwiązań niektórych z najważniejszych wyzwań ludzkości: zmiany klimatu, przyszłych dostaw energii, urbanizacji i jakości życia szybko rosnącej populacji osób starszych. Zajmujemy się nimi za pomocą wiodących na świecie badań i edukacji w zakresie nauk przyrodniczych i wszystkich gałęzi inżynierii, a także architektury, zarządzania przemysłowego, urbanistyki, historii i filozofii. Prawie dwie trzecie z 4 miliardów SEK obrotów jest związanych z badaniami.

KTH równolegle prowadzone są badania podstawowe i stosowane, a równolegle z pracą w określonych dziedzinach prowadzone są badania interdyscyplinarne.

Kariera

KTH utrzymuje bliskie relacje z rozwijającą się siecią międzynarodowych firm i społeczności przemysłowej w wielu dziedzinach, a praca i nauka tutaj zapewniają dostęp do tej sieci.

Z najnowszego raportu zawodowego wynika, że 94 proc. absolwentów KTH 2010-2012 zostało zatrudnionych od momentu ukończenia studiów, a pozostałe 6 proc. studia. Z międzynarodowej populacji studentów 30 procent kontynuuje studia doktoranckie. studia na KTH lub innych renomowanych uczelniach. 32 procent absolwentów KTH wyjeżdża ze Szwecji do pracy lub studiów za granicą. 13 proc. kieruje innymi w swojej pracy, a 13 proc. otrzymało już swoje pierwsze stanowisko kierownicze.

Statystyka

KTH Royal Institute of Technology jest największą i najbardziej szanowaną uczelnią techniczną w Szwecji. Wybierając KTH , zyskujesz dostęp do tętniącego życiem studenckiego życia i prestiżowego środowiska akademickiego.

  Funkcje kampusu

  Cztery KTH w Wielkim Sztokholmie gromadzą ponad 12 000 studentów studiów stacjonarnych, około 1900 doktorantów i około 3700 pracowników etatowych. Kampusy są strategicznie zlokalizowane w pobliżu swoich obszarów badań i studiów, na przykład KTH Kista znajduje się w środku centrum teleinformatycznego Kista, w którym znajdują się jedne z wiodących światowych firm zajmujących się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Jeden z naszych innych kampusów, KTH Flemingsberg, znajduje się w jednym z wiodących ośrodków technologii medycznej w Europie Północnej, zajmujących się badaniami i działalnością przemysłową.

   Rekrutacja

   Rok akademicki w KTH składa się z dwóch semestrów po 20 tygodni każdy, rozpoczynających się pod koniec sierpnia i kończących na początku czerwca. Aplikacja na studia na KTH rozpoczynające się w 2023 r. zostanie otwarta w połowie października. Składasz wniosek za pośrednictwem szwedzkiego krajowego systemu składania wniosków, University Admissions. Niektóre wspólne programy mają późniejszy termin składania wniosków.

   Stypendia i Finansowanie

   KTH oferuje cztery różne możliwości stypendialne na studia magisterskie. KTH obejmuje czesne za roczny lub dwuletni program magisterski. KTH skierowane jest do obecnych KTH studentów studiów magisterskich i obejmuje czesne za drugi rok studiów. KTH wspólnego programu jest skierowane do studentów niektórych wspólnych programów i obejmuje czesne za okres studiów spędzony w KTH . KTH India jest skierowane specjalnie do studentów z Indii.

   Statystyki absolwentów

   Rankingi

   KTH Royal Institute of Technology jest największą i najbardziej szanowaną uczelnią techniczną w Szwecji — zajmuje 89 miejsce w rankingu QS World University Rankings 2023. Nasza reputacja wynika z naszych zmotywowanych wykładowców i utalentowanych studentów, którzy wspólnie pracują nad kształtowaniem lepszej przyszłości.

   Przeczytaj więcej o rankingach KTH w naszej witrynie .

   Referencje studentów

   Lokalizacje

   • Stockholm

    KTH Royal Institute of Technology Brinellvägen 8

   pytania