Keystone logo
Kansas State University College of Architecture, Planning and Design

Kansas State University College of Architecture, Planning and Design

Kansas State University College of Architecture, Planning and Design

Wstęp

Kansas State University College of Architecture, Planning & Design (APDesign) został założony w 1963 roku, łącząc w jedną jednostkę administracyjną Wydziały Architektury, Architektury Krajobrazu, Inżynierii Architektury, Nauk Budowlanych, Architektury Wnętrz oraz Planowania Regionalnego i Społecznego.

Pierwsi założyciele tej koalicji byli bardzo wnikliwi, zdając sobie sprawę, że praktyka zawodów projektantów będzie wymagała interdyscyplinarnych wysiłków. Umieszczenie tych programów w jednej uczelni umożliwiło studentom lepsze zrozumienie ról i relacji dyscyplin, które obejmowały projektowanie środowiska zbudowanego. To połączenie projektowania i planowania zwróciło uwagę kraju jako modelowa organizacja edukacji w zakresie projektowania, planowania i zarządzania środowiskiem.

Dziś APDesign nadal jest wszechstronną, interdyscyplinarną szkołą projektowania środowiskowego z akredytowanymi programami zawodowymi w zakresie architektury, architektury wnętrz i projektowania produktów, architektury krajobrazu oraz planowania regionalnego i społecznego. Programy projektowe APDesign są konsekwentnie klasyfikowane przez magazyn DesignIntelligence jako jedne z najlepszych w kraju.

Lokalizacje

  • Manhattan

    Manhattan, Stany Zjednoczone

    pytania