Keystone logo
Jönköping University Magister międzynarodowej analizy finansowej
Jönköping University

Magister międzynarodowej analizy finansowej

Jönköping, Szwecja

1 Years

Język angielski

Pełny etat

02 May 2024

Sep 2024

SEK 120 000 *

W kampusie

* na rok. Czesne NIE dotyczy obywateli UE / EOG ani studentów z wymiany

Wstęp

Pogłęb swoją wiedzę na temat rynków finansowych i analizy finansowej w wyjątkowym środowisku.

Funkcjonowanie rynków finansowych jest jednym z najbardziej złożonych tematów badań ze względu na to, co się za nimi kryje: interakcje między ludźmi, ze wszystkimi ich koncepcjami i błędnymi przekonaniami na temat reakcji innych ludzi.

Ten roczny program zapewnia podstawy teoretyczne oraz zaawansowane narzędzia matematyczne i empiryczne wymagane w zaawansowanej analizie finansowej.

Edukacja ma na celu zapewnienie studentom zaawansowanych umiejętności analitycznych odpowiednich do wspierania operacji finansowych firm i instytucji finansowych w ogóle. Program nauczania jest specjalnie dostosowany do wymagań stawianych przedmiotom działającym na rynkach międzynarodowych, z uwzględnieniem potrzeby ciągłego odnawiania i ciągłego rozwoju otoczenia biznesowego.

Wszystkie kursy w programie są prowadzone w języku angielskim. Ze względu na to, że JIBS ma program wymiany obejmujący około 180 uczelni partnerskich, a program jest otwarty dla studentów z całego świata, w kursach uczestniczą studenci z różnych krajów. Ta międzynarodowa atmosfera sprzyja szerokiemu spojrzeniu na omawiane na zajęciach zagadnienia.

Program ten jest wspierany przez wydział z dużym doświadczeniem w radzeniu sobie z rynkami finansowymi i silnymi wynikami badań w zakresie metod wymaganych do analizy finansowej. JIBS prowadzi bardzo aktywne badania w dziedzinie finansów międzynarodowych, ekonomii finansowej i statystyki, ładu korporacyjnego i ekonometrii szeregów czasowych, publikując w tych dziedzinach znaczną liczbę publikacji w renomowanych czasopismach o międzynarodowej renomie.

Po ukończeniu szkoły

Ta edukacja przygotowuje studentów do stanowisk wymagających zaawansowanych umiejętności analitycznych w finansach i statystyce. Takie stanowiska można znaleźć głównie w sektorach finansowych, ale można je również znaleźć w innych częściach sektora prywatnego i publicznego na całym świecie. Program przygotowuje również studentów do podjęcia studiów doktoranckich.

jon

Kursy

NB Wstępna lista kursów

Rok 1 Jesień

 • Mikroekonomiczne podstawy analizy ekonomicznej i finansowej 7.5 kredytów
 • Międzynarodowe zarządzanie portfelem i analiza inwestycji 7.5 kredytów
 • Zaawansowane rynki zabezpieczeń i kontrakty finansowe 7.5 kredytów
 • Advanced Topics in Finance 7.5 kredytów

Rok 1 Wiosna

 • Metody analityczne analizy ekonomicznej i finansowej 7.5 kredytów
 • Pochodne papiery wartościowe 7.5 Kredyty
 • Praca magisterska w Business Administration 15 kredytów

Fakty

 • Kredyty: 60
 • Poziom: mistrz
 • Tempo studiów: stacjonarne
 • Miejsce studiów: w kampusie
 • Język angielski
 • Data rozpoczęcia: jesień 2021 r

Wymagania

Kandydat musi posiadać co najmniej tytuł licencjata (tj. Równowartość 180 punktów ECTS na akredytowanej uczelni) z co najmniej 90 punktami ECTS w zakresie zarządzania biznesem, ekonomii, inżynierii komputerowej, inżynierii przemysłowej i zarządzania lub równoważny. Co najmniej 60 punktów ECTS musi być uzyskanych w zarządzaniu przedsiębiorstwem i 10 punktów ECTS ze statystyki, matematyki lub ekonometrii lub ich odpowiedników.

Możliwości związane z karierą

Program

Rankingi

Rekrutacja

Opłata za program

Stypendia i Finansowanie

Akredytacje

O szkole

pytania