Keystone logo
Izmir University of Economics

Izmir University of Economics

Izmir University of Economics

Wstęp

W polityce krajowej Imperium Osmańskiego, "Chamber of Commerce" powstała w 1885 roku w Izmirze, miasto handlu wieków. Hotel ten utrzymany był pierwszym korzystne dla rzemieślników. Jednak nie może być aktywny w długich wojen i okupacji. Prace Pozytywne wzrosła w okresie Republiki. Izmir Chamber of Commerce umocniła swoją długoletnią strukturę i stał się wiodącą organizacją pozarządową Turcji. Na razie ma 55 tysięcy aktywnych 85 tysięcy nieaktywnych członków. Izmir Chamber of Commerce zawsze był symbolem innowacji i zmian od Izmir Ekonomiczny Kongresu w 1923 roku, w którym Atatürk był również obecny. Izmir Chamber of Commerce, która zawsze zwiększył swoje dochody ponad wieku ustaliła "İzmir Chamber of Commerce Fundacji Zachęty Pomocy Społecznej" z kierownictwem Ekrem Demirtaş w 1988 roku. Wśród jego celów było "otwarcie prywatnych uczelni w celu edukowanie młodych ludzi do służby dla ekonomii kraju." Podstawą tego celu był element w 1923 Izmir Ekonomiczny Kongresu, który powiedział: "Szkoły dla edukacji ekonomia powinna być ustalona, ​​wykonywane i wspierane przez izby handlowe w dużych miastach, które są centra handlowe. "Fundacja, która przetrwała dzięki wsparciu dobroczyńców w Izmirze wspiera wielu uczniów poprzez otwarcie szkoły podstawowej budynków, kursy zawodowe Izmir izba Gospodarcza Przemysłu Fundacja zawodowa Szkoła i , Fundacja, która służy także w sektorze zdrowia ustalił Izmir Chamber of Commerce Süleyman Taştekin Eşrefpaşa Clinic. Jednak uniwersytet fundament, który Izmir doczekać może być założona w 2001 roku. Wsparcie Izmiru Izby Gospodarczej i Fundacji ma największą rolę w sukcesie Izmiru Akademii Ekonomicznej od pierwszego roku akademickiego do dziś.

Po utworzeniu pierwszego Fundacji Uniwersytetu Bilkent w Ankarze zgodnie z 130. pozycji Konstytucji, w dniu 15 lutego 1990 r Izmir Izby Gospodarczej Fundacji Zachęty prezydenta Pomocy Społecznej Ekrem Demirtaş powiedział "Nawiążemy uniwersytet z pożywką zagranicznej edukacja ". Ponieważ wraz ze zmianami w Wyższej edukacji ustawy o numerach 2547 Regulaminy Uczelni, która weszła w życie przez publikowane w dzienniku urzędowym z dnia 10 kwietnia 1991 i numerowane 20841 pozwól utworzenia uniwersytetu fundacji. Hereupon, Ekrem Demirtaş, przewodniczący zarządu fundacji, która zmieniła nazwę na Izmir Izby Gospodarczej Zdrowia i Edukacji Fundacji "zapowiedzieli, że utworzenie Uniwersytetu Ekonomicznego w dniu 17 listopada 1999 r.

Po tym, procedury biurokratyczne i prawne zaczęło. Prace stały się bardziej intensywne, kiedy Izmir Chamber of Commerce Zarządu pełni obsługiwane zarząd założyciel Dyrektorów. Jednak nie był to problem, miejsce do ustalenia uniwersytet nie może zostać odnaleziona. W międzyczasie, w spotkaniu Prywatyzacji Wysokiej Komisji z dnia 14 listopada, 2000 o numerach 2000 / 83it postanowiono ustanowić İzmir Uniwersytet Ekonomiczny w Sumerze powierzchni konglomeratu z 160 000 m² w Halkapınar który tracił pieniądze. Decyzja ta została wykluczona przez biurokratów w Izmirze, związki zawodowe, ustawa o ochronie dziedzictwa naturalnego, Izby Architektów i niektórych członków partii politycznych. Nazilli Chintz Fabryka która była w tej samej decyzji został przydzielony do Izmirze University bez problemu.

Twórcy pracowali dzień i noc, szukał alternatywnych miejsc i University powstała oficjalnie w 2 kierunkach, 5 szkół zawodowych oraz 2 instytuty z ustawą o numerach 4633 opublikowana w dzienniku urzędowym o numerach 24373 z dnia 14 kwietnia 2001. Datą, że ustawodawstwo zostało przyjęte jest obchodzony jako datę powstania uczelni. Tymczasem po kilku badaniach z propozycją Metropolitan burmistrza Ahmet Piriştina uniwersytet zdecydowano, ustala się na 01 lipca 2001 roku w Grand Plaza Hotel, który został opuszczony przez dziewięć lat. Biurokratyczne procedury i twarde poprawka prace zostały zakończone przed czasem. Było 288 studentów pierwszego roku w sali konferencyjnej, klasach, pomieszczeniach biurowych, restauracji, kawiarni, akademiku i głównego budynku, który został ukończony w ciągu trzech miesięcy. Z początkiem kursów w poniedziałek, 22 października 2001 roku i oficjalnej ceremonii otwarcia w piątek, 26 października, 2001 9-cie Prezydenta Rzeczypospolitej Süleyman Demirel dał pierwszą lekcję.

Misja

Misja Izmiru Akademii Ekonomicznej jest wykształcenie i wyposażyć wykwalifikowanych studentów z atrybutami przywódczych, zdolności przedsiębiorczych, umiejętności krytycznego myślenia i zdolność do przyczyniania cenne badania w różnych nauk. Wizja

Wizja Izmiru Akademii Ekonomicznej ma stać się górujący uczelnią na czele edukacji na poziomie uniwersalnym i pionierem cennych badań w różnych dyscyplinach. Podstawowe wartości Instytucji

Udział; popieranie międzykulturowego środowisku akademickim, która jest uniwersalna, elastyczna, pluralistyczne, przejrzyste i otwarte na współpracę. Innowacja; aby wziąć udział w interdyscyplinarnych prac badawczych i rozwojowych, które są skuteczne, twórcze i na górnej krawędzi nowych odkryć, Społeczna odpowiedzialność; który jest odpowiedzialny w społeczności poprzez efektywne zarządzanie jego zasobów społecznych w tworzeniu i rozpowszechnianiu wiedzy powszechnej, Perfetionism; konsekwentnie koncentrować się na jak najlepszym wyniku w każdej działalności.

Wymagania wstępne

Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

Lokalizacje

  • Izmir

    İzmir University of Economics, Sakarya Caddesi, No:156, 35330, Izmir

    pytania