Keystone logo
International University of Languages and Media

International University of Languages and Media

International University of Languages and Media

Wstęp

Historia i misja

"Wiedz, wiedzą, jak być, wiesz jak to zrobić". To właśnie na tych trzech filarach, które IULM Uniwersytet oparła swoją misję nauczania, wzorując się na zasadach UNESCO. Biorąc siłę z jego powołaniem integrowania wiedzy kulturowej i kompetencji zawodowych, Uniwersytet ma od samego początku ponad 40 lat temu zawsze prezentował się jako miejsce spotkań między akademickich światowych i rynku pracy.

Istituto Universitario di Lingue Moderne (IULM) została założona w 1968 roku przez Fondazione Scuola Superiore per Interpreti e Traduttori, pod natchnieniem senator Carlo Bo i prof Silvio Baridon. Od samego początku Ideą projektu było zaspokojenie potrzeb rynku pracy na podstawie analizy aktualnych trendów.

Lata 70

IULM, jak to było wtedy wiadomo, koncentruje swoją uwagę na naukę języków, niezbędny wymóg wejścia na rynki międzynarodowe i coraz bardziej koncentruje się na zwiększaniu konteksty sztuki i rynku kultury.

Lata 80

Uniwersytet był pierwszym we Włoszech dostrzec jak świat komunikacji i społeczeństwa konsumpcyjnego było się rozwija, a tym samym nie widzi potrzeby, aby zaktualizować swoje kursy przez zapewnienie konkretnego szereg narzędzi. To właśnie w tym okresie, że zakłada Scuola di relazioni pubbliche Speciale.

Lata 90

Dekada, która oznacza ostateczne umocnienie pozycji Uniwersytetu w dziedzinie komunikacji: Wydziale komunikacji i rozrywki jest ustawiony obok pierwszej Wydziału Języków Obcych i Literatury Uniwersytetu. W 1998 roku Uniwersytet przyjmuje obecną nazwą: Libera Università di Lingue e Comunicazione IULM.

Od 2000 roku do chwili obecnej

Kontynuując zwrócić szczególną uwagę na dynamikę świata pracy, IULM Uniwersytet jest również zdeterminowana w dążeniu do celu, aby zapewnić swoim studentom szkolenia kulturowego za pośrednictwem innowacyjnych kierunków studiów. Założona jako punkt odniesienia dla nauczania w sektorach języków i komunikacji, obecnie także stać się centrum doskonałości w dziedzinie turystyki i wykorzystania dziedzictwa kulturowego. Dzięki 4 wydziałach, kursy pierwszego stopnia magisterskie, Drugie dania Cykl stopniu liczne kursy magisterskich i podyplomowych doświadczenie, Uniwersytet oferuje pełną gamę kursów na wszystkich poziomach.

Misja

Misją Akademii jest IULM trenować i uczyć specjalistów zdolnych do stawienia czoła wyzwaniom i chwytając możliwości pojawiających się z rynków międzynarodowych i scenariuszy, a także kształtowanie mężczyzn i kobiet świadomych własnego samopoczucia i warte.

IULM gwarantuje swoim studentom głęboka świadomość kulturową i solidne wykształcenie wyższe - mieszankę teorii i praktyce: po przyjęciu zintegrowanego podejścia, które okazały się niezwykle przydatne nie tylko w pomaganiu uczniom z powodzeniem wejść na rynek pracy, ale także pomagając im znaleźć satysfakcję w życiu.

IULM Uniwersytet zawsze widział siebie jako pioniera: w ciągu lat jest w stanie przewidzieć trendy i dostosować się do zmian, działających jako dynamiczny rozmówcy w systemie ciągle zmieniającym. Dziś jest ugruntowane instytucją społeczno-ekonomicznych mechanizmów swoim obszarze wpływów: uprzywilejowany stan, który pozwala zbliżyć ważnych placówek pozaszkolnych i instytucji w celu zaproponowania wspólnych projektów, które mogą wytwarzać wartość dodaną do nauczania i badań naukowych.

IULM w skrócie

Nie tylko słowa. Wartość IULM Uniwersytetu tkwi także w jej postaci.

stosunki międzynarodowe

Poznaj świat budować przyszłość. To jest polityka umiędzynarodowienie IULM. Uniwersytet zachęca do wymiany informacji z zagranicznymi uczelniami i przedsiębiorstwami dla studentów, absolwentów i nauczycieli.

IULM wita wielu studentów zagranicznych, jak i profesorów wizytujących i organizuje działalność pod auspicjami projektów Wspólnoty Europejskiej lub we współpracy z sieciami między uniwersyteckich do opracowania projektów edukacyjnych i badawczych zorientowanych.

To przekłada się na zwiększone możliwości dla studentów do udziału w lekcji i egzaminów za granicą, zachęcając ich, aby spróbować nowych i trudnych doświadczeń i realizacji tego wzbogacenia, że ​​pochodzi ze spotkania z innymi kulturami. Daje on także absolwentów i studentów szansę czerpania korzyści z kamieni szlachetnych i profesjonalnie kwalifikujących doświadczenia pracy. W tym celu IULM podjęła również udział w kilku istotnych projektów i przyznawania stypendiów dla trzy- lub sześciomiesięczne doświadczenie zawodowe w różnych dziedzinach przedsiębiorczości w Europie.

Aby ułatwić mobilność studentów i akademickie uznawanie studiów za granicą, IULM przyjęła Europejski System Transferu Punktów (ECTS). Początkowo pomyślany dla transferu punktów ECTS przekształciła się w systemie akumulacji być używane na wszystkich poziomach: instytucjonalnych, regionalnym, krajowym i europejskim.

Innym rezultatem tych działań jest konsolidacja sieci relacji z innymi wiodącymi uniwersytetami w Europie oraz z wielu instytucji i firm zaangażowanych w oferowaniu doświadczenia pracy uczelni.

Lokalizacje

  • Milan

    Via Carlo Bo, 1 , 20143, Milan

pytania