Keystone logo
IUAD Accademia della Moda

IUAD Accademia della Moda

IUAD Accademia della Moda

Wstęp

O nas

IUAD Accademia della Moda narodziła się w latach sześćdziesiątych z pomysłu mistrza krawieckiego Domenico Lettieri, który założył pierwszy rdzeń Akademii i opatentował metodę wzornictwa przemysłowego z chęcią wprowadzenia nowego życia w tradycję Krawiectwo neapolitańskie. Ta nowa metoda miała na celu przybliżenie krawiectwa potrzebom szerszego wyboru ludzi i branży odzieżowej.

Nawet dzisiaj IUAD przygotowuje studentów do wejścia w świat pracy jako profesjonaliści, z tą samą inspiracją, dzięki zaawansowanym planom studiów, tworzonym we współpracy z firmami i wychodząc z potrzeb rynku. Od ponad pięćdziesięciu lat IUAD Accademia della Moda działa w dziedzinie edukacji, oferując szeroki zakres szkoleń z zakresu mody i projektowania.

IUAD Accademia della Moda jest uznawana przez Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetów i Badań Naukowych wśród instytucji AFAM dla wszystkich studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych.

Dodatkowe zajęcia

IUAD może liczyć na gęstą sieć instytucji europejskich w celu uruchomienia programu Erasmus +.

Liczne partnerstwa umożliwiają aktywny udział w ważnych wydarzeniach krajowych i międzynarodowych, takich jak Światowy Kongres Obuwniczy , Fashion Graduate Italy , Graduate Fashion Week w Londynie, Universiade , międzynarodowy festiwal kreatywnej komunikacji, IF! , a także targi Milano Unica , Micam i Lineapelle dla mody oraz Arkeda w Neapolu i Salone del Mobile w Mediolanie dla branży wnętrz.

Lokalizacje

  • Naples

    Via G. Pica 62, 80142, Naples

  • Milan

    Via Copernico 3, 20125, Milan

pytania