Keystone logo
IU International University of Applied Sciences

IU International University of Applied Sciences

IU International University of Applied Sciences

Wstęp

Który IU działa inaczej?

Z ponad 100 000 studentów z ponad 153 krajów , IU International University of Applied Sciences jest największą uczelnią w Niemczech. Oferują akredytowane przez państwo, najwyższej jakości programy licencjackie, magisterskie i MBA prowadzone w języku angielskim – z zupełnie nowym podejściem.

Programy na kampusie IU w Berlinie i Bad Honnef zapewniają zorganizowane, ale elastyczne doświadczenie w nauce, dzięki czemu można zrównoważyć studia, pracę i życie osobiste w Niemczech. Dzięki harmonogramowi, który łączy osobiste samouczki i samodzielną naukę online, możesz zanurzyć się w obcym kraju, budując jednocześnie swoją sieć społeczną i zawodową.

W każdym z kampusów IU w Berlinie i Bad Honnef będziesz częścią prawdziwie tętniącej życiem i międzynarodowej społeczności. Nowoczesne wyposażenie kampusu, wspierające środowisko nauki i zabawne zajęcia na kampusie pozwalają w pełni doświadczyć życia studenckiego w Niemczech, jednocześnie ciężko pracując, aby osiągnąć swoje cele.

W dni poza kampusem możesz również dostosować swoją naukę dzięki w pełni zintegrowanej platformie cyfrowej IU i innowacyjnym narzędziom do nauki, które wykorzystują technologię sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT i Syntea . Po ukończeniu studiów będziesz mieć również prawo do 18-miesięcznej wizy po studiach, aby rozpocząć karierę w Niemczech.

Dowiedz się więcej o IU .

Odnieś globalny sukces dzięki IU

Dzięki IU możesz otworzyć drzwi do możliwości kariery na całym świecie . Ich akredytowane przez państwo programy wyposażą Cię w wiedzę branżową i pożądane umiejętności, dzięki czemu możesz wyróżnić się na globalnym rynku pracy. Studiowanie w IU zapewnia również dostęp do ich ekskluzywnych internetowych usług i wydarzeń związanych z karierą oraz łączy Cię z ich globalną siecią partnerów akademickich, dzięki czemu możesz studiować w USA, Kanadzie lub Australii.

Dlaczego IU ?

 • Nauczanie mieszane: uczęszczaj na tutoriale na terenie kampusu tylko 2-3 razy w tygodniu.
 • Elastycznie: ucz się online według własnego harmonogramu przez resztę tygodnia.
 • Poznaj możliwości nauki i pracy w Niemczech: do 20 godzin tygodniowo podczas studiów
 • Zorientowany na karierę: IU zapewnia specjalistyczne programy studiów w dziedzinach o wysokim popycie.
 • Kursy: łączą teorię z praktycznym zastosowaniem poprzez studia przypadków z życia wziętych.
 • Rozpocznij swoją karierę w Niemczech: po ukończeniu studiów z 18-miesięczną wizą po studiach.
 • Wszystkie programy są akredytowane: zgodnie z niemieckimi i unijnymi standardami edukacyjnymi.
 • Stopnie IU są uznawane na całym świecie i można je zamienić na zagraniczne odpowiedniki w celu podjęcia pracy lub dalszych studiów.
 • Uznany przez WES Canada i USA oraz członek Stowarzyszenia Uniwersytetów Indyjskich (A IU ).

Misja IU

To, co napędza IU , jest tym, co napędza Ciebie: IU projektuje swoje programy tak, aby były jak najbardziej elastyczne i innowacyjne – bez poświęcania jakości. Zapewniają specjalistyczną wiedzę i innowacyjne materiały do nauki, a także koncentrują się na doskonałych usługach dla studentów i profesjonalnym doradztwie. Programy IU dostarczają wiedzy przedmiotowej i umiejętności miękkich z podejściem zorientowanym na przyszłość i narzędziami cyfrowymi, aby przygotować absolwentów do międzynarodowego świata biznesu.

Funkcje kampusu

Mieszka w Niemczech

Niemcy są uważane za jeden z najlepszych kierunków studiów na świecie i w sercu Europy. Lider w dziedzinie innowacji, biznesu i inżynierii. Perspektywy kariery z niemieckim dyplomem są różnorodne i dalekosiężne. Niemcy są również otwarte na profesjonalistów z zagranicy i oferują 18-miesięczną wizę pracowniczą po ukończeniu studiów studentom, którzy spędzają ostatni semestr w Niemczech.

Kampusy IU

W IU możesz wybierać pomiędzy dwoma nowoczesnymi kampusami w Berlinie i Bad Honnef, każdy wyposażony w najnowocześniejsze udogodnienia, przestrzenie do nauki i biblioteki. Poznaj tętniący życiem Berlin lub zamieszkaj w przyjaznym środowisku Bad Honnef, gdzie dostępne jest zakwaterowanie na terenie kampusu. Dołącz do klubów i stowarzyszeń, zrelaksuj się w obszarach towarzyskich i otrzymuj wspierającą społeczność międzynarodową podczas swojej edukacyjnej podróży.

Wsparcie dla Studentów

Pracując nad osiągnięciem swoich celów w IU , znajdziesz silny system wsparcia z pomocnymi doradcami ds. Studiów, ekspertami z biura karier i kompetentnymi nauczycielami. Ci przyjaźni profesjonaliści poprowadzą Cię przez Twoją podróż akademicką, od wyboru kursów po znalezienie staży i możliwości pracy.

Równowaga między nauką a życiem

W IU będziesz cieszyć się zdrową równowagą między nauką a życiem prywatnym dzięki modelowi nauczania mieszanego na terenie kampusu, który łączy zajęcia w małych grupach i samodzielną naukę online. To elastyczne podejście pozwala skutecznie zarządzać studiami, pracą i życiem osobistym, angażując się w zróżnicowaną społeczność międzynarodową i korzystając z możliwości nauki i pracy, takich jak praca w niepełnym wymiarze godzin lub staże, wzbogacając w ten sposób ogólne doświadczenie związane ze studiami za granicą.

  Bezpłatne seminarium internetowe i pytania i odpowiedzi

  Seminarium internetowe: Ucz się online z IU 15:00 - 15:45 (CEST)

  Wymagania wizowe

  • Studenci posiadający obywatelstwo państwa członkowskiego UE, którzy planują uczęszczać na wykłady na terenie kampusu w trakcie części (lub całości) studiów, nie potrzebują pozwolenia na pobyt, aby wjechać do Niemiec.
  • Studenci nieposiadający obywatelstwa państwa członkowskiego UE, którzy planują uczęszczać na wykłady na terenie kampusu podczas części (lub całości) studiów, muszą uzyskać ważne zezwolenie na pobyt, aby móc studiować w Niemczech.

  * Dotyczy to wyłącznie studentów, którzy chcą odbyć jeden lub więcej semestrów na terenie kampusu w Niemczech. Studenci planujący wszystkie studia odbywać online, za pośrednictwem wirtualnego kampusu IU , nie muszą uzyskiwać pozwolenia na pobyt – niezależnie od posiadanego obywatelstwa.

  Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu ubiegania się o pozwolenie na pobyt, skontaktuj się z Zespołem Doradczym ds. Studiów IU .

  Stypendia i Finansowanie

  Zmień swoją przyszłość z IU - aplikuj i oszczędzaj aż do 25%!

  IU zawsze szuka nowych sposobów, aby pomóc Ci połączyć wysokiej jakości i dostępną edukację, bez względu na Twoją sytuację.

  Dołącz do jednego z kampusów w Bad Honnef lub w Berlinie i ciesz się unikalnym podejściem IU , które pozwala znaleźć równowagę między zajęciami akademickimi, zobowiązaniami zawodowymi, interakcjami społecznymi i eksploracją nowego kontynentu podczas pracy nad przyszłymi celami.

  Złóż wniosek już dziś, a będziesz miał szansę uzyskać nawet 25% zniżki na studia na terenie kampusu!

  Rankingi

  Akredytacje, rankingi i członkostwa

  Akredytacja

  IU International University of Applied Sciences otrzymał akredytację systemową od EQAR, FIBAA, Niemieckiej Rady Akredytacyjnej oraz Niemieckiej Rady Nauki i Humanistyki. Oznacza to, że ich kursy, wykładowcy i materiały dydaktyczne spełniają rygorystyczne standardy określone zgodnie z europejskimi wytycznymi akademickimi i mogą teraz akredytować własne programy.

  Nagrody i rankingi

  IU jest pierwszą niemiecką uczelnią, która uzyskała 99/100 punktów w raporcie QS Stars Report, ale znalazła się także w czołówce 6 z 25 kategorii w największym niemieckim rankingu uniwersytetów prowadzonym przez CHE. Niedawno internetowe programy MBA IU uplasowały się na 26. miejscu w Europie w prestiżowym rankingu QS Online MBA Rankings, co jest imponującym osiągnięciem i uznaniem na arenie międzynarodowej.

  Członkostwa

  IU jest członkiem Stowarzyszenia Absolwentów Biznesu, Konsorcjum Edukacji Online, AASCB i Koalicji na rzecz Edukacji Globalnej UNESCO. Członkostwo to zapewnia im kontakty z innymi instytucjami, firmami i organizacjami pozarządowymi, a także zapewnia najwyższej klasy programy studiów i kursy rozwojowe w zakresie uczenia się przez całe życie. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie, IU pomaga uczniom potrzebującym kontynuować naukę i uczyć się przez całe życie

  Od kwietnia 2023 roku IU jest członkiem Association of Indian Universities (A IU ), największego stowarzyszenia uniwersyteckiego na świecie, którego członkiem stowarzyszonym są uczelnie zagraniczne. IU jest także jedynym europejskim członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetów Afrykańskich (AAU), sieci ponad 420 uniwersytetów i ośrodków badawczych z całego kontynentu afrykańskiego

  Globalne uznanie i partnerzy akademiccy

  Globalne uznanie

  Ponieważ IU jest uznawane przez WES w Kanadzie i USA, ich stopnie naukowe mogą zostać zamienione na punkty zgodnie z lokalnymi standardami akademickimi w kanadyjskim systemie punktów imigracyjnych i amerykańskim programie oceny imigracji.

  Partnerzy akademiccy

  Dzięki partnerstwu z instytucjami akademickimi z całego świata IU oferuje studentom tańszy sposób studiowania i życia za granicą. IU Study Abroad Alliance umożliwia studentom rozpoczęcie studiów online na IU i ukończenie ich na uczelni partnerskiej w USA, Kanadzie, Australii lub Europie, gdzie jest mnóstwo możliwości kariery

  Referencje studentów

  Lokalizacje

  • Bad Honnef

   Mülheimer Str. 38, 53604, Bad Honnef

   • Berlin

    Frankfurter Allee,73a, 10247, Berlin

    • Berlin

     Berlin, Niemcy

     pytania