Keystone logo
© ISTC
ISTC

ISTC

ISTC

Wstęp

Od 1991 roku na Katolickim Uniwersytecie w Lille ISTC szkoli odpowiedzialnych, wymagających, zwinnych i kreatywnych Menedżerów ds. Komunikacji, którzy wiedzą, jak połączyć kwestie operacyjne i strategiczną wizję firmy. ISTC jest jedną z niewielu prywatnych szkół komunikacji uznawanych przez państwo. Szkoła wydaje dwa dyplomy państwowe (Licencyjny i Mistrzowski). Będąc członkiem Konferencji Regionalnej Grandes Écoles (CRGE) i Federacji wyższych uczelni interesu zbiorowego (FESIC), ISTC wyróżnia się wyjątkową pozycją dzięki „Integralnemu doświadczeniu”, które nadaje strukturę jego kursom, pedagogice i wsparciu student. Szkoła integruje w swoim szkoleniu podstawy zarządzania, prawa, zarządzania i nauk humanistycznych. Ma także charakter międzynarodowy, oferując programy wymiany z 75 uniwersytetami partnerskimi na całym świecie. Jego wyjątkowe położenie sprawia, że jest to bardzo poszukiwane szkolenie: ponad 90% młodych absolwentów zostaje zatrudnionych w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów.

Dlaczego ISTC

Instytut Strategii i Technik Komunikacyjnych ( ISTC ), szkoła ciesząca się uznaniem państwa, od 30 lat kształci operatywnych, wszechstronnych i otwartych komunikatorów.

Aby zapewnić ich szybką integrację ze światem biznesu i skutecznie przygotować ich do jego zagadnień, ISTC oferuje szkolenia ogólne łączące teorię i praktykę, z silnym wymiarem międzykulturowym i międzynarodowym.

4 powody, aby dołączyć ISTC

Dołącz do szkoły uznanej przez państwo

Dołączenie do ISTC oznacza wybór uznanej przez państwo szkoły specjalizującej się w dziedzinie komunikacji.

ISTC jest jedną z dwóch prywatnych szkół komunikacji we Francji uznawanych przez państwo. Takie podejście do ciągłego doskonalenia ma pozytywny wpływ na nasze wewnętrzne procesy, na jakość naszych szkoleń, a tym samym na naszych uczniów.

Ponadto uznanie szkoły przez państwo umożliwia 30% naszych uczniów korzystanie ze stypendiów.

Zrozum wszystkie aspekty komunikacji

Dołączenie do ISTC oznacza dołączenie do ogólnego szkolenia w zakresie strategii i technik komunikacji.

Szkoluj wszechstronnych i operacyjnych specjalistów. Otwórz dla nich różne drzwi. Oto cele programu oferowanego przez ISTC , a mianowicie: zapewnienie studentom globalnej wizji komunikacji. Dowodem jest to, że 55% kadry nauczycielskiej to profesjonaliści zajmujący się nauką operacyjną.

Budowanie strategii komunikacji wymaga uwzględnienia obszarów poza komunikacją. Podstawą szkolenia są dyscypliny niezbędne do zrozumienia otoczenia, takie jak geopolityka, zarządzanie, a nawet psychologia czy ekonomia. Przedmioty te zapewniają niezbędną perspektywę do zrozumienia problemów firmy i jej ludzi.

Odkryj integralne doświadczenie ISTC

W ISTC szkolimy Cię nie tylko do pracy. Szkolimy Cię na przyszłość. Takiego, które czeka Cię jutro, za pięć czy za dwadzieścia lat i które w obliczu zmian społecznych i innowacji technologicznych stawia komunikację na pierwszym planie.

Aby Cię przygotować, nasza metoda jest wyjątkowa we Francji. Oferujemy Ci doświadczenie oparte na 4 wymiarach:

 • Poszerzanie swojej ogólnej bazy wiedzy
 • Nabycie umiejętności komunikacji strategicznej, menedżerskiej i operacyjnej
 • Międzynarodowe wzbogacanie
 • I rozwój Twojej osobowości

Zbudujmy razem Twój profesjonalny projekt

Dołączenie do ISTC to gwarancja zbudowania przyszłości, w której studenci będą się w pełni rozwijać.

ISTC , zespół i nauczyciele wspierają uczniów w udoskonalaniu ich projektów zawodowych. Z biegiem lat pojawiają się atrakcje w kierunku różnych obszarów komunikacji. Studenci, pod dobrą opieką i pomocą w wyborze przyszłości, będą mogli przekształcić te zainteresowania w prawdziwe know-how.

Ponadto liczne staże (i programy studiów) oferowane przez ISTC pozwolą studentom zbudować CV bogate w doświadczenie, ale także zapewnią im wszystkie umiejętności wymagane w ich przyszłym zawodzie.

Statystyka

 • 800 studentów, 15% międzynarodowych
 • 1646 absolwentów
 • 80 międzynarodowych partnerów uniwersyteckich

  Funkcje kampusu

  ISTC korzysta z atutów miasta Lille, położonego na skrzyżowaniu Europy, doskonale obsługiwanego, dynamicznego na poziomie kulturalnym, sportowym i gospodarczym; miasto skupione na nowych technologiach i badaniach (Euratechnologie – Eurasanté), znane ze swojego zjednoczonego ducha. Szkoła jest łatwo dostępna, kilka minut spacerem od centrum lub komunikacją miejską: metrem, autobusem i V'Lille.

  Ponadto ISTC znajduje się na terenie kampusu Katolickiego Uniwersytetu w Lille (33 000 studentów). Studenci korzystają z rozległej sieci relacji, w ramach korzystnych dla studiów i życia studenckiego.

   Rekrutacja

   ISTC jest otwarty dla studentów z maturą lub wyższą (60, 120 lub 180 punktów ECTS).

   Procedury przyjęcia do ISTC :

   W licencji 1

   Na PARCOURSUP (Licencja ICL - ISTC (Lille - 59) - Ekonomia i zarządzanie - Kurs komunikacji)

   Wywiad motywacyjny + Plik + Motywowany projekt

   ISTC przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne ze wszystkimi kandydatami przed zapoznaniem się z ich dokumentacją akademicką.

   Wstęp równoległy

   W Licencji 2 lub 3 - W Master 1

   • Konkurs kwalifikacyjny w aktach
   • Rozmowa kwalifikacyjna

   Jak odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej?

   Podczas tej wymiany komisja rekrutacyjna ocenia Twoje predyspozycje komunikacyjne i wrażliwość na otaczający Cię świat. Oprócz osiągnięć akademickich ISTC poszukuje ludzi o otwartych umysłach, ciekawych świata, kulturalnych, zaangażowanych i odpowiedzialnych.

   Stypendia i Finansowanie

   ISTC od kilku lat rozwija politykę społeczną mającą na celu pomoc w finansowaniu studiów. Oprócz stypendiów opartych na kryteriach socjalnych zapewnianych przez CROUS, z których korzysta 30% ISTC , wprowadzono inne systemy pomocy studentom.

   Lokalizacje

   • Lille

    Boulevard Vauban, 81-83, 59000, Lille

    pytania