Keystone logo
© TESS
ISAT - Institut Supérieur de l'Automobile et des Transports

ISAT - Institut Supérieur de l'Automobile et des Transports

ISAT - Institut Supérieur de l'Automobile et des Transports

Wstęp

ISAT znajduje się w Nevers, 2 godziny jazdy na południe od Paryża, w pobliżu słynnego toru wyścigowego Nevers / Magny-Cours. ISAT jest wydziałem Université de Bourgogne w pierwszej dziesiątce światowego rankingu w Szanghaju.

Instytut Inżynierii Motoryzacyjnej i Transportu (ISAT) to wyjątkowa państwowa szkoła zaangażowana w kompleksowe szkolenie inżynierów ze szczególnym uwzględnieniem sektora motoryzacyjnego. Głównym celem ISAT jest pokrycie całego zakresu stanowisk i umiejętności związanych z przemysłem motoryzacyjnym i transportowym, z silnym doświadczeniem w branży mechanicznej - elektrycznej

Programy inżynierskie ISAT są akredytowane przez Komisję des Titres d'Ingénieur i oznakowane EUR-ACE (europejska marka jakości dla studiów inżynierskich na studiach licencjackich

ISAT zapewnia, że ​​uczniowie stają się kompetentnymi specjalistami, dostarczając praktyczną wiedzę i umiejętności, które są nie tylko istotne dla technologii motoryzacyjnej, ale są bezpośrednio stosowane do celów firmy.

ISAT angażuje się w rozwój badań w dziale badawczym "DRIVE" w inżynierii pojazdu dla środowiska (materiały kompozytowe, wibracje

ISAT oferuje dynamiczne otoczenie dla pełnego rozwoju społeczności ISAT poprzez bogate życie kulturalne i studenckie. ISAT oferuje wiele obiektów sportowych na wysokim poziomie i renomowaną gastronomię. Dzięki wielkości i lokalizacji Nevers, nie brakuje niedrogich mieszkań studenckich.

75444_75418_SIA-AESM-TV20161.jpg

POLYTECH ORLEANS

Polytech Orléans należy do krajowej sieci uniwersyteckich szkół inżynieryjnych Polytech. Członkostwo w tej ekskluzywnej grupie oznacza, że ​​Polytech'Ollans oferuje doskonały program z szeroką gamą kierunków w najnowocześniejszych dziedzinach inżynierii, zaledwie godzinę drogi na południe od Paryża, w zalesionym kampusie.

Silna konkurencyjność przemysłowa i lokalne synergie między przemysłem, badaniami i szkoleniami doprowadziły do ​​stworzenia centrum konkurencyjności w "Naukach i systemach elektroenergetycznych", a kolejny do czujników. Dolina kosmetyczna znajduje się bardzo blisko Orleanu ze znanymi firmami z tych dziedzin.

Majątek

Multidyscyplinarny program zaproponowany przez Polytech'Orleans zapewnia swoim absolwentom różnorodne umiejętności i wiedzę niezbędną do bycia innowacyjnymi liderami jutra. Nasze programy nauczania mają oznaczenie EURACE.

... dzięki nowoczesnym urządzeniom i najnowocześniejszemu sprzętowi ...

- Dwie lokalizacje (Galilee i Vinci) o łącznej powierzchni ponad 150 000 stóp kwadratowych

- Zasoby komputerowe, w tym 22 laboratoria, drukarka internetowa i laserowa, z szerokim wyborem oprogramowania (CAD, obliczenia numeryczne, symulacja, ...)

- Amfiteatry, studia audiowizualne i laboratoria językowe

- Sprzęt do podstawowych i technologicznych badań dostępnych dla studentów na poszczególne kursy i projekty:

 • Analizator widma

 • poddźwiękowe tunele aerodynamiczne

 • motoryzacyjne stanowiska testowe

 • systemy światłowodowe

 • laboratoria laserowe

 • skaningowy mikroskop elektronowy

 • reaktor plazmowy

 • odometry
75414_CaptureISAT.PNG

Lokalizacje

 • Nevers

  49, rue Mademoiselle Bourgeois BP 31, 58027, Nevers

pytania