Keystone logo
Instituto Politécnico de Santarém

Instituto Politécnico de Santarém

Instituto Politécnico de Santarém

Wstęp

Prezentacja i Statuty

IPSantarém jest uczelnią publiczną wyższe politechniczne w służbie społeczeństwa, zaangażowanego w kwalifikacjach seniorzy, dla tworzenia i rozpowszechniania wiedzy, tworzenia, przekazywania i rozpowszechniania wiedzy zawodowej przyrody, kultury, nauki, technologii, sztuki, ukierunkowane badania i rozwój eksperymentalny, podkreślając centralnej roli ucznia i otaczającej społeczności w ramach międzynarodowych.

IPSantarém

Została ona utworzona w dniu 26 grudnia 1979 roku na mocy dekretu nr 513 ustawy T / 79. Na początku rozumiałem agrarnej Szkołę Santarem i Wychowania Santarém. Pod koniec 1985 roku został stworzony School of Management and Technology Santarem. W 1986 roku został włączony do Instytutu Technologii Tomar School, w 1997 roku, doprowadziły do ​​Polytechnic Institute of Tomar. W 1997 roku stworzył Rio de Sport Szkoła majora, aw 2001 roku została włączona do Szkoły Zdrowia Santarém. IPS jest rozpoznawana jako centrum rozwoju i odniesienia w edukacji, kultury i badań opracowanego w regionie, stworzony w latach 70., obecnie składa się z pięciu szkół, cztery w mieście Santarem i miasta Rio Maior. Zintegrowany w Instytucie są również usługi społeczne, które zapewniają zakwaterowanie dla studentów, stypendia, stołówki, pomocy medycznej, jak również szereg obiektów sportowych do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, niektóre rozciągają się escalabitana społeczności.

IPSantarém promuje współpracę instytucjonalną i skuteczną mobilność wszystkich swoich agentów, jak i międzynarodowym, w szczególności w europejskim obszarze szkolnictwa wyższego i społeczności krajów języka portugalskiego.

Uczestniczy w działaniach łącznikowych dla społeczeństwa, w tym upowszechniania i przekazywania wiedzy, jak również wartość ekonomiczną wiedzy naukowej oraz zapewnienie warunków dla wszystkich odpowiednio wykwalifikowanych obywateli do dostępu do szkolnictwa wyższego i uczenia się przez całe życie.

Lokalizacje

  • Santarém

    Complexo Andaluz Apartado 279 2001-904, , Santarém

pytania