Keystone logo
Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP Mistrz w Neuropsychologii klinicznej
Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP

Mistrz w Neuropsychologii klinicznej

2 Years

Hiszpański

Niepełny etat

Request application deadline

Oct 2024

Request tuition fees

Nauka na odległość, W kampusie

Wstęp

76814_icons8-centro-de-estudiantes-lleno-50.png

Siedziba: Barcelona - Madryt - Walencja - Online

76821_icons8-tiempo-64.png

Harmonogram: Madryt, Barcelona i Walencja: piątki, soboty i niedziele (czas trwania 2 lata).

76822_icons8-diploma-64.png

Kwalifikacje: Magister Neuropsychologii Klinicznej wydany przez ISEP

Master in Clinical Neuropsychology, który ma 51 wydań , poszerza perspektywy oceny, diagnozy i interwencji w obrębie różnych patologii klinicznych, które wpływają na centralny układ nerwowy oraz zmiany i / lub pogorszenie procesów poznawczych i behawioralnych. Ten mistrz pokrywa lukę między wiedzą wywodzącą się z podstawowych nauk o neurologii (neuroanatomia, neurochemia, neurofizjologia, neurofarmakologia), psychologią procesów poznawczych (uwaga, pamięć, język, gnoza), psychologią zachowania-emocji i technikami. . . oceny i interwencji , które klinicyści stosują w swojej codziennej praktyce.

Kryteria te są traktowane jako międzynarodowe odniesienie w szkoleniu neuropsychologa klinicznego. Praktyka neuropsychologii klinicznej wymaga określonego zestawu wiedzy z różnych dziedzin psychologii i medycyny, który pozwala na ocenę, diagnozowanie i interweniowanie w zmianach poznawczych i neurobehawioralnych obserwowalnych u pacjenta z ogniskową lub rozlaną dysfunkcją lub uszkodzeniem mózgu. . . . Do programu tego podchodzi się z wybitnie praktycznego punktu widzenia , z metodologią nauczania opartą na dowodach naukowych poprzez studia przypadków i zastosowaniu różnych innowacyjnych strategii nauczania w ramach kompleksowego podejścia.

Program szkoleniowy ISEP jest zgodny z wytycznymi Konferencji w Houston dotyczącymi akredytacji psychologów będących ekspertami w dziedzinie neuropsychologii klinicznej . Kryteria te są traktowane jako międzynarodowe odniesienie w szkoleniu neuropsychologa klinicznego.

Podziękowania

  • Uznany za zainteresowania zawodowe przez Madryckie Stowarzyszenie Neuropsychologii .
  • Uznanie techniczno-zawodowe przez Oficjalne Kolegium Psychologów Wspólnoty Walenckiej .

Program szkoleniowy ISEP Master of Clinical Neuropsychology spełnia kryteria szkolenia teoretycznego COP w Madrycie i Katalonii i obejmuje 500 godzin praktyk szpitalnych.

Dyrektorzy

Raúl Espert. Doktor psychologii. Neuropsycholog. Mistrz w terapii mowy. Profesor nadzwyczajny na Wydziale Psychologii Uniwersytetu w Walencji. Dyrektor i założyciel Zakładu Neuropsychologii (Sekcja Neurologii). Szpital Uniwersytecki Dr. Peset, Uniwersytecki Szpital Kliniczny i Szpital Arnau de Vilanova (Walencja).

Carlosa Jacasa. Doktor psychologii. Neuropsycholog kliniczny. Zastępca Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego Vall d'Hebron (Barcelona). Profesor nadzwyczajny Oddziału Dydaktycznego Szpitala Uniwersyteckiego Vall d'Hebron na Wydziale Lekarskim UAB (Barcelona).

José María Ruiz. Doktor psychologii. Magister neuropsychologii poznawczej. Neuropsycholog w Centrum Zapobiegania Zaburzeniom Poznawczym w Madrycie Salud (Rada Miasta Madrytu). Profesor Wydziału Psychologii Podstawowej II (Procesy Poznawcze) Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Pracownik naukowy w Centrum Opieki nad Narkomanami Instytutu Dodatków w Madrycie.

Program

Wynik programu

Idealni studenci

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania