Keystone logo
Institute of Advanced Design Studies

Institute of Advanced Design Studies

Institute of Advanced Design Studies

Wstęp

Wprowadzenie

Institute of Advanced Design Studies (ADES) to niezależna szkoła projektowania oferująca programy studiów w zakresie zrównoważonego rozwoju dla doktorantów i specjalistów. Nasze programy opierają się na transdyscyplinarnym podejściu do zrównoważonego rozwoju i przyjmujemy studentów ze wszystkich środowisk. Zdajemy sobie sprawę ze złożoności i wielodyscyplinarności wyzwań, przed którymi stoimy dzisiaj w związku ze zmianami klimatu, degradacją środowiska, życiem zawodowym i zmianami w globalnym społeczeństwie, i że do sprostania tym wyzwaniom potrzebny jest nowy rodzaj wiedzy specjalistycznej.

ADES został stworzony do szkolenia nowego typu projektanta, wyposażonego w narzędzia Design Thinking i narzędzia do projektowania, zorientowane na pracę w zespołach transdyscyplinarnych, a jednocześnie uprawnione do stosowania własnej dyscypliny, czy to w zakresie projektowania, chemii czy bioinżynierii, aby rozwiązać wiele problemy dyscyplinarne dzisiaj. Zamiast posiadania tradycyjnego wydziału, ADES współpracuje z moderatorami, którzy są światowymi liderami myśli z różnych dyscyplin, od projektantów po biologów, inżynierów i filozofów, aby osiągnąć holistyczne podejście odpowiednie do rozwiązania dzisiejszych problemów.

Doświadczenie ADES

W ADES nie tylko się uczysz; będziesz współpracować z naszymi zaproszonymi moderatorami - wpływowymi liderami z całego świata , którzy uważają, że nadszedł czas, aby zaangażować Design Thinking, aby rozwiązać globalne wyzwania i rozwinąć projekty, które przyniosą korzyści ludzkości i środowisku. Intensywna interakcja z tymi ekspertami w studiu ADES pozwoli ci współpracować w ramach wciągającego uczenia się przy wspólnej ambicji tworzenia kompleksowych rozwiązań projektowych.

Globalne trendy pokazują więcej rodzajów edukacji w laboratoriach, pomijając typy silosów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. W studiu ADES pracujemy podobnie jak co-lab. Oferujemy kształcenie w oparciu o przyrodę i wartość ludzką, w połączeniu z postępem technologicznym i naukowym. Pracujemy nad uzupełnieniem istniejących programów edukacyjnych i zwiększeniem różnorodności edukacyjnej w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju w różnych dyscyplinach. Studio ADES współpracuje z projektowaniem jako produktywną nauką, filozofią projektowania i metodologią. Nasze kursy wprowadzają teorię do praktyki; inspirować i wpływać na działania podejmowane w tradycyjnych praktykach projektowania, architektury, technologii, inżynierii, a także w innych dziedzinach, w których wytwarzane są materiały wyjściowe.

nasza lokalizacja

Instytut ma siedzibę w Art Quarter Budapest (AQB), starym browarze nad brzegiem Dunaju, przekształconym w międzynarodowe centrum sztuki współczesnej . Dzielnica sztuki, mieszcząca się w tętniącym życiem Budapeszcie , oferuje inspirujące przestrzenie wystawowe wewnątrz i na zewnątrz, kilka budynków z pracowniami warsztatowymi i rezydencjami. Studio ADES w AQB działa jako otwarta przestrzeń, w której przyjmujemy wykłady i warsztaty, a także pracę w grupach i prywatne studia. Studio jest zawsze dostępne dla naszych studentów poza godzinami sesji, do badań i pracy nad projektami modułowymi. Studenci mają również dostęp do wspólnych pokoi wyposażonych w kuchnię i miejsca do relaksu. Wielokulturowa i kreatywna atmosfera Dzielnicy Sztuki łączy ludzi, którzy myślą, tworzą i współpracują.

ADES Ludzie i sieć

ADES jest stosunkowo małą organizacją, ale o silnych relacjach w globalnym przemyśle kreatywnym i branży ochrony środowiska, współpracującą z siecią partnerów w zakresie projektowania, technologii, biotechnologii, sztuki i innych dyscyplin w Europie i na świecie. Ta nieoceniona sieć zapewnia studentom ADES możliwości współpracy i zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Jako absolwent ADES, Twój zestaw umiejętności zostanie wzbogacony o Design Thinking for Sustainability, mający zastosowanie do rozwiązywania dzisiejszych multidyscyplinarnych problemów . Absolwenci ADES utworzą absolwentów - globalną sieć liderów myśli w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, poświęconą pracy z rozwiązaniami projektowymi opartymi na naturze i wartościami ludzkimi.

132068_iads_1500x1000_086.jpg

Dlaczego warto studiować z ADES i dlaczego TERAZ?

Koncentracja na zrównoważonym rozwoju jest dziś ogromna. Wysiłki na całym świecie są podejmowane w odpowiednim czasie, ponieważ zmiany klimatu i ślad ludzki w środowisku manifestują się na skalę, na którą po prostu nie jesteśmy przygotowani. Wezwanie do „działania teraz” jest rzeczywiście pilne. ADES został zbudowany w odpowiedzi na tę pilną potrzebę. Ale nie z większą ilością ekologicznych produktów, systemów i usług, ale z myślą, że potrzebujemy „head-on zanim nasze praktyczne”, aby znaleźć naprawdę radykalne rozwiązania. Pomysł, że nie możemy rozwiązać naszych problemów za pomocą tych samych narzędzi, które je stworzyły. Potrzebne jest nowe myślenie projektowe na rzecz zrównoważonego rozwoju , które informuje o tak pilnie potrzebnych działaniach.

Korzyści z nauki z ADES

1. Lokalizacja w Europie Środkowej

Budapeszt, stolica Węgier, jest historycznym i eklektycznym miastem o bogatym i różnorodnym życiu kulturalnym. Można znaleźć skarby architektury, liczne muzea, szereg leczniczych wód termalnych i życie nocne, które jest bezkonkurencyjne w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to także miasto zorientowane na studentów i niedrogie, szczególnie w kategoriach zachodnioeuropejskich.

2. Specjaliści w zakresie projektowania badań zrównoważonego rozwoju

Jesteśmy pionierską, niezależną szkołą projektowania, której celem jest poprowadzenie naszych uczniów w kierunku zostania liderami myśli w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

3. światowej klasy moderatorzy gości

Studenci ADES współpracują z powszechnie uznanymi naukowcami, naukowcami, projektantami i innowatorami, którzy przodują w zmienianiu naszego społeczeństwa poprzez swoją pracę.

4. Kreatywne, integracyjne środowisko uczenia się

Będąc prawdziwie transdyscyplinarną edukacją, środowisko uczenia się ADES umożliwia eksperymentowanie, kreatywność i radykalne innowacje w ramach metod studiów, a także wyniki, będąc jednocześnie otwartym na różnorodność kulturową i dyscyplinarną, która towarzyszy grupom wielodyscyplinarnym.

5. Korepetycje jeden na jednego

Doświadczeni korepetytorzy ADES są zawsze dostępni do dyskusji i udzielania wskazówek poszczególnym studentom i grupom. Studio ADES działa podobnie do wszystkich małych studiów projektowania produktów, laboratoriów lub think tanków, w których studenci, moderatorzy i opiekunowie mają równy dostęp do działań związanych z generowaniem wiedzy i których celem jest wspólne generowanie wiedzy.

6. Kursy zorientowane na rzeczywistość

Naszą rolą w edukacji globalnej jest pionier w projektowaniu edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju dla multidyscyplinarnych studentów. Pracujemy nad uzupełnieniem istniejących programów edukacyjnych i zwiększeniem różnorodności edukacyjnej w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju w różnych dyscyplinach. Na naszych kursach uczniowie uczą się nie tylko bardziej ekologicznego projektowania; badają, jak dostosować nasze obecne organizacje i systemy do świata opartego na zasadach ekologii, zrównoważonego rozwoju i odporności.

7. Międzynarodowa społeczność studencka

Nasi uczniowie są kreatywni i ciekawi, posiadają już umiejętności i stopień naukowy w dziedzinie, i chcą rozwijać swoje umiejętności oraz specjalizować się w zrównoważonym rozwoju. Nasze klasy składają się z osób z różnych środowisk kulturowych i dyscyplinarnych, na przykład z projektowania usług, architektury, inżynierii technologii, a także absolwentów nauk przyrodniczych, a także artystów, antropologów i filozofów.

8. Rodzaj edukacji w laboratorium

Zamiast tylko uczyć się nowych umiejętności, studenci ADES pracują w grupach i razem jako zespół, aby wspólnie tworzyć nowe metody myślenia, które można zastosować w przyszłych praktykach w zakresie projektowania, architektury, technologii i rozwoju społecznego. Zaproszeni moderatorzy i wykładowcy wnoszą najnowszą wiedzę w swoich dziedzinach, dlatego zawsze zachowują znaczenie pracy ADES w rozwiązywaniu najbardziej palących problemów tamtych czasów. Ponadto warsztaty pozalekcyjne ADES, szkoły letnie i wyjazdy studyjne umożliwiają nowe perspektywy kulturowe i dyscyplinarne poza studiem ADES.

11. Zaprojektuj umiejętności myślenia zapewniające radykalny rozwój

Studenci ADES będą mogli wyjść poza stosowanie dotychczasowych rozwiązań projektowych dla ludzkiej atrakcyjności i nie myśleć na sposób ludzki, produktowy lub biznesowy, ale zrozumieją, że najbardziej krytyczne ograniczenie we wszystkich przedsięwzięciach projektowych zaczyna się od radykalnej zrównoważony rozwój, podobnie jak podtrzymywanie naszego istnienia wraz z istnieniem naszej planety. Naszą misją jest przekazywanie transdyscyplinarnej edukacji projektowej, aby nasi uczniowie mogli przyczyniać się do rozwoju prosperującego środowiska.

12. Wyjazdy studyjne

Program kursu obejmuje wyjazdy studyjne, podczas których studenci mogą zdobyć zewnętrzne doświadczenia kulturowe i dyscyplinarne.

Lokalizacja

Budapeszt, Węgry. Studio ADES mieści się w Art Quarter Budapest.

132066_artquarterbudapest.jpg

Zdjęcie: AQB

Stronie internetowej

https://ades.design/

Lokalizacje

  • Budapest

    Institute of Advanced Design Budapest Nagytétényi út 48-50 Budapest, Hungary, 1222, Budapest

Programy

    Instytucja oferuje również:

    pytania