Keystone logo
IMT Nord Europe

IMT Nord Europe

IMT Nord Europe

Wstęp

IMT Nord Europe to największa podyplomowa szkoła inżynierska na północ od Paryża , kształcąca inżynierów ogólnych i ekspertów cyfrowych przyszłości. Każdego roku IMT Nord Europe , Institut Mines Télécom we współpracy z Uniwersytetem w Lille , przyznaje stopnie naukowe ponad 600 utalentowanym inżynierom , przeszkolonym pod kątem przewidywania zmian gospodarczych i społecznych.

Główny gracz edukacyjny na skrzyżowaniu europejskich dróg

IMT Nord Europe jest jedną z największych szkół inżynierskich we Francji. Mieszczący się na północy Paryża, blisko Brukseli i Londynu, szkolimy inżynierów ogólnych i specjalistów, którzy w przyszłości staną się międzynarodowymi liderami i ekspertami.

IMT Nord Europe rozwija nauczanie i badania na wysokim poziomie w nauce i technologii w następujących obszarach:

 • Nauki cyfrowe
 • Energia i środowisko
 • Eko-materiały, przemysł i inżynieria lądowa

168477__MG_0111.jpg

Innowacje i badania są w naszym DNA

Jesteśmy szkołą „Institut Mines Télécom” (IMT), wiodącą grupą szkół inżynierskich i zarządzania we Francji . Dzięki sieci prawie 14000 absolwentów i ponad 2000 publikacji naukowych z oceną A, które przyczyniają się do postępu naukowego i technologicznego, doskonałość akademicka IMT jest powszechnie uznawana.

Jako globalny kluczowy gracz z perspektywą międzynarodową, szkoły IMT przyciągają studentów z zagranicy ( 33% studentów zapisanych na studia magisterskie i doktoranckie pochodzi z zagranicy ), jednocześnie wysyłając swoich studentów na najlepsze międzynarodowe uniwersytety.

W IMT Nord Europe oferujemy naszym studentom ponad 35 możliwości podwójnego stopnia i mamy ponad 120 partnerstw z instytucjami na całym świecie oraz wymiany z dużą liczbą laboratoriów i badaczy.

Doskonała edukacja i programy szyte na miarę

Utworzony 1 stycznia 2017 r. przez połączenie 2 renomowanych szkół inżynierskich, Mines Douai i Télécom Lille, IMT Lille Douai, a teraz IMT Nord Europe posiada centrum badawcze o powierzchni prawie 20 000 m² oraz dwie placówki poświęcone edukacji i badaniom w Douai i Lille. Kampus zapewnia wszystkim studentom środki do odblokowania swoich talentów, w tym FabLab, Międzynarodowe Centrum Kultury i akcelerator biznesu.

168478_ProjetESSENTIEL_IMTLilleDouai-2.jpg

Każdego roku, we współpracy z Uniwersytetem w Lille i Institut Mines Télécom , IMT Nord Europe przyznaje stopnie naukowe ponad 500 utalentowanym inżynierom , wyszkolonym do przewidywania zmian gospodarczych i społecznych.

IMT Nord Europe oferuje trzy programy magisterskie w dziedzinie nauki, inżynierii i technologii. Te krajowe stopnie magisterskie są w pełni nauczane w języku angielskim:

Program Master of Science to wysokiej jakości dyplom magisterski, który zwiększa szanse na zatrudnienie w środowisku międzynarodowym . Stopnie IMT Nord Europe Master korzystają z wiedzy naukowej szkoły i jej bliskich powiązań ze społecznością biznesową . Współpraca ta jest oznaką jakości zarówno pod względem umiejętności technicznych, jak i umiejętności zarządzania i komunikacji , zgodnie z potrzebami firm. IMT Nord Europe szkoli kadrę kierowniczą, której świat potrzebuje do podejmowania wyzwań jutra.

Całkowicie nauczani w języku angielskim, studenci naszego Mistrza będą uczyć się w międzynarodowym środowisku we Francji, z kolegami z klasy i profesorami z całego świata.

Najlepsze miejsce na zanurzenie się w kulturze francuskiej

Północ Francji znana jest z luzu i przyjaznej postawy. Lille, jej stolica , stało się numerem jeden we Francji . Będąc jednym z najmłodszych miast , w którym studiuje ponad 100 000 studentów, będziesz miał wspaniały styl życia z dostępem do kultury, świetnymi miejscami do jedzenia, zakupów i wyjścia, a także będziesz miał okazję cieszyć się pięknymi terenami zielonymi i licznymi kawiarniami. Dodatkowo możesz wskoczyć na Eurostar lub TGV i znaleźć się w europejskim hubie w ciągu kilku godzin.

168475_EHEFPH20214003001.jpg

Niedaleko naszych kampusów znajdują się akademiki, w których znajdziesz nowoczesne udogodnienia .

Lille jest również głównym ośrodkiem rozwoju usług i siedzibą kilku centrów doskonałości i innowacji . Przyznany znak FrenchTech, Lille Metropolia jest hodowla grunt dla przedsiębiorców: 200 firm z ponad 200 pracowników, 150 średnich przedsiębiorstw z dużym potencjałem wzrostu i ponad 9000 firm rozpoczynających działalność lub przejęć rocznie.

Region posiada wyjątkowe dziedzictwo architektoniczne i stawia kulturę w centrum swojego rozwoju. Miasto Lille jest punktem odniesienia w tej dziedzinie, szczycąc się 15 muzeami, w tym Palais des Beaux-Arts, Piscine de Roubaix, Louvre-Lens itp.

Imprezy są w genach mieszkańców, o czym świadczą liczne imprezy rozrywkowe i jednoczące: słynne Braderie de Lille, Festiwal na Rynku Głównym, Karnawał w Dunkierce i festyny Lille 3000.

Z przyjemnością powitamy Cię i pomożemy na Twojej ścieżce edukacyjnej prowadzącej do spełnienia zawodowego.

182393_1653156260109-Copie.jpg

Po więcej informacji :

#Contactus [email protected]

#CheckourWebsite href="www.imt-nord-europe.fr/en

Lokalizacje

 • Douai

  Rue Charles Bourseul,941, 59500, Douai

 • Douai

  764 Boulevard Lahure, 59508, , Douai

  • Villeneuve-d'Ascq

   Rue Guglielmo Marconi, 59650, , Villeneuve-d'Ascq

   pytania