Keystone logo
Institute for Law and Finance

Institute for Law and Finance

Institute for Law and Finance

Wstęp

Instytut Prawa i Finansów (ILF) jest ośrodkiem doskonałości akademickiej w nauczaniu i badaniach. Została założona jako fundacja non-profit w 2002 roku przez Goethe University Frankfurt am Main przy wsparciu wielu znanych instytucji. Czołowe banki komercyjne i międzynarodowe kancelarie prawne, Frankfurcka Izba Przemysłowo-Handlowa, Miasto Frankfurt i Państwo Hesja, a także Europejski Bank Centralny i Deutsche Bundesbank aktywnie uczestniczyły w ILF od fazy planowania do dzisiaj.

ILF prowadzi akademicką edukację i badania oraz odgrywa rolę wspierającą jako ośrodek polityki od czasu jej ustanowienia jako partnerstwo publiczno-prywatne. Zapewnia interdyscyplinarne szkolenia dla prawników, kadry kierowniczej wyższego szczebla i kadry kierowniczej w Niemczech i na całym świecie i służy jako centrum polityki w procesie legislacyjnym, oferując fora dyskusyjne i wymiany między środowiskiem akademickim a praktykami.

Nauczanie

ILF oferuje program studiów magisterskich z zakresu finansów (LL.M. Finance) na prawie porównawczym i interdyscyplinarnym dla wysoko wykwalifikowanych absolwentów prawa lub biznesu / ekonomii z Niemiec i za granicą. Program ten jest skierowany do studentów zainteresowanych łączeniem wiedzy teoretycznej i praktycznych szkoleń w wyspecjalizowanych dziedzinach prawa i finansów międzynarodowych. Kursy w tym wysoce wyspecjalizowanym programie prowadzone są w całości w języku angielskim.

Nasz wydział składa się z wybitnych naukowców i praktyków. Renomowane prawo i profesorowie ekonomii z Goethe University Frankfurt, z których wszyscy mają imponujące międzynarodowe doświadczenie, a także profesorowie gościnni z zagranicy i partnerzy z głównych międzynarodowych kancelarii prawniczych, eksperci z banków centralnych i komercyjnych, a także organy regulacyjne i firmy audytorskie tutaj, aby przekazać swoją wiedzę i doświadczenie naszym studentom.

Stosunek liczby wykładowców do studentów z 70 do 50 jest doskonały, a nasze małe klasy zapewniają bliski bezpośredni kontakt między wykładowcami i studentami. Ponadto wszyscy nasi studenci mają możliwość zastosowania wiedzy zdobytej podczas programu, a także nawiązywania profesjonalnych kontaktów, odbywając od 6 do 8 tygodni praktyk u naszych sponsorów. Ponadto ILF posiada umowy o współpracy dotyczące wymiany studentów z Columbia Law School, FGV DIREITO RIO w Brazylii i Amsterdam Business School.

Co roku ILF oferuje również dwutygodniowe letnie i wiosenne szkoły. Eksperci z kancelarii prawnych i banków z długiej listy sponsorów ILF zapewniają intensywny wgląd w praktyczne kwestie związane z prawem bankowym i rynkiem kapitałowym oraz prawem spółek do około 40 wstępnie wyselekcjonowanych aplikantów prawnych.

Centrum badań i polityki

Oprócz roli edukacyjnej, ILF jest także centrum kompetencji w zakresie badań i kształtowania polityki w dziedzinie prawa i finansów międzynarodowych.

ILF pomaga w procesie, w którym wprowadzane są ważne zmiany legislacyjne w zakresie prawa spółek, bankowości i rynków kapitałowych, zapewniając, że takie zmiany są dobrze przemyślane i omawiane przez naukowców i fora naukowe. W tym celu ILF ma serię dokumentów roboczych i regularnie organizuje gościnne wykłady, konferencje i fora dyskusyjne na aktualne tematy. Prelegentami są profesorowie uniwersyteccy z Niemiec i zagranicy, a także przedstawiciele organów regulacyjnych, korporacji, organizacji i firm prawniczych.

Publiczność jest serdecznie zapraszana na wszystkie gościnne wykłady ILF, które odbywają się regularnie w Domu Finansów.

Lokalizacje

Lokalizacje
 • Frankfurt

  House of Finance The Goethe-Universität Campus Westend Grüneburgplatz 1 , 60323, Frankfurt

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania