Keystone logo
HELLENIC OPEN UNIVERSITY Magister projektowania generatywnego interakcji (IGD)
HELLENIC OPEN UNIVERSITY

Magister projektowania generatywnego interakcji (IGD)

Patras, Grecja

1 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Request application deadline

Mar 2024

EUR 3000

Mieszany

Wstęp

W Interaction Generative Design projektant może zdefiniować cele i parametry wpływające na wynik projektu, takie jak geometria, materiał i metoda konstrukcyjna, a także wygenerować wszystkie możliwe wersje rozwiązania problemu projektowego na podstawie wybranych danych (jest to istotność projektu do ewolucyjnych procesów morfogenezy w przyrodzie). Projektant może poruszać się po różnych rozwiązaniach i wybierać najwłaściwsze. Poza fazą projektową, wdrożony produkt może wchodzić w interakcję z mieszkańcem, gościem czy obserwatorem przestrzeni/obiektu, w procesie ciągłej transformacji, w zależności od warunku, któremu ma służyć.

Projektowanie algorytmiczne zasadniczo ma na celu ustrukturyzowanie sposobu myślenia o zarządzaniu projektowym różnymi parametrami projektowymi i konstrukcją projektowanego produktu, niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń, czy działanie (tj. wydajność). Parametry te dotyczą zarówno geometrii projektowanego obiektu lub przestrzeni, jak i interakcji projektowanego obiektu z przestrzenią fizyczną, w której ma zostać umieszczony. Zatem, w połączeniu z zasadami projektowania generującego interakcję, projektant produktu/akcji może kontrolować nie tylko strukturę i formę obiektu lub przestrzeni, ale także jego interakcję z przestrzenią naturalną i jej gościem w procesie projektowania.

Dzięki projektowaniu algorytmicznemu opartemu na maszynach projektant może wprowadzić do procesu projektowania sposób działania współczesnych maszyn. Jest to kluczowy parametr w projektowaniu, który przede wszystkim determinuje konstrukcję obiektu, a także okablowanie jego elementów, ale w wielu przypadkach wpływa także na jego kształt.

Projektowanie algorytmiczne nie tylko porządkuje zasady wokół projektowania przestrzeni lub obiektu, ale także wkracza w wyspecjalizowane pola poznawcze, takie jak projektowanie dźwięku akcji, projektowanie spektaklu, w którym wykonawcy wchodzą w interakcję z przestrzenią, a także projektowanie graficzne , na którego strukturę można parametrycznie wpływać przez środowisko, w którym się znajduje.

W Grecji całkowicie brakuje odpowiednich badań na temat projektowania generatywnego interakcji, począwszy od procesu koncepcji i konfiguracji, aż do etapu realizacji przy użyciu współczesnych metod budowlanych. Lukę tę wypełni HELLENIC OPEN UNIVERSITY poprzez MSc Interaction Generative Design.

Przegląd programu

Punkty ECTS programu

Łączna liczba punktów ECTS wymagana do uzyskania tytułu magistra wynosi 90 punktów ECTS.

Charakterystyka programu studiów podyplomowych

Magister projektowania generatywnego interakcji (magister projektowania generatywnego interakcji)

Klasyfikacja według kodu UNESCO ISCED-2011

W zależności od poziomu studiów: 7

Klasyfikacja według kodu UNESCO ISCED-2013

W oparciu o dziedzinę edukacji i szkoleń:

 • 0788 Interdyscyplinarne programy i kwalifikacje obejmujące inżynierię, produkcję i budownictwo w następujących sektorach:
 • 0731 Architektoniczne projektowanie i planowanie urbanistyczne
 • 0731 Architektura
 • 0731 Projekt budowlany
 • 0731 architektura krajobrazu
 • 0731 Architektura strukturalna
 • 0211 Projekt graficzny
 • 0211 Projektowanie mediów interaktywnych
 • 0212 Projektowanie wyrobów przemysłowych
 • 0212 Architektura Wnętrz
 • 0541 Geometria
 • 0612 Aplikacja multimediów komputerowych
 • 0613 Programowanie komputerowe

Język instrukcji

Językiem wykładowym programu, a także pracy magisterskiej, jest język angielski.

Czas trwania studiów

Minimalny czas trwania programu. Minimalny czas trwania studiów wynosi półtora (1 ½) roku akademickiego, czyli trzy (3) semestry.

Rekrutacja

Program

Wynik programu

Opłata za program

O szkole

pytania