Keystone logo
Hochschule Schmalkalden Magister Mechatroniki i Robotyki (mgr inż.)
Hochschule Schmalkalden

Magister Mechatroniki i Robotyki (mgr inż.)

Schmalkalden, Niemcy

3 Semesters

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Mechatronika i robotyka to dwie ważne technologie o kluczowym znaczeniu dla nadchodzącej rewolucji cyfrowej w gospodarce i społeczeństwie. Są podstawowymi składnikami Przemysłu 4.0 i tym samym odgrywają decydującą rolę w określaniu procesów produkcyjnych i produkcyjnych cyfrowej przyszłości.

Program Mechatronics & Robotics Master to nowoczesny, modułowy, pełnoetatowy program nauczania w języku angielskim z dużym udziałem praktycznego szkolenia inżynierskiego. Oferowane kursy są oferowane wspólnie przez dwa Wydziały Elektrotechniki i Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Schmalkalden. Współpraca ta pozwala zaoferować studentom znakomite interdyscyplinarne warunki nauki i studiowania w doskonale i nowocześnie wyposażonych laboratoriach z najnowszymi technologiami. Studenci uczą się razem w pierwszych dwóch semestrach, ale są przypisani do jednego z dwóch przedmiotów specjalnościowych elektrotechnika lub inżynieria mechaniczna. Zaliczenie przedmiotu odbywa się na początku kursu i powinno być zorientowane na dany stopień licencjata i indywidualne zainteresowania kandydata.

Cele badania

Studenci uczą się technicznych i naukowych umiejętności inżynieryjnych i zdolności do holistycznego rozwoju i wytwarzania produktów mechatronicznych. W szczególności metodyka rozwoju, z której niemiecka inżynieria jest znana na całym świecie, jest nauczana zarówno teoretycznie, jak i praktycznie w specjalnych jednostkach edukacyjnych. Szczególny nacisk kładzie się na obsługę symulacji inżynierskich i narzędzi programowych, a także na najnowsze technologie szybkiego wytwarzania. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiają absolwentom podjęcie odpowiedzialnej pracy we wszystkich obszarach nowoczesnego przedsiębiorstwa, w tym naukowo-badawczych. Obejmuje to również możliwość ukończenia doktoratu z inżynierii w późniejszym terminie.

Rekrutacja

O szkole

pytania

Podobne kursy

 • Magister nauk komputerowych (przemysł 4.0)
  • Anglet, Francja
  • Tarbes, Francja
 • Master in Mathematics and Applications: Matematyka, modelowanie i symulacja (MMS)
  • Pau, Francja
 • Magister matematyki i aplikacji: narzędzia stochastyczne i metody obliczeniowe do podejmowania decyzji (MSID)
  • Pau, Francja