Keystone logo
Heidelberg Center Latin America

Heidelberg Center Latin America

Heidelberg Center Latin America

Wstęp

Heidelberg Center for Latin America, Centrum Doskonałości w Badaniach i Nauczaniu, jest Centrum Studiów Podyplomowych Uniwersytetu w Heidelbergu w Ameryce Łacińskiej. Został założony jako pierwszy i jedyny podyplomowy ośrodek niemieckiego uniwersytetu w Ameryce Łacińskiej i oficjalnie zainaugurowany w Santiago de Chile 9 kwietnia 2002 r.

Centrum jest pomyślane jako instytucja służąca dialogowi akademicko-naukowemu, a jego celem jest organizowanie, promowanie i kierowanie programami doktoranckimi, magisterskimi i dyplomowymi, które oferuje we współpracy z prestiżowymi uniwersytetami latynoamerykańskimi, takimi jak University of Chile, Między innymi Papieski Katolicki Uniwersytet Chile i Narodowy Autonomiczny Uniwersytet Meksyku.

Organizuje i prowadzi również seminaria specjalizacyjne, sympozja, szkoły letnie w różnych dyscyplinach, dążąc do przekazywania wyników niemieckich badań i treści studiów do krajów regionu. Ponadto, ze swojej siedziby w Santiago de Chile, Heidelberg Center służy jako platforma współpracy naukowej z innymi instytucjami badawczymi lub uniwersytetami w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

Od 2009 roku i po wygraniu prestiżowego konkursu na jakość akademicką, organizowanego przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) i dzięki funduszom niemieckiego MSZ, Heidelberg Center (HCLA) stał się Centrum Doskonałości. Jest to na świecie jedno z czterech Centrów Doskonałości Badań i Nauczania Republiki Federalnej Niemiec.

Lokalizacje

  • Providencia

    Las Hortensias,2340, , Providencia

    pytania