Keystone logo
© © University of Lille
Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Wstęp

Uniwersytet w Gandawie to 100 najlepszych uniwersytetów i jeden z głównych uniwersytetów w Belgii. Nasze 11 wydziałów oferuje ponad 200 kursów i prowadzi dogłębne badania w szerokim zakresie dziedzin naukowych. Ghent University Global Campus to także pierwszy europejski uniwersytet w Songdo w Korei Południowej.

Co oznacza Uniwersytet w Gandawie?

Uniwersytet w Gandawie jest uniwersytetem pluralistycznym, otwartym dla wszystkich, bez względu na tło ideologiczne, polityczne, kulturowe czy społeczne. Naszym credo jest „Odważ się pomyśleć”.

Uniwersytet w Gandawie został założony w 1817 roku. W 2017 roku Uniwersytet w Gandawie obchodził 200-lecie istnienia.

Jako 100 najlepszych uniwersytetów z ponad 49 000 studentów i 15 000 pracowników, jesteśmy jednym z największych uniwersytetów w obszarze języka niderlandzkiego, zlokalizowanym we Flandrii w Belgii. Ghent University Global Campus to także pierwszy europejski uniwersytet w Songdo w Korei Południowej.

Nasze 11 wydziałów oferuje ponad 200 kursów i prowadzi dogłębne badania w szerokim zakresie dziedzin naukowych. Kilka naszych grup badawczych, ośrodków i instytutów jest znanych na całym świecie w takich dyscyplinach, jak biotechnologia, akwakultura, mikroelektronika, historia, ...

W 2017 roku Uniwersytet w Gandawie obchodził 200-lecie istnienia. W ciągu ostatnich 200 lat nasza uczelnia miała wśród swoich pracowników i absolwentów wielu wybitnych naukowców, ministrów, a nawet laureatów Nagrody Nobla.

Lokalizacje

  • Ghent

    Ottergemsesteenweg,460, 9000, Ghent

    pytania