Keystone logo
Geneva Finance Research Institute

Geneva Finance Research Institute

Geneva Finance Research Institute

Wstęp

Kim jesteśmy?

Geneva Finance Research Institute (GFRI) to interdyscyplinarny instytut z Uniwersytetu Genewskiego, który koncentruje się na dwóch głównych tematach badawczych w dziedzinie finansów: „ Zarządzanie portfelem ” oraz „ Finanse i społeczeństwo ”.

Tematyka badań podkreśla zatem z jednej strony rolę, jaką Genewa, jako centrum finansowe, odgrywa w zarządzaniu portfelem, az drugiej strony korzyści i efekty zewnętrzne, które finansują ekspozycje dla całego społeczeństwa. Badania GFRI są interdyscyplinarne i opierają się na synergii między Wydziałami Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Genewskiego, Prawa i Psychologii oraz Nauk o Edukacji. Współpraca ta pozwoliła GFRI ostatnio rozszerzyć działalność na dwa nowe obszary badawcze: neuro-finanse i zrównoważone finansowanie.

Wydział GFRI to bardzo zróżnicowany międzynarodowy zespół profesorów, którzy przede wszystkim zajmują się publikowaniem najnowocześniejszych badań w czasopismach o najważniejszych finansach, ale angażują się również w edukację na wysokim szczeblu w zakresie finansów, a także w działania związane z transferem wiedzy, takie jak konferencje, seminaria oraz debaty publiczne na szeroki zakres tematów finansowych. Tim Gouw / Pexels

129264_pexels-photo-70292.jpeg

Lokalizacje

  • Geneva

    Bd du Pont d'Arve 40, 1211, Geneva

    pytania