Keystone logo
© GBS Malta
Global Banking School, Malta

Global Banking School, Malta

Global Banking School, Malta

Wstęp

GBS Malta specjalizuje się w zapewnianiu edukacji kształtującej na poziomie magisterskim i licencjackim – ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju kariery zawodowej. Jako instytucja kształcąca dużą liczbę studentów studiów podyplomowych z całego świata, jesteśmy dumni, że mamy zróżnicowaną populację studentów, którzy pragną przyspieszyć swoją karierę zawodową.

Studenci na Malcie należą do jednego z najbezpieczniejszych krajów w Europie. Międzynarodowe lotnisko łączy Maltę ze wszystkimi głównymi miastami na całym kontynencie oraz z regionem Zatoki Perskiej. Po przybyciu studenci docenią różnorodność naszej gościnnej śródziemnomorskiej wyspy, z dużym wyborem rzeczy do przeżycia i piękną pogodą przez cały rok.

Nasi studenci kończą studia z połączeniem ukierunkowanego rozwoju akademickiego, osobistego i zawodowego. Będą gotowi z pewnością kontynuować swoją przyszłą karierę, posiadając uznane na całym świecie brytyjskie kwalifikacje, zatwierdzone przez zarząd MFHEA.

Funkcje kampusu

Studiuj z GBS

GBS Malta znajduje się w samym sercu St. Julians, ze wszystkim, czego potrzebujesz, pod ręką. Wszystkie sale lekcyjne są wyposażone w najnowocześniejsze technologie do nauczania i uczenia się, a także wydzielone przestrzenie do nauki, badań i spotkań towarzyskich. Z naszego tarasu na dachu roztacza się widok na okolicę i jest to doskonałe miejsce na spotkania z innymi studentami.

Doświadczeni wykładowcy, eksperci w swojej dziedzinie, zadbają o to, aby Twoje zajęcia były angażujące i inspirujące.

Zespół wsparcia dla studentów jest do Twojej dyspozycji, udzielając wszelkiej pomocy akademickiej lub socjalnej, jakiej możesz potrzebować. Zespół jest dobrze przygotowany, aby pomóc Ci w formalnościach wizowych, począwszy od procesu przyjęcia po dołączenie.

Kampus GBS Malta

Kampus ma kawiarnie, kawiarnie i lokalne sklepy na wyciągnięcie ręki i jest centralnie położony, jeśli chodzi o wszystko, co Malta ma do zaoferowania – zaledwie 10 minut od Sliemy, 30 minut od Valletty i pięć minut spacerem od małej piaszczystej plaży.

 • sale lekcyjne wyposażone w najnowocześniejszą technologię
 • laboratorium komputerowe do nauki i badań online
 • biblioteka studencka i wydzielona cicha przestrzeń do nauki
 • bezpłatne Wi-Fi dla wszystkich studentów
 • taras na dachu do spotkań towarzyskich

  Wymagania wizowe

  Jeśli planujesz studiować na Malcie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować wizy studenckiej.
  Po 4-5 tygodniach na Malcie będziesz musiał złożyć wniosek o e-zezwolenie na pobyt, które umożliwi Ci pozostanie na Malcie przez cały okres studiów. Uzyskanie elektronicznego zezwolenia na pobyt pozwala Ci mieszkać, studiować i pracować w niepełnym wymiarze godzin podczas kursu w GBS Malta .

  Wiza studencka na Maltę

  Nasz dedykowany zespół wsparcia wizowego zapewni Ci specjalistyczną pomoc na wszystkich etapach procesu wizowego.
  Pomożemy Ci dowiedzieć się, jakie mogą być Twoje potencjalne wymagania wizowe, dzięki czemu lepiej zrozumiesz cały proces. Może być również konieczne przywiezienie na Maltę niektórych oryginalnych dokumentów w celu dokończenia procesu wizowego.
  Przy ubieganiu się o wizę studencką należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, a poniższe informacje podkreślą niektóre z kluczowych punktów, które musisz wiedzieć.

  Kto potrzebuje wizy, aby studiować na Malcie?

  Jeśli nie jesteś ze Szwajcarii lub kraju UE/EOG, będziesz potrzebować wizy studenckiej, aby studiować na Malcie. Jeśli planujesz studiować w GBS Malta , będziesz studiować w trybie stacjonarnym na poziomie licencjackim lub magisterskim. Te kursy w pełnym wymiarze godzin będą trwać ponad trzy miesiące, więc jeśli jesteś obywatelem spoza UE/EOG/Szwajcarii, będziesz potrzebować e-zezwolenia na pobyt.

  Jak ubiegać się o wizę?

  W GBS Malta chcemy mieć pewność, że wszyscy nasi studenci będą mieli pozytywne doświadczenia związane z ubieganiem się o wizę.
  Na tej stronie znajdziesz informacje, których potrzebujesz, aby ułatwić zrozumienie procesu ubiegania się o wizę – dzięki czemu będziesz mieć lepszy pogląd na wymagania zawarte w całym wniosku wizowym.
  Podane tutaj wymagania mogą ulec zmianie ze względu na zmiany w polityce wewnętrznej rządu maltańskiego, zmiany w polityce zagranicznej i inne czynniki. Radzimy, abyś był na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi wiz, kontaktując się z najbliższą ambasadą Malty lub Wysoką Komisją w swoim kraju. Postępując zgodnie z tymi radami, będziesz mieć pewność, że będziesz na bieżąco z najnowszymi informacjami, które pomogą Ci w składaniu wniosku wizowego.

  Wiza studencka i e-zezwolenie na pobyt

  Wiza to oficjalne zezwolenie, które tymczasowo upoważnia daną osobę do podróży do obcego kraju, dlatego należy sprawdzić, czy musisz ubiegać się o wizę, aby podróżować na Maltę.
  Z drugiej strony e-zezwolenie na pobyt to dokument, którego będziesz potrzebować, aby móc pozostać na Malcie przez czas studiów. Po przyjeździe i rejestracji studenci powinni złożyć wniosek o e-zezwolenie na pobyt. Zezwolenie to będzie pełnić jednocześnie funkcję dowodu osobistego i umożliwi Państwu podróżowanie po strefie Schengen wraz z ważnym paszportem.
  Chociaż możesz nie potrzebować wizy, aby wjechać na Maltę, większość studentów i tak musi ubiegać się o pozwolenie na pobyt, dlatego najlepiej zapoznać się z tymi informacjami przed przyjazdem na Maltę.

  Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o wizę studencką na Maltę?

  Oto lista typowych dokumentów, o których dostarczenie możesz zostać poproszony:

  • Formularz wniosku wizowego
  • Najnowsze zdjęcie do paszportu
  • Ważny paszport/dokument podróży
  • Podróżne ubezpieczenie medyczne
  • Potwierdzony plan podróży
  • Dowód wystarczających środków na naukę i pokrycie kosztów utrzymania
  • Oryginał listu akceptacyjnego z GBS HE Malta
  • Wyciągi bankowe (ostatnie 3 miesiące od daty złożenia wniosku wizowego)
  • Kopia karty bankowej, której można używać na arenie międzynarodowej
  • Dowód zamieszkania
  • Dowód uiszczenia opłat za kurs (50% depozytu lub całość)
  • Oryginalna kserokopia aktualnego paszportu
  • Dowód wystarczającej znajomości języka
  • Rozkład zajęć (dostarczony przez zespół GBS Malta )
  • Formularz RODO (dostarczony przez zespół GBS Malta )

  Stypendia i Finansowanie

  Posiadanie jasnego obrazu swoich finansów jako studenta odgrywa dużą rolę w wynikach studiów. Musisz zrozumieć, jak zarządzać kosztami studiów i życia, aby zapewnić studentom doświadczenie bez niepotrzebnego stresu, co pozwoli ci skupić się na nauce. Informacje wymienione poniżej pomogą Ci zrozumieć dostępne opcje, aby spełnić Twoje potrzeby finansowe i sytuację osobistą studenta.

  Stypendia

  Rząd maltański zapewnia stypendia studentom lokalnym i międzynarodowym. Stypendia te są przyznawane za pośrednictwem Ministerstwa Edukacji i Zatrudnienia i obejmują czesne oraz inne wydatki związane z finansami studentów. Dostępne stypendia obejmują program stypendialny rządu Malty, stypendium Wspólnoty Narodów i program Erasmus +.

  Pożyczki studenckie

  Maltański Bank Rozwoju zapewnia pomoc finansową studentom uprawnionym do kontynuowania studiów wyższych na Malcie. Pożyczki pokrywają czesne, koszty utrzymania i inne powiązane wydatki. Studenci są zobowiązani do spłaty pożyczki po ukończeniu studiów.

  Praca i nauka

  GBS Malta może pomóc Ci znaleźć możliwości pracy, które pomogą Ci zbudować poziom doświadczenia zawodowego i dodać wartość do Twojego CV na przyszłość. Studenci zagraniczni mogą pracować w niepełnym wymiarze godzin do 20 godzin tygodniowo w trakcie semestru akademickiego i w pełnym wymiarze godzin w czasie wakacji. Przed podjęciem pracy warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi zezwoleń na pracę.

  Sponsoring Pracodawców

  Zdarzają się przypadki, gdy pracodawcy będą sponsorować swoich pracowników poprzez dalszą edukację. Oznacza to, że pracodawca pokryje część lub całość opłat za finanse studenta i związanych z nimi wydatków na studia magisterskie.

  Program Get Qualified (GQS)

  Program GQS oferuje studentom zachęty finansowe do zdobycia tytułu magistra. Program ten pokrywa 70% opłat za kursy do maksymalnej kwoty 10 000 EUR na studenta na akredytowanych kursach prowadzonych przez zatwierdzone instytucje. Aby się kwalifikować, musisz mieć ukończone 16 lat, posiadać ważny dowód osobisty i mieszkać na Malcie od co najmniej 2 lat.

  Samofinansowanie

  Jeśli rozważasz samofinansowanie, aby prywatnie pokryć potrzeby finansowe studentów, prawdopodobnie będziesz musiał mieć swoje oszczędności. Nie jest to powszechna opcja wśród studentów, nawet na poziomie studiów podyplomowych, ale GBS Malta może Ci pomóc, udzielając osobistych wskazówek i wsparcia w zakresie zarządzania studiami w ramach samofinansowania.

  Wsparcie rodziców

  Wielu naszych studentów zagranicznych korzysta z pomocy finansowej w trakcie studiów dzięki pomocy finansowej rodziców, przyjaciół lub innych krewnych. To wsparcie może zadecydować o możliwości zarządzania zobowiązaniami finansowymi ucznia, a także o nieocenionym wsparciu w życiu poza szkołą.

  Lokalizacje

  • Saint Julian's

   GBS Malta, M. Mangion, West Block Level 5/6 San Ġiljan, STJ 3180, Maltac, STJ 3180, Saint Julian's

  • Saint Julian's

   GBS Malta, M. Mangion, West Block Level 5/6 San Ġiljan, STJ 3180, Maltac, STJ 3180, Saint Julian's

   pytania