Keystone logo
Fukuoka Prefectural University

Fukuoka Prefectural University

Fukuoka Prefectural University

Wstęp

Położony w zachodniej części Japonii i składający się z dwóch wydziałów (Wydział Zintegrowanych Nauk Humanistycznych i Nauk Społecznych oraz Wydziału Pielęgniarstwa), a także szkoły podyplomowej z dwoma odrębnymi kursami dla absolwentów, Fukuoka Prefectural University od dawna jest centralnym punktem edukacji i badań oraz odegrał pionierską rolę w dziedzinie opieki zdrowotnej i opieki społecznej. W odpowiedzi na wyzwania XXI wieku (takie jak szybko starzejące się społeczeństwo Japonii, postęp w technologii medycznej i zmiany w naturze opieki medycznej), Fukuoka Prefectural University przeszedł gruntowny proces odnowy w 2006 roku. nacisk kładziony jest na pielęgnowanie talentów i kultywowanie profesjonalistów zdolnych do sprostania wyżej wymienionym wyzwaniom, przewodzenia społecznościom i wnoszenia wkładu w społeczeństwo.

W uznaniu rozwoju technologicznego i dynamicznego charakteru edukacji, Fukuoka Prefectural University wprowadził ostatnio e-learning jako sposób na zwiększenie dostępności społeczeństwa. W rezultacie dystans pojęciowy między nauczycielem a uczniem znacznie się zawęził, wzmacniając w ten sposób jednostkę i odsłaniając możliwości samokształcenia i samokształcenia. Ten nacisk na indywidualną naukę i eksplorację uzupełniają wysoce wyspecjalizowane i uznane w całym kraju profesjonalne programy szkoleniowe oferowane zarówno przez Wydział Zintegrowanych Studiów Humanistycznych i Nauk Społecznych, jak i Wydział Pielęgniarstwa. Być może tutaj najbardziej widoczne jest nasze zaangażowanie w tworzenie liderów i innowatorów jutra. Nasi absolwenci często stają się na przykład wzorowymi pracownikami socjalnymi, specjalistami ds. zdrowia psychicznego, pielęgniarkami, nauczycielami, pracownikami opieki nad dziećmi i urzędnikami państwowymi.

Nasza lokalizacja u podnóża góry Hikosan służy jako stałe przypominanie o naszym bliskim związku z naturą i lokalną społecznością. Trwały duch współpracy i przyjaźni wzmacnia naszych uczniów i zachęca ich do wnoszenia wkładu, gdziekolwiek i kiedykolwiek jest to możliwe, na rzecz dobra lokalnych obywateli. Nasi studenci cieszą się zasłużoną opinią entuzjastycznych wolontariuszy na poziomie lokalnym, a także odgrywają aktywną rolę w rozwoju globalnego społeczeństwa. W tym celu uniwersytet oferuje szereg ekscytujących programów wymiany i programów studiów za granicą, a także szkolenia językowe w języku angielskim, koreańskim i chińskim.

Ponadto, w ramach naszego zaangażowania w wykorzystanie pełnego potencjału społeczeństwa, Fukuoka Prefectural University utworzył szereg instytucji na terenie kampusu, które mają na celu pielęgnowanie wcześniej niewykorzystanych źródeł talentów. Instytucje te to m.in. nasze Centrum Badań Dobrobytu Przez Całe Życie, Centrum Edukacyjno-Badawcze Promocji Zdrowia oraz Centrum Pomocy Szkole i Dziecku dla Odmów Szkolnictwa. Sercem tej sieci instytucji filantropijnych i badawczych jest Centrum Wsparcia Społecznego i Wolontariatu, które specjalizuje się w promowaniu wymiany i współpracy ze społecznością lokalną oraz oferowaniu różnych interdyscyplinarnych projektów badawczych.

Fukuoka Prefectural University w promowaniu regionu zyskała uznanie na całym świecie dzięki wpisaniu prac Yamamoto Sakubei, przedstawiających kopalnie węgla Tagawa, na Listę Pamięci Świata UNESCO. Dokonanie to jest pod wieloma względami reprezentatywne dla etosu naszej uczelni, podkreślając, że jest to nie tylko ścisły związek między uczelnią a otaczającą społecznością, ale także między jednostkami. Wierzę, że to jest esencją Fukuoka Prefectural University i dołożę wszelkich starań, aby dalej rozwijać nasz kampus oraz zaplecze edukacyjne i badawcze, aby wszyscy, którzy tu przyjeżdżają, zarówno jako studenci, jak i obywatele, czuli się zarówno uprzywilejowani, jak i zadowolony.

Lokalizacje

  • Tagawa

    Tagawa, Japonia

    Programy

      pytania