Keystone logo
Free University of Bozen-Bolzano Magister inżynierii oprogramowania
Free University of Bozen-Bolzano

Magister inżynierii oprogramowania

Bolzano, Włochy

2 Years

Język angielski

Pełny etat

07 May 2024

Sep 2024

EUR 1350 / per year

W kampusie

Wstęp

W tym programie dowiesz się, jak wykorzystać technologie nowej generacji, takie jak Cloud Computing, Internet Rzeczy i Analytics do tworzenia, łączenia, optymalizacji i inżynierii innowacyjnych systemów przechodzących do pragmatycznego zastosowania i komercjalizacji na szybką i dużą skalę.

Świat fizyczny i świat wirtualny (cyberprzestrzeń) łączą się w systemy nowej generacji, takie jak systemy cyberfizyczne. Takie systemy monitorują środowisko fizyczne, komunikują się i współpracują ze sobą i z ludźmi w czasie rzeczywistym oraz podejmują zdecentralizowane inteligentne decyzje. Są one w dużym stopniu zależne od komponentów, których funkcjonalność jest kontrolowana przez oprogramowanie.

Wraz z rewolucją Przemysłu 4.0 , produkcja również zaczyna coraz bardziej zależeć od tych systemów. Jednocześnie firmy i organizacje nadal potrzebują IT, aby zautomatyzować swoje procesy biznesowe i uwolnić ludzi od ciężaru powtarzalnych i żmudnych operacji.

Oprogramowanie biznesowe zapewnia takie wsparcie, ale wymaga dużej wiedzy na temat środowiska operacyjnego, w którym działa, ponieważ jest opracowywane w celu zaspokojenia potrzeb konkretnej firmy. Dlatego też projektowanie i tworzenie oprogramowania dla takich systemów jest sztuką, która wymaga również umiejętności analizy kontekstu i dostosowywania.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje rosnące zapotrzebowanie na nową generację systemów i technologii oprogramowania, które zapewniają solidne, bezpieczne, nieprzerwane i działające w czasie rzeczywistym operacje - szczególnie w sytuacjach, w których ludzkie życie lub biznes są narażone na ryzyko w przypadku awarii oprogramowania.

W tym programie Master dowiesz się, jak tworzyć, projektować, wdrażać, dostosowywać i utrzymywać te systemy, stosując zasady inżynierii oprogramowania w praktyce branżowej oraz opracowywać i testować prototypy. Kursy mają na celu dostarczenie zaawansowanej wiedzy z zakresu inżynierii oprogramowania i praktyki rozwoju oprogramowania i systemów, uzupełnionej kompetencjami w zakresie szczupłego zarządzania i przedsiębiorczości.

Program stażowy zapewni ci wyjątkowe doświadczenie i przygotuje do pracy dyplomowej, którą możesz również wykonać we współpracy z międzynarodowymi ośrodkami badawczymi, takimi jak CSIRO Australia i firmami związanymi z programem. Doświadczenie zdobyte podczas nauki z tym Masterem da ci solidną podstawę dla twojej przyszłości jako inżyniera oprogramowania i systemów.

W skrócie

  • Klasa mistrzowska: LM-18
  • Punkty ECTS: 120
  • Czas trwania kursu: 2 lata
  • Kursy będą prowadzone w języku: angielskim
  • Dostępne miejsca: 30 (tylko dla obywateli UE i równorzędnych)
  • Kampus: Bozen-Bolzano
  • Czesne: 750 € rocznie

Rekrutacja

Program

Opłata za program

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania