Keystone logo
Free University of Bozen-Bolzano

Free University of Bozen-Bolzano

Free University of Bozen-Bolzano

Wstęp

Free University of Bozen-Bolzano został założony w 1997 roku. Nasza uczelnia ma silne perspektywy międzynarodowe, o czym świadczą wielojęzyczne kursy (niemiecki, włoski, angielski i ladin) oraz duża liczba studentów i nauczycieli z zagranicy.

Uniwersytet ma pięć wydziałów, a wysoki odsetek wykładowców (35%) i studentów (17%) pochodzi z zagranicy, a oni studiują, uczą i prowadzą badania w dziedzinie ekonomii, nauk przyrodniczych, inżynierii, nauk społecznych, edukacji i projektowania . Mamy 4100 studentów zarejestrowanych na ponad 30 kierunkach studiów licencjackich i podyplomowych .

W rankingach krajowych nasza uczelnia co roku osiąga najwyższe pozycje. W 2018 r., Czwarty rok z rzędu, włoski ośrodek badań społecznych Censis zaliczył nasz uniwersytet do pierwszej pozycji wśród mniejszych prywatnych uczelni (mniej niż 5000 studentów). Zajmujemy wysokie miejsca również w rankingach międzynarodowych, zwłaszcza w kategoriach „internacjonalizacja”, „zadowolenie studentów” i „zorientowane na praktykę”.

Oferowane moduły i nasze projekty badawcze są powiązane z sieciami międzynarodowymi i międzyregionalnymi. Na przykład w ramach projektu Euregio współpracujemy z uniwersytetami w Innsbrucku i Trydencie, a my dążymy do osiągnięcia najwyższych standardów jakości.

Statystyka

Uniwersytet ma pięć wydziałów, a wysoki odsetek wykładowców (35%) i studentów (17%) pochodzi z zagranicy i studiuje, uczy i prowadzi badania w dziedzinie ekonomii, nauk przyrodniczych, inżynierii, nauk społecznych, edukacji i projektowania. Mamy 4.100 studentów zarejestrowanych na ponad 30 kierunkach studiów licencjackich i podyplomowych.

  Rankingi

  W ogólnopolskich rankingach nasza uczelnia co roku zajmuje czołowe miejsca. W 2023 roku już siódmy rok z rzędu włoski ośrodek badawczy nauk społecznych Censis umieścił naszą uczelnię na pierwszym miejscu wśród mniejszych uczelni prywatnych (mniej niż 5000 studentów). Zajmujemy wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich, nasza uczelnia co roku zajmuje czołowe miejsca. W 2023 roku już siódmy rok z rzędu włoski ośrodek badawczy nauk społecznych Censis umieścił naszą uczelnię na pierwszym miejscu wśród mniejszych uczelni prywatnych (mniej niż 5000 studentów). Zajmujemy także wysokie miejsca w rankingach międzynarodowych, szczególnie w kategoriach „internacjonalizacja”, „satysfakcja studentów” i „nastawienie na praktykę”. także, szczególnie w kategoriach „internacjonalizacja”, „satysfakcja studentów i „zorientowanie na praktykę”.

  Wymagania wstępne

  Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

  Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

  Lokalizacje

  • Bolzano

   Free University of Bozen-Bolzano Universitätsplatz 1 Piazza Università 1, 39100, Bolzano

  • Bruneck

   Piazzetta dell'Università,1, 39031, Bruneck

   • Brixen

    Via Santa Croce,7, 39042, Brixen

    pytania