Keystone logo
University of Luxembourg, Faculty of Humanities, Education and Social Sciences

University of Luxembourg, Faculty of Humanities, Education and Social Sciences

University of Luxembourg, Faculty of Humanities, Education and Social Sciences

Wstęp

Uniwersytet Luksemburga: Wydział Nauk Humanistycznych, Edukacji i Nauk Społecznych

Uniwersytet Luksemburski to wielojęzyczny europejski uniwersytet badawczy z prawie 6200 studentami z całego świata. Nasza uczelnia jest nowoczesną instytucją oferującą unikalną mieszankę międzynarodowej doskonałości i znaczenia krajowego, dostarczającą wiedzę społeczeństwu i przedsiębiorstwom.

Wydział z osobistym akcentem

Dzięki unikalnemu wyborowi wielojęzycznych programów licencjackich i magisterskich Wydział Nauk Humanistycznych, Edukacji i Nauk Społecznych oferuje innowacyjne i atrakcyjne perspektywy dla następnego pokolenia naukowców i profesjonalistów. Studenci korzystają z małych klas, a wiele kursów odbywa się w formie seminariów. które zapewniają uczniom możliwość dyskusji i pomagają im w pełni wykorzystać ich doświadczenie edukacyjne. Nie ma dodatkowych opłat za naukę dla studentów zagranicznych (opłata wpisowa dla studentów studiów magisterskich wynosi 200 €/semestr).

Nauczanie wielojęzyczne

Nasza międzynarodowa kadra dydaktyczna jest jednym z naszych kluczowych aktywów. Większość naszych stopni jest nauczana w języku angielskim i/lub francuskim i/lub niemieckim. Oferowane są bezpłatne kursy językowe, a życie na kampusie jest tak wielojęzyczne i wielokulturowe, jak w Luksemburgu. Studenci uzyskują wgląd w różne kultury akademickie i uzyskują stopień, który zapewnia im wyraźne korzyści na rynku pracy.

Międzynarodowa atmosfera

Mobilność studentów i otwartość kulturowa są zachęcane i promowane na Uniwersytecie Luksemburskim. Wszyscy nasi studenci muszą spędzić co najmniej jeden semestr za granicą na jednym z naszych partnerskich uniwersytetów w Europie, Ameryce Północnej lub Azji.

Studia w Luksemburgu

Luksemburg, drugie najmniejsze państwo członkowskie Unii Europejskiej, jest prawdziwie wielokulturowym i wielojęzycznym krajem z 3 językami urzędowymi i jest domem dla ponad 170 narodowości. Miasto Luksemburg szczyci się żywą sceną kulturalną i artystyczną, w tym muzeami, teatrami i salami muzycznymi. Miasto Luksemburg jest jedną z najbezpieczniejszych stolic na świecie. Wydział Nauk Humanistycznych, Edukacji i Nauk Społecznych znajduje się w Belval, dawnym miejscu przemysłu stalowego, zaledwie kilka kilometrów od Luksemburga. Ogromne miejsce łączy badania naukowe i nauczanie, pracę i wypoczynek, życie w mieście oraz kulturę i jest ekscytującym miejscem pracy, nauki i życia.

Rankingi

Uniwersytet w Luksemburgu znalazł się wśród 201 do 250 najlepszych uniwersytetów na całym świecie i jest numerem 1 na świecie pod względem międzynarodowej perspektywy w światowym rankingu uniwersytetów Times Higher Education (THE) 2020.

Lokalizacje

  • Esch-sur-Alzette

    2, avenue de l'Université

    pytania