Keystone logo
Czech University of Life Sciences - Faculty of Forestry and Wood Sciences Tytuł magistra nauk o leśnictwie w kontekście globalnych zmian
Czech University of Life Sciences - Faculty of Forestry and Wood Sciences

Tytuł magistra nauk o leśnictwie w kontekście globalnych zmian

Prague, Czechy

2 Years

Język angielski

Pełny etat

30 Jun 2024

Sep 2024

CZK 90 000 / per year *

W kampusie

* ~3 500 €/rok

Wstęp

Program studiów magisterskich Forest Science in Global Change to dwuletni program studiów magisterskich prowadzony w języku angielskim i przeznaczony przede wszystkim dla absolwentów studiów licencjackich na kierunkach leśnych, biologicznych, środowiskowych lub podobnych.

Celem programu studiów jest kształcenie absolwentów z perspektywą międzynarodową i umiejętnością osiągania sukcesów w skali europejskiej i globalnej oraz innowacyjnego i elastycznego radzenia sobie z bieżącymi problemami leśnictwa w dobie zachodzących zmian globalnych. Nacisk położony jest na powiązania wiedzy, dlatego w badaniu łączy się innowacyjne dyscypliny leśne z nowoczesnymi technologiami i dziedzinami pokrewnymi.

Celem głównym jest zdobycie przez studentów wiedzy potrzebnej do opracowania nowoczesnej koncepcji leśnictwa opartej na adaptacji lasów i leśnictwa do zachodzących zmian globalnych i ich konsekwencji.

Są to działania prowadzące do zwiększenia odporności lasów na narastającą intensywność zaburzeń (susza, pożary, wiatr). Ponadto badanie koncentruje się na zasadach zarządzania, które wspierają wszystkie funkcje lasu i usługi ekosystemowe w kontekście biogospodarki leśnej. W trakcie studiów studenci mogą także głębiej skupić się na jednym z trzech obszarów tematycznych, studiując na zagranicznej uczelni.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Możliwości związane z karierą

O szkole

pytania