
Magister inżynierii interakcji człowiek-komputer (wspólny magister)
Salzburg, Austria
CZAS TRWANIA
4 Semesters
JĘZYKI
Język angielski
TEMPO
Pełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Termin składania wniosków
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Zapytaj o najwcześniejszą datę rozpoczęcia
CZESNE
EUR 363 / per semester *
FORMACIE STUDIÓW
W kampusie
* do podwójnej kwoty w przypadku krajów spoza UE. + składka na związek studencki
Wstęp
Niezależnie od tego, czy chodzi o inteligentne domy, przemysł 4.0, czy pojazdy autonomiczne – wiele z najbardziej nowatorskich rozwiązań opiera się na interakcjach między człowiekiem a komputerem. W międzynarodowym wspólnym programie magisterskim „Interakcja człowiek-komputer” dowiesz się, jak kształtować sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcję z cyfrowymi aplikacjami, produktami i usługami. Zrozum relacje między ludźmi a systemami interaktywnymi i zostań ekspertem w jednej z najbardziej dynamicznych i znaczących dziedzin innowacji.
Uzyskany stopień: magister inżynier (mgr) | Długość studiów: 4 semestry (2 lata) | Tryb studiów: stacjonarny |
Miejsca na studia rocznie: 30 | Lokalizacja: Uniwersytet Nauk Stosowanych w Salzburgu (Campus Urstein) i Uniwersytet Paris Lodron w Salzburgu (Centrum HCI, Campus Science City Itzling) | Język angielski |
Czesne: czesne co najmniej 363,- € za semestr (do dwukrotności kwoty w przypadku krajów spoza UE) + opłata za związek studencki | Opłata za kurs przygotowawczy: w przypadku kursów przygotowawczych organizowanych przez Uniwersytet w Salzburgu co najmniej 50 € za kurs |
Dlaczego warto studiować interakcję człowiek-komputer na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Salzburgu?
Wspólny program magisterski Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Salzburgu i Uniwersytetu Paris Lodron w Salzburgu łączy kluczowe kompetencje z informatyki, projektowania i psychologii. Czerpiąc z kilku dziedzin wiedzy, program studiów koncentruje się na badaniach, projektowaniu i rozwoju systemów interaktywnych oraz innowacyjnych form interakcji.
Program skierowany jest do międzynarodowych absolwentów takich dziedzin, jak interakcja człowiek-komputer, projektowanie, media czy komunikacja i obejmuje następujące tematy:
- Teoria HCI
- metodologia i prototypowanie
- czynniki ludzkie i inżynieria doświadczeń użytkowników
- projektowanie interakcji i innowacje cyfrowe
- interfejsy kontekstowe
- Innowacje i technologie przyszłości HCI
Możliwości związane z karierą
Zdobycie dyplomu w zakresie interakcji człowiek-komputer może otworzyć wiele różnych ścieżek kariery. Absolwenci mają doskonałe perspektywy zatrudnienia i są bardzo poszukiwani zarówno w środowisku akademickim, jak i przemysłowym, w tym w IT i oprogramowaniu, branżach kreatywnych, rozwoju produktów oraz badaniach i edukacji.
Specjaliści w HCI są potrzebni na stanowiskach związanych z doświadczeniem użytkownika, inżynierią użyteczności, projektowaniem interakcji, czynnikami ludzkimi, projektowaniem interfejsu użytkownika, interakcją człowiek-robot i nie tylko.
Typowe prace
Typowe stanowiska to: specjalista ds. HCI, inżynier ds. użyteczności, projektant interakcji, ekspert ds. UX i użyteczności oraz menedżer ds. innowacji cyfrowych.
Specjaliści/badacze HCI/UX projektują i optymalizują interaktywne produkty, systemy i usługi. W ten sposób biorą pod uwagę konflikt między życzeniami i potrzebami użytkowników, warunkami ekonomicznymi, społecznymi i społecznymi, a także możliwościami technicznymi i kreatywnymi. Specjaliści/badacze HCI/UX prowadzą proces rozwoju poprzez koncepcje, modele, specyfikacje i prototypy. Pracują w multidyscyplinarnych grupach z użytkownikami, kierownictwem, marketingiem, projektowaniem, rozwojem i obsługą oprogramowania.
Specjaliści/badacze HCI/UX są w stanie wyjść poza obecny stan wiedzy, aby opracować nowe koncepcje i aplikacje, które wcześniej wydawały się niemożliwe. Ale znasz również granice (obecnie) wykonalności. Podobnie rozważ społeczny wpływ zaprojektowanych interaktywnych produktów, systemów i usług.
Program
Moduły i przedmioty do wyboru
Program nauczania koncentruje się na zapewnieniu studentom wiedzy teoretycznej i praktycznego doświadczenia, aby stać się kompetentnymi projektantami i inżynierami nastawionymi na projektowanie. Oprócz podstaw teorii i metodologii HCI, kursy dotyczą takich tematów, jak metody użyteczności i inżynierii doświadczenia.
Co więcej, studenci mają możliwość specjalizacji w badaniach i rozwoju interaktywnych ustawień, życia wspomaganego przez otoczenie, przestrzeni publicznych, inteligentnej mobilności lub wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.
W trakcie studiów podejmiesz jeden projekt badawczy i jeden projekt branżowy pod nadzorem pracowników naukowych.
Przedmioty do wyboru: Zaprojektowany jako wspólny program magisterski „Interakcja człowiek-komputer” daje możliwość wyboru przedmiotów do wyboru z dwóch uniwersytetów o łącznej sumie 12 punktów ECTS.
Odpowiednie wykłady oferowane na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Salzburgu i Uniwersytecie Paris Lodron w Salzburgu obejmują:
Uniwersytet Nauk Stosowanych w Salzburgu:
- Design gry
- Systemy polecające
- Technologie rzeczywistości mieszanej
- Cyfrowa idea
- Analiza danych
- Wizualizacja informacji
- Analityka predykcyjna
- Wizualizacja w czasie rzeczywistym
- Projektowanie interakcji
Uniwersytet Paris Lodron w Salzburgu:
- Data Science i Big Data
- Geoinformatyka
- Psychologia kognitywistyczna
Doświadczenie zawodowe i studia za granicą
Aby połączyć swoją wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem zawodowym, program magisterski oferuje możliwość odbycia opcjonalnego stażu w branży.
Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem za granicą, możesz to zrobić w czwartym semestrze podczas pracy nad pracą magisterską. Salzburg University of Applied Sciences oferuje szeroką gamę międzynarodowych uczelni partnerskich i stale rozszerza swoją sieć partnerską w dziedzinie interakcji człowiek-komputer.
Galeria
Rekrutacja
Opłata za program
Stypendia i Finansowanie
Należy pamiętać, że Uniwersytet Nauk Stosowanych w Salzburgu i Uniwersytet Paris-Lodron w Salzburgu nie oferują specjalnych stypendiów studentom zagranicznym. Musisz zabezpieczyć odpowiednie fundusze na utrzymanie podczas pobytu studyjnego w Salzburgu.