Keystone logo
Federal University Of Santa Catarina

Federal University Of Santa Catarina

Federal University Of Santa Catarina

Wstęp

Universidade Federal de Santa Catarina (UFSC) ma swój główny kampus w Florianópolis, stolicy stanu Santa Catarina w Brazylii. Założona 18 grudnia 1960 r. W celu promowania nauczania, badań i pomocy społecznej, UFSC zapewnia bezpłatną i publiczną edukację i jest zaliczana do najlepszych uniwersytetów w Brazylii i Ameryce Łacińskiej.

Misją UFSC jest tworzenie, systematyzowanie i uspołecznianie wiedzy filozoficznej, naukowej, artystycznej i technologicznej, poszerzanie i pogłębianie edukacji studentów w zakresie praktyki zawodowej, krytycznego myślenia oraz solidarności narodowej i międzynarodowej w celu budowania sprawiedliwego i demokratycznego społeczeństwa, a także zapewnienie jakości życia.

Z czterema innymi kampusami rozmieszczonymi w miastach Araranguá, Blumenau, Curitibanos i Joinville, społeczność UFSC składa się z około 50 000 osób, w tym około 6 000 wykładowców i pracowników. Uniwersytet ma prawie 30 000 studentów studiów licencjackich zapisanych na ponad 100 programów na terenie kampusu i 10 programów nauczania na odległość. Na poziomie magisterskim UFSC oferuje około 9000 miejsc w ponad 60 akademickich programach magisterskich, 15 profesjonalnych programach magisterskich i 50 programach doktoranckich, oprócz wielu programów dyplomowych oferowanych na kampusie lub na odległość.

Osiągnięcia UFSC są postrzegane jako punkt odniesienia w Brazylii i za granicą, a proces internacjonalizacji obejmuje umowy o współpracy z instytucjami edukacyjnymi na całym świecie. Obecnie istnieje ponad 300 partnerstw z krajami na całym świecie.

Lokalizacje

  • Trindade

    Rua Engenheiro Agronômico Andrei Cristian Ferreira,s/n, 88040-900, Trindade

    pytania