Keystone logo
Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Wstęp

Położony na południu Rio Grande do Sul, w mieście Pelotas, 250 km od Porto Alegre, stolicy stanu, Federalny Uniwersytet Pelotas (UFPEL) powstał w 1969 roku. Południe (URS), którego powstanie w 1960 roku było efektem starań nauczycieli ze Szkoły Rolniczej Eliseu Maciel, którzy od 1957 roku walczyli o jej powstanie.

Dekret, który utworzył Uniwersytet Wiejski Południa, powiązany z Ministerstwem Rolnictwa, obejmował stuletnią Szkołę Rolniczą Eliseu Maciel, Wyższą Szkołę Nauk Domowych, Szkołę Weterynarii, Graduate School oraz Centrum Szkoleniowo-Informacyjne (Cetreisul ), uznawana za jednostkę akademicką.

W 1967 roku dekretem nr 60 731 federalizował Uniwersytet Wiejski Południa, przenosząc go do Ministerstwa Edukacji i Kultury, zmieniając jego nazwę na Federalny Uniwersytet Wiejski w Rio Grande do Sul (UFRRS), a jednostki przeszły z kursów do szkół wyższych. .

W 1968 r. Powołano komisję złożoną z profesorów i pracowników naukowych, której celem było zbadanie i zaproponowanie restrukturyzacji uczelni.

W ten sposób 8 sierpnia 1969 r. Prezydent Republiki podpisał dekret, który przekształcił Federalny Uniwersytet Wiejski w Rio Grande do Sul w Federalny Uniwersytet Pelotas (UFPel), w skład którego wchodzą Wydział Rolniczy Eliseu Maciel, Wydział Weterynarii. Medycyna, Wydział Nauk Domowych, Wydział Prawa (założony w 1912 r.), Wydział Stomatologii (1911 r.) - dwa ostatnie należące do Federalnego Uniwersytetu Rio Grande do Sul oraz Instytutu Socjologii i Polityki (ISP), założonego w 1958.

Inne prywatne instytucje, które istniały w Pelotas, zostały dodane do UFPel, takie jak Konserwatorium Muzyczne Pelotas, Szkoła Sztuk Pięknych Dona Carmen Trápaga Simões i Kurs Medyczny Instituto Pró-Ensino Superior na południu stanu ( Ipesse). W tym samym roku Visconde da Graça Agrotechnical Group (CAVG) również stała się częścią UFPel.

Z kolei na Wydziale Nauk Domowych powstały inne jednostki, takie jak Wydział Pedagogiczny, Wydział Chemii Żywności, Wydział Administracji i Turystyki. Odpowiadał również za stworzenie Biura Informacji Konsumenckiej (Siocon), który przez 18 lat pracował w Pelotas, zajmując się edukacją i ochroną konsumentów. Przedmiotem badań Wydziału Nauk Domowych zawsze była rodzina, zwłaszcza rodzina o niskich dochodach. Szkolił licencjatów i absolwentów do nauczania I i II stopnia. Ostatni egzamin wstępny zdał w 1997 roku. Jego wspomnienia są częścią korzeni UFPel.

Lokalizacje

  • Historical Centre

    Rua Gomes Carneiro,1, 96010-610, Historical Centre

    pytania