Keystone logo
Federal University Of Ouro Preto - Universidade Federal de Ouro Preto

Federal University Of Ouro Preto - Universidade Federal de Ouro Preto

Federal University Of Ouro Preto - Universidade Federal de Ouro Preto

Wstęp

Federalny Uniwersytet Ouro Preto (UFOP) powstał 21 sierpnia 1969 r., Na skrzyżowaniu stuletnich i tradycyjnych Escola de Farmácia i Escola de Minas. Z biegiem lat rozrósł się i rozszerzył swoją fizyczną przestrzeń, zyskując nowe kursy, nauczycieli i współpracowników.

Szkoła Farmacji powstała w 1839 roku. Zbudowana w dawnej siedzibie Zgromadzenia Prowincji, gdzie zaprzysiężono I Republikańską Konstytucję Minas Gerais, Szkoła była pierwszym wydziałem stanu i najstarszym w Ameryce Łacińskiej w branży farmaceutycznej. pole. Obecnie jego sektor administracyjny, kolegiata i zarządy znajdują się na kampusie Morro do Cruzeiro w Ouro Preto. Laboratoria i sale lekcyjne działają w siedzibie Szkoły, w centrum miasta i na terenie kampusu.

UFOP stara się wprowadzić XXI wiek do miasta, które ma ponad 300 lat. Jednocześnie propozycja konserwacji zostaje potwierdzona poprzez takie projekty, jak Oficina de Cantaria, w ramach której odzyskuje się ważne zabytki, oraz Forum Sztuki, które promuje refleksję nad sztuką i dziedzictwem. Muzeum Nauki i Techniki, Muzeum Farmacji i Obserwatorium Astronomiczne są ważnymi ośrodkami ochrony pamięci i kultury, które zachowują spuściznę wiedzy dla społeczeństwa.

Lokalizacje

  • Bauxita

    Rua Professor Paulo Magalhães Gomes,122, 35400-000, Bauxita

    pytania