Keystone logo
Federal University Of Goiás

Federal University Of Goiás

Federal University Of Goiás

Wstęp

UFG jest instytucją edukacyjną, badawczą i rozszerzającą, której celem jest tworzenie, usystematyzowanie i uspołecznienie wiedzy i wiedzy, szkolenie specjalistów i obywateli zaangażowanych w transformację i rozwój społeczeństwa. W ciągu swojej 59-letniej historii UFG zdywersyfikowała i rozszerzyła swoją działalność, a dziś posiada 102 kierunki studiów licencjackich na terenie kampusu i 22 tysiące studentów w dwóch regionach, Goiás i Goiânia. W stolicy UFG ma kampus Aparecida de Goiânia, kampus Colemar Natal e Silva (Praça Universitária) i Campus Samambaia. W regionie Goiás UFG oferuje 7 kursów podzielonych na dwie specjalne jednostki akademickie. Oprócz ukończenia studiów UFG oferuje 78 stricto sensu kursów podyplomowych między tytułami magisterskimi, doktoranckimi i zawodowymi magisterskimi, na których studiuje ponad 4200 studentów.

Coś o fundamentalnym znaczeniu: UFG to publiczny, świecki i wolny uniwersytet. Co to znaczy? Że należy do każdego, bez względu na wyznanie, klasę społeczną, orientację seksualną, rasę / kolor skóry, przynależność ideologiczną / partyjną lub jakąkolwiek inną specyfikę. Oznacza to również, że jest utrzymywany przez federalne fundusze publiczne, czyli z podatków płaconych przez nas wszystkich.

Co więcej, UFG to miejsce, w którym poszanowanie różnorodności społeczno-kulturowej i wolność słowa to wartości centralne, chronione Statutem Uczelni, który zapewnia poszanowanie wszystkich i pluralizm idei, bez jakiejkolwiek dyskryminacji.

Lokalizacje

  • Parque Itatiaia

    Rua Mucuri,920, 74968-755, Parque Itatiaia

    pytania