Keystone logo
Federal University Of Ceará

Federal University Of Ceará

Federal University Of Ceará

Wstęp

Federal University Of Ceará jest autarchią powiązaną z Ministerstwem Edukacji. Narodził się w wyniku szerokiego ruchu opinii publicznej. Został utworzony ustawą nr 2373 16 grudnia 1954 r. I zainstalowany 25 czerwca następnego roku.

Na początku, pod kierownictwem swojego założyciela, prof. Antônio Martinsa Filho, została utworzona Szkoła Rolnicza, Wydział Prawa, Wydział Lekarski oraz Wydział Farmaceutyczno-Stomatologiczny.

Z siedzibą w Fortalezie, stolicy stanu, UFC jest odgałęzieniem systemu szkolnictwa wyższego Ceará, a jego działalność opiera się na całym terytorium Ceará, aby sprostać różnym wymaganiom społeczeństwa.

Uniwersytet składa się z siedmiu kampusów, zwanych Benfica Campus, Pici Campus i Porangabuçu Campus, wszystkie zlokalizowane w mieście Fortaleza (siedziba UFC), oprócz Sobral Campus, Quixadá Campus, Crateús Campus i Russas Campus.

Federal University Of Ceará , który od ponad 65 lat jest zaangażowany w obsługę regionu, nie zapominając o uniwersalnym charakterze jego produkcji, przybywa dziś z praktycznie wszystkimi dziedzinami wiedzy reprezentowanymi na swoich kampusach.

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Centro

    Rua Meton de Alencar,S/n, 60035-160, Centro

    pytania