Keystone logo
Federal University Of Bahia

Federal University Of Bahia

Federal University Of Bahia

Wstęp

Federal University Of Bahia rozpoczął się 18 lutego 1808 r., Kiedy książę Regent Dom João VI założył Szkołę Chirurgii Bahia, pierwszy kurs uniwersytecki w Brazylii. Jednak w XIX wieku włączył kursy farmacji (1832) i stomatologii (1864), Akademii Sztuk Pięknych (1877), Prawa (1891) i Politechniki (1896). W XX wieku Isaías Alves utworzył Wydział Filozofii, Nauki i Literatury (1941).

Założyciel UFBA - Pierwszy rektor Uniwersytetu został wyróżniony na trajektorii szkolnictwa wyższego. Urodzony w Salvadorze w 1894 roku, ukończył medycynę i specjalizował się w chirurgii w São Paulo. Po powrocie dołączył do Katedry Patologii i Chirurgii i kierował Wydziałem Lekarskim. Przez 15 lat jako rektor (1946-1961) kierował procesem federalizacji i wdrażał infrastrukturę fizyczną i kadrową, pisząc pierwszy rozdział zintegrowanej uczelni: Sztuka, literatura, nauki humanistyczne i naukowe. W pierwszym roku rektoratu został formalnie ukonstytuowany Uniwersytet Bahia. W 1950 r. Został Federal University Of Bahia , integrując odizolowane szkoły i ustanawiając inne kursy. W ciągu piętnastu lat pod przewodnictwem Edgarda Santosa UFBA rozkwitła w dziedzinie sztuki, nauk humanistycznych i zdrowia.

Edgard Santos przywiózł do Bahii nazwiska ze sceny międzynarodowej; zbudował Szpital Uniwersytecki; stworzył Centrum Studiów Afro-Orientalnych oraz kampusy Canela, Federação i Ondina. Na swojej plebanii Bahia zyskała rozgłos, ze szczególnym uwzględnieniem tańca, muzyki i teatru, pierwszych tego typu kursów uniwersyteckich w kraju. W latach sześćdziesiątych UFBA stworzyła dwa ważne zjawiska współczesnej kultury: Cinema Novo i Tropicalismo. Instytucja rozrosła się, zmodernizowała, zachowując tożsamość z okresu Edgarda Santosa.

Lokalizacje

 • Ondina, Salvador

  Avenida Adhemar de Barros,s/nº, 40170-110, Ondina, Salvador

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania