Keystone logo
Maastricht University, Faculty of Arts and Social Sciences

Maastricht University, Faculty of Arts and Social Sciences

Maastricht University, Faculty of Arts and Social Sciences

Wstęp

Wydział Nauk Humanistycznych ( FASoS ) jest jednym z sześciu wydziałów Uniwersytetu w Maastricht. Został założony w 1994 roku. Jest około 240 pracowników i około 1800 studentów. Forma edukacji jest, podobnie jak na wszystkich wydziałach Uniwersytetu w Maastricht, w oparciu o zasadę uczenia się opartego na problemach (PBL). Wydział jest międzynarodowo zorientowany, a większość programów oferowanych jest w języku angielskim. Jego uczniowie pochodzą z całego świata. Wydział mieści się w centrum Maastricht, w dwóch odnowionych budynkach przy Grote Gracht: "Hof van Tilly" i "Soirongebouw".

Programy akademickie

Wydział Sztuki i Nauk Społecznych oferuje dwa trzyletnie programy licencjackie: Cultuurwetenschappen / Arts and Culture; oraz studia europejskie i osiem rocznych programów magisterskich: Kunst, literatuur en samenleving / Art, Literature and Society; Europejskie Studia, studia europejskie; Globalizacja i rozwój, europejskie sprawy publiczne; Studia europejskie z zakresu społeczeństwa, nauki i technologii; Kunst, cultuur en erfgoed / Arts and Heritage; Politiek en samenleving / Polityka i społeczeństwo oraz kultura medialna. Ponadto oferowane są dwa dwuletnie mistrzów badań: Kultury, Nauki i Technologii; i studia europejskie.

Wydział ma Graduate School z przyjmowaniem około 10 doktorantów każdego roku.

Badania

Instytut Badań nad Sztuką i Kulturą obejmuje wszystkie badania Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych . Instytut badawczy składa się z trzech programów: 1. Polityka i kultura w Europie, 2. Nauka, technologia i społeczeństwo oraz 3. Pamięć kulturowa i różnorodność. Obszar badań pokrywa się zarówno z naukami humanistycznymi, jak i społecznymi.

Lokalizacje

  • Maastricht

    Maastricht University Minderbroedersberg 4-6

    pytania